Ziņas - Iedvesmojies sportam Eiropas Sporta nedēļā! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Otīlija, Iveta
12.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Iedvesmojies sportam Eiropas Sporta nedēļā!

  15.09.2016

  Aija Pakalna | 3 komentāri

  Būt kustīgiem, tātad arī veseliem - ar šādu vadmotīvu Latvijas Sporta federāciju padome aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties dažādos sporta pasākumos, kas no 17. - 23. septembrim notiks visā Latvijā. Ir tikai likumsakarīgi, ka valstī, kuras pusi teritorijas sedz meži, orientēšanās ir nacionālais sporta veids, tāpēc kustēties un iegūt labu veselību varēs arī orientēšanās pasākumos, kas Eiropas Sporta nedēļas ietvaros notiks vairākās Latvijas vietās.

  Eiropas Sporta nedēļas pasākumu sarakstā iekļauti aptuveni 30 dažādi orientēšanās pasākumi, taču to skaits nedēļas laikā vēl var augt. Orientēšanās pie dabas, orientēšanās pilsētā, foto orientēšanās, velo orientēšanās, orientēšanās labirints - ikviens atradīs sev tīkamāko un piemērotāko, turklāt lai piedalītos, nav vajadzīgas priekšzināšanas vai izcila fiziskā sagatavotība.

  Šie pasākumi nedēļā no 17. - 23. septembrim notiks vairākās Latvijas vietās. Sīkāku informāciju par tiem varat atrast Eiropas Sporta nedēļas mājaslapā, taču varam jau tagad informēt, ka Saulkrastu apkārtne, Jelgavas novads, Baloži, Priekuļi, Kusa Madonas novadā, Ziemupe Pāvilostas novadā, Kandava, Rēzeknes apkārtne, Tukuma pagasts, Ogre, Daugavpils, Rendas pagasts Kuldīgas novadā, Smiltene, Pļaviņu novads, Valmiera, Saldus apkārtne, Ozolnieki, Gulbene un, protams, Rīgas apkārtne ir tās vietas, kas šobrīd savus orientēšanās pasākumus Eiropas Sporta nedēļai jau pieteikušas.

  Eiropas Sporta nedēļai Latvijā ir arī vētneši - enerģiski cilvēki, kuri dalīsies ar savu pieredzi sportā, lai iedvesmotu cilvēkus aktīvākam dzīvesveidam. Arī orientēšanās sportam ir savi vēstneši – komponists Kārlis Lācis ar ģimeni un orientierista, zelta medaļas ieguvēja 2012. gada Pasaules čempionātā orientēšanās sportā, Edgara Bertuka ģimene.

  “Jebkurš šāds pasākums, kaut arī kampaņveidīgs, kādam liek aizdomāties, ka sportot – tas patiesībā ir forši,” Eiropas Sporta nedēļas pasākumus vērtē Kristīne Bertuka. “Ir labi, ka tiek piesaistīti dažādi vēstnieki – gan sportisti, gan mūziķi un mākslinieki, jo tā galvenā doma ir, ka sportot var visi.”

  Mīlestība pret sportu un aktīvu dzīvesveidu Bertuku ģimenē tiek nodota no paaudzes paaudzē – sportojuši ir gan Edgara un Kristīnes vecāki, gan sportos viņu bērni. “Kā Edgars labi pateica – sportojot tu esi pa īstam dzīvs. Tas ietver sevī to, ka tu gan aktīvi pavadi laiku, gan uzlabo veselību, gan iegūsti draugus. Brīvais laiks kļūst krietni saturīgāks, to arī novēlu - lai visi sporto – kopā ar saviem draugiem un ģimenēm,” noturēt sportisku garu arī pēc sportiskās nedēļas beigām iesaka Kristīne Bertuka.
  Eiropas Sporta nedēļa ir Eiropas Komisijas iniciatīva ar mērķi eiropiešu vidū veicināt kustīgu, aktīvu dzīvesveidu, kā arī vairot izpranti par kustīguma ieguvumiem ne tikai veselībai, bet arī darba spējām un vispārējai dzīves kvalitātei. Diemžēl ne vien Eiropā, bet arī Latvijā fiziskās aktivitātes līmenis ir nepietiekams. Vismaz reizi nedēļā ar sportu nodarbojas vai spēlē sporta spēles tikai 31% iedzīvotāju, kamēr 36% pavada sēžot vairāk nekā 5,5 stundas dienā, liecina Eirobarometra aptauja.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 18.09.2016 08:28
  Jānis Bergs
  9023
  17.09.2016 15:43
  Aija Pakalna sacīja:
  Paldies par vērību, izlabošu, lai nerodas pārpratumi. G. Mankus šajā rakstā navpieminēts, jo (ja vien esmu pareizi informēta), nav Eiropas Sporta nedēļas Latvijā vēstnesis.
  Mans komentārs neattiecas uz raksta tēmu, bet gan ir konkrēts priekšlikums Aijai:
  Lai Jūsu skaisto un interesanto rakstu saturs par orientēšanās tēmu, būtu tuvāki patiesībai, it īpaši kad kaut ko rakstīsiet par Taku-O sacensībām, iesaku Jums sekojošo:
  - Manā lapā izlasīt sadaļu par Taku-O distanču formātiem.
  Tur arī ir sniegts neliels ieskats par orientēšanās sporta daudzveidību (t.i. par OS disciplīnām un paveidiem).
  Šī lapa ir pieejama jebkuram, līdz ar to nav obligāti jābūt sociālā portāla draugiem.lv lietotājam
  http://www.draugiem.lv/taku-abc.lv/ ;
  - Tajās O'skrējiena sacensībās, kurās vienlaikus notiek arī Taku-O sacensības, izmantot izdevību un pašai vismaz kaut vienu reizi iziet gan Pre-O, gan TempO distanci ...
  Kas zina - varbūt pēc distances veikšanas Jums radīsies garīga iedvesma un idejas jaunam interesantam rakstam ;)))
  - Ja Jums ir kādi jautājumi par Taku-O un arī par orientēšanās sporta vēsturi, tad droši rakstiet vai zvaniet man. Savu iespēju robežās ar lielāko prieku Jums palīdzēšu.
  Mans E-pasts: orient.navigator@gmail.com
  Tlf NR 29928638
  Ceru uz raženu sadarbību
 • 17.09.2016 15:43
  Aija Pakalna
  Paldies par vērību, izlabošu, lai nerodas pārpratumi.
  G. Mankus šajā rakstā navpieminēts, jo (ja vien esmu pareizi informēta), nav Eiropas Sporta nedēļas Latvijā vēstnesis.
 • 17.09.2016 12:55
  Sandris Lācis
  Paldies par rakstu, tomēr mulsinoši skan teikums ".. – komponists Kārlis Lācis ar ģimeni un Edgara Bertuka ģimene, kuri ir Latvijā vienīgie [!! daudzskaitlis] Pasaules čempioni orientēšanās sportā."
  Turklāt paliek nepieminēts PreO Open pasaules čempions Guntars Mankus.

Atlikušo zīmju skaits:

0.027837038040161