Ziņas - Par jauno orientēšanās treneri Siguldā kļuvis Atis Heinols ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Par jauno orientēšanās treneri Siguldā kļuvis Atis Heinols

  13.09.2016

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Jaunais mācību gads labas vēstis atnesis Siguldas jaunajiem un topošajiem orientieristiem. Pateicoties uzņēmuma SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” atbalstam, no septembra regulārus orientēšanās treniņus Siguldā un tās tuvākajā apkārtnē vadīs jauns treneris Atis Heinols.

  A. Heinols šobrīd ir otrā kursa students Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Pats trenējies kopš mazotnes, ir absolvējis Valmieras Bērnu sporta skolu un nu priecājas, ka radusies iespēja gan pilnveidot trenera prasmes, gan apvienot aizraušanos ar algotu darbu Siguldas Sporta skolā.

  Līdz septembra vidum jaunais treneris aizvadījis jau divus treniņus. “Pirmajā treniņā aprunājos ar bērnu vecākiem un citiem interesentiem, pastāstīju visu situāciju – kas būs nepieciešams nodarbībām un ko bērni nodarbībās darīs. Savukārt otrajā treniņā kopā ar bērniem jau gājām ārā, pastaigājāmies pa mežu. Es pastāstīju, kas īsti ir orientēšanās, mēs spēlējām spēles,” stāsta A. Heinols. Trešais treniņš būs jau nopietnāks – bērni apgūs orientēšanās tehniskos elementus, mācīsies lietot kompasu.

  Pašlaik A. Heinolam ir divas treniņu grupas. Viena – Laurenču sākumskolas, kur jau tagad uz treniņiem nāk 15 bērni, otra – Siguldas pilsētas, kur orientēties gribētāju pilnvērtīgām nodarbībām vajadzētu vairāk. “Daļa bērnu ar orientēšanos mazliet iepazinušies vasaras nometnēs. Daļa ir tādi, kas  ar orientēšanās sportu līdz šim nav bijuši pazīstami, bet kuriem vecāki orientējas un grib, lai bērni iet viņu pēdās. Ir jāmēģina vēl bērnus piesaistīt. Drīzumā vadīšu sporta nodarbības skolā, veidošu orientēšanās labirintu, tad, iespējams, izdosies piesaistīt vairāk interesentu.”

  SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta” regulāri atbalsta dažādus ar izglītību un ģeogrāfiju saistītus projektus un to dalībniekus, piemēram, Iespējamo misiju, Jauno ģeogrāfu skolu un ģeogrāfijas olimpiāžu uzvarētājus. Atbalsta arī aktivitātes, kas saistītas ar dabas aizsardzību.

  “Negribu riskēt teikdams, bet, manuprāt, mēs esam Latvijas uzņēmums ar lielāko orientieristu īpatsvaru – vairāk nekā puse no 26 uzņēmuma darbiniekiem ir aktīvi orientieristi, tāpēc atsaucāmies Latvijas Orientēšanās federācijas uzsaukumam – atbalstīt savējos,” stāsta uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Vimba.

  No vairākiem centriem, kur savulaik orientēšanās tradīcijas bija spēcīgas, bet tagad dažādu apstākļu dēļ aktivitāte apsīkusi, uzņēmums izvēlējies Siguldu. “Sigulda ir pietiekami tuvu, tur ir kartes, attīstīta sporta infrastruktūra un piemērots reljefs un apvidus, kur skriet, kā arī no turienes nākusi virkne labu orientieristu. Būtu žēl, ja šī kustība pazustu,” turpina M. Vimba. Viņš jau tagad ar nepacietību gaida jaunos orientieristus sasniedzam labus rezultātus sacensībās: “Šis daudzums naudas ir atbalsts federācijai, lai trenerim tiktu piešķirta stipendija papildus darba algai,  kas motivēs treneri darboties ar jauniešiem un sasniegt augstus rezultātus. Ja šodien nebūs trenera, nebūs arī nākamo Bertuku un Sirmo”.

  A. Heinola mērķis ir savākt pietiekamu bērnu skaitu, lai jau turpmāk darbotos ar profesionālu ievirzi: “Gribētos turpināt ar to, ka bērniem ir izaugsme, ne tikai interešu izglītība, kad visi vienā grupā. Ja skaits būs pietiekams, varēs viņus iedalīt vecuma grupās un katram sastādīt treniņu plānu.” Jaunajam trenerim orientēšanās ir arī hobijs, tāpēc viņš plāno bērnus trenēt tik ilgi, kamēr vien viņam būs tāda iespēja un pietiks atbalsta arī no valsts un pašvaldības.

Atlikušo zīmju skaits:

0.024971008300781