Ziņas - Aizvadīta Euromeeting 2016 pirmā diena ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Aizvadīta Euromeeting 2016 pirmā diena

  23.09.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  23. septembrī, Zvārtes ieža apkārtnē noslēgusies pirmā nacionālo orientēšanās izlašu sacensību Euromeeting 2016 diena – sacensības vidējā distancē. Uz starta stājās vairāk nekā 120 sportisti no 12 pasaules valstīm. Par sieviešu elites uzvarētāju kļuva Marika Teini (Marika Teini) no Somijas, bet vīriešu elitē līderis – Frederiks Tranšands (Frederic Tranchand) no Francijas. Kaut apvidus Latvijas orientieristiem labi pazīstams, tas izrādījās gana sarežģīts, un vietējie sportisti abās grupās uzrādīja mainīgas sekmes.

  Vidējā distancē sieviešu elitē kopumā startēja 41 sportiste. Šīs dienas uzvarētāja Somijas orientieriste Marika Teini startēja pēdējā, līdz ar to gan pārējiem dalībniekiem, gan skatītājiem sagādāja lielu intrigu. Viņa lielisku sniegumu uzrādīja tieši distances noslēgumā, otrajā vietā aiz sevis atstājot citu Somijas izlases pārstāvi – Sari Antonenu (Sari Anttonen). Savukārt bronzas medaļu ieguva Denisa Kosova (Denisa Kosova) no Čehijas.

  M.Teini ir viena no Somijas labākajām orientieristēm. Pēc finiša viņa atzina, ka distances sākums bijis grūts, bet ātri vien izdevies pie apvidus pierast. Jau iepriekš citās intervijās viņa minēja, ka Euromeeting izmantos, lai laicīgi izvērtētu, kādi fiziskie un tehniskie izaicinājumi viņu sagaida 2018. gada Pasaules orientēšanās čempionātā (PČ) Latvijā. Jāatzīmē, ka šī gada PČ Zviedrijā M. Teini vidējā distancē ieguva 6. vietu.

  Konkurenci ārzemju dalībniecēm parādīja Latvijas orientēšanās izlases dalībniece Inga Dambe, ierindojoties 4. vietā. Pārējām Latvijas sportistēm šī distance nebija tik veiksmīga – Sandra Grosberga ierindojās 28. vietā, bet Irita Puķīte, kura ir šī gada Latvijas čempione vidējā distancē, finišēja 38-tā.

  Vidējā distancē vīriešu elitē kopumā startēja 81 sportists. Nepārprotami labākais distancē šodien bija Frederiks Tranšands no Francijas. Viņš ir arī viens no labākajiem pasaules mērogā, rangā ierindojoties 9. vietā. Otrajā vietā uz pjedestāla – Timo Silds (Timo Sild) no Igaunijas, bet bronza – Somijas pārstāvim Mikam Kirmulam (Miika Kirmula).

  No Latvijas sportistiem labāko rezultātu vidējā distancē uzstādīja un savu pagājušā gada sniegumu uzlaboja Andris Jubelis, ierindojoties 9. vietā. Latvijas čempions vidējā distancē Dāvis Dišlers palika 27-tais, bet 34. un 35. – Artūrs Pauliņš un Andris Kivlenieks. Kļūdu, kas prasīja gan daudz laika, gan augstu vietu, ceļā uz 7. punktu pieļāva Mārtiņš Sirmais. Sacensības pierādīja, ka Latvijas apvidus, kas vietējiem orientieristiem ir šķietami labi pazīstams, tomēr var būt arī gana sarežģīts.

  Euromeeting 2016 turpināsies vēl divas dienas. Katrā dienā dalībnieki veiks vienu distanci – 24. septembrī tā būs garā distance Zvārtes ieža apkārtnē, bet 25. septembrī – sprints Cēsīs. Sacensības tiek rīkotas ar mērķi sniegt iespēju sportistiem iepazīties ar Pasaules orientēšanās čempionāta apvidu divus gadus pirms tā norises. Paralēli šīm pasaules mēroga sacensībām 24. un 25. septembrī notiks arī vienas no populārākajām ikgadējām orientēšanās sacensībām Latvijā rudens sezonā – “Cēsu rudens” un Cēsu sprints”.

   

  Foto attēloti M. Teini un F. Tranšands

  M21E karte:

  W21E karte:

  Vairāk informācijas - sacensību mājas lapā.

Atlikušo zīmju skaits:

0.025371074676514