Ziņas - Pauliņš kļuvis par pieckārtēju “Cēsu sprinta” uzvarētāju ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Tenis, Dravis
17.janvāris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pauliņš kļuvis par pieckārtēju “Cēsu sprinta” uzvarētāju

  25.09.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Ar sprinta distanci Cēsīs šodien noslēdzās divas orientēšanās sacensības – Euromeeting 2016, kur piedalījās pasaules mēroga sportisti no 12 pasaules valstīm, un orientieristu iecienītais “Cēsu sprints”. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, uzvarot gan Euromeeting 2016 sprintā, gan kļūstot par “Cēsu sprinta” vīriešu elites grupas uzvarētāju jau piekto gadu pēc kārtas, kāpa Artūrs Pauliņš. Savukārt sieviešu elites grupā pie zelta medaļas tika Somijas pārstāve Sari Antonena (Sari Anttonen).

  Artūrs Pauliņš šodien parādīja izcilu sniegumu. Kaut arī viņam, salīdzinot ar ārzemju sportistiem, bija zināmas priekšrocības (vēl pirms eiromītiņa jau uzvarētas četras sprinta sacensības Cēsīs), sīvās konkurences dēļ nedrīkstēja atvilkt elpu. Līdz pat distances beigām A. Pauliņš pārsvaru noturēja, un, kā jau tas mēdz notikt sprintā, Šveices pārstāvis Jonass Egers (Jonas Egger) no Pauliņa atpalika vien par pussekundi. Trešajā vietā savukārt ierindojās orientierists Artjoms Popovs (Artem Popov) no Krievijas. Labs rezultāts arī Andrim Jubelim - 20. vieta, atpaliekot no pirmās vietas 36 sekundes.

  Pēc finiša A. Pauliņš atzina, ka ne tikai ārzemju, bet arī vietējiem sportistiem Euromeeting lieti noder, gatavojoties abiem pasaules nozīmes orientēšanās pasākumiem, kas tuvāko gadu laikā notiks Latvijā – Pasaules kausa posmam 2017. gadā un Pasaules orientēšanās čempionātam 2018. gadā. Tomēr vēl viņam priekšā izvēle – drīzāk gatavoties meža vai sprinta distancei, kas vedīs cauri Vecrīgas ēku džungļiem.

  Visas trīs šī gada Euromeeting zelta medaļas sieviešu elites grupā ­aizceļojušas uz Somiju. Sprintā uzvaru izcīnīja Somijas pārstāve Sari Antonena, taču Marika Teini (Marika Teini), kura uzvarēja gan vidējā, gan garajā distancē, sprintā ierindojās trešajā vietā. Sudrabs – Anastasijai Rudnajai (Anastasia Rudnaya) no Krievijas. Augsts rezultāts arī Latvijas pārstāvei Sandrai Grosbergai, kura ierindojās 4. vietā. No pirmās vietas viņa atpalika mazliet vairāk kā 50 sekundes. Tāpat atzīstams sniegums Aijai Skrastiņai - 10. vieta.

  Ar visiem rezultātiem varat iepazīties sacensību mājas lapā.

  Kopumā orientēšanās kluba “Meridiāns” organizētajā “Cēsu sprintā” piedalījās teju 400 sportisti. Tas bija pēdējais posms šī gada Latvijas Sprinta kausa izcīņā, tātad arī pēdējā iespēja izmainīt vietu sadalījumu kopvērtējumā.

  Sacensības Euromeeting ik gadu tiek rīkotas ar mērķi sniegt iespēju sportistiem iepazīties ar Pasaules čempionāta orientēšanās sportā (PČ) apvidu divus gadus pirms tā norises. Latvija PČ organizēs 2018. gadā. Vairāk informācijas: http://euromeeting.woc2018.lv/

  M21E karte

   W21E karte

  Foto: Ojāra Millera foto ar vīriešu elites medaļniekiem

Atlikušo zīmju skaits:

0.025061845779419