Ziņas - Noslēgusies "Cēsu rudens" un Euromeeting garā distance ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Noslēgusies "Cēsu rudens" un Euromeeting garā distance

  24.09.2016

  Aija Pakalna | 1 komentārs

  24.septembris Zvārtes ieža apkārtnē aizvadīts, izcīnot medaļas garajā distancē. Paralēli notika divi orientieristu saimei svarīgi pasākumi – nacionālo orientēšanās izlašu sacensību Euromeeting 2016 otrā diena un šī gada 13. Latvijas kausa posms – “Cēsu rudens”. Pie Zvārtes ieža kopumā pulcējās aptuveni 750 orientieristi. Par garās distances uzvarētāju sieviešu elitē kļuva Marika Teini (Marika Teini) no Somijas, bet vīriešu elitē – Frederiks Tranšands (Frederick Tranchand) no Francijas, kuri abi uzvaras laurus plūca arī piektdien vidējā distancē.

  Gan Latvijas, gan ārzemju sportisti Orientēšanās kluba (OK) “Meridiāns” organizētās sacensības vērtēja augstu. Vietējiem Zvārtes ieža apvidus ir labāk pazīstams, jo “Cēsu rudens” sacensības šeit jau notikušas, savukārt ārzemju sportisti atzīmēja, ka apvidus bijis sarežģīts – distance veda gan kalnos augšup, gan lejup, kā arī bijusi grūta redzamība.

  Elites grupā vīriešu konkurencē startam tika pieteikti 74 dalībnieki, no kuriem finišu sasniedza 55 - 8 izstājās, bet 11 uz starta neizgāja. Ātrākais un precīzākais (gluži tāpat kā piektdien vidējā distancē) bija Frederiks Tranšands. Jāatzīmē, ka garajā distancē F. Tranšands pārliecinošs līderis bija gandrīz visas distances garumā. Intriga un sīva cīņa bija starp 2. vietas ieguvēju Timo Sildu (Timo Sild) no Igaunijas un 3. vietas ieguvēju Lukā Basetu (Lucas Basset) no Francijas. Abu sniegums distancē bija ļoti līdzīgs, un augstāku vietu T. Sildam deva 11 sekunžu pārsvars. Taču kopumā šāds vietu sadalījums nav pārsteigums, jo sportisti labus rezultātus uzstādīja arī Pasaules orientēšanās čempionāta garajā distancē (L. Basē 4., bet T. Sildam 10. vieta), kā arī augstas vietas viņi ieņem Pasaules rangā.

  Garajā distancē labākais Latvijas pārstāvis vīru elitē – Andris Jubelis, kurš ieguva 12. vietu. Ļoti labs rezultāts arī Dāvim Dišleram, kurš vairāk specializējas uz sprintiem un stafetēm – viņam 18. vieta. Uldis Upītis – 28., Jānis Kūms – 30.

  Sieviešu elitē par garās distances līderi kļuva Marika Teini. Arī viņai Euromeeting 2016 dubultuzvara, jo piektdien viņa ieguva zeltu arī vidējā distancē. Starp viņu un otrās vietas ieguvēju Sari Antonenu (Sari Anttonen) izvērtās ļoti saspringta cīņa. Līdz pat distances vidum S. Antonena bija vadībā, tomēr pieļāva kļūdu un finišā no uzvarētājas atpalika pusotru minūti. Bronza – Izijai Basē (Isia Basset) no Francijas. Viņa atzina, ka lielai daļai sportistu traucēja zaļais apvidus, esot bijusi grūta redzamība, tomēr viņa ar sniegumu un sacensībām kopumā ir apmierināta.

  Divām mūsu sportistēm izdevās noturēties desmitniekā – 9. vietā ierindojās Inga Dambe, bet 10. vietā – Aija Skrastiņa. Laura Vīķe un Līga Ārniece 20. un 21. vietā, bet Irita Puķīte, kura ir šī gada Latvijas čempione garajā distancē, ierindojās 24. vietā.

  Paralēli Euromeeting 2016 notika arī sacensības “Cēsu rudens”, kas turpina 2016. gada Latvijas kausa izcīņu. Ar visu vecuma grupu sacensību rezultātiem varat iepazīties sacensību mājas lapā. Gan Euromeeting 2016, gan Latvijas kausa izcīņa turpināsies 25. septembrī ar sprinta distanci Cēsu pilsētā. Sacensību organizatori, OK “Meridiāns”, sola, ka būs interesanti, jo distancē iekļautas jaunas, līdz šim sacensībās neizmantotas pilsētas vietas.

  Sacensības Euromeeting ik gadu tiek rīkotas ar mērķi sniegt iespēju sportistiem iepazīties ar Pasaules čempionāta orientēšanās sportā (PČ) apvidu divus gadus pirms tā norises. Latvija PČ organizēs 2018. gadā. Sacensību mājas lapa.

  Foto: Ojāra Millera foto no sacensībām

  M21E karte

  W21E karte

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0.028527021408081