Ziņas - Latvijas čempionātā triumfē Dišlers, Puķīte, Ozons un Meridiāns ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Valdis, Voldemārs, Valdemārs
11.decembris /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas čempionātā triumfē Dišlers, Puķīte, Ozons un Meridiāns

  05.09.2016

  Sandra Grosberga | Nav komentāru

  Latvijas čempionāta saldākās distances – vidējā un stafete – aizvadītajā nedēļas nogalē Ventspils pusē pulcēja 650 orientieristu no visas Latvijas, padarot šo par dalībnieku skaita ziņā kuplāk apmeklēto čempionātu pēdējo trīs gadu laikā. Pie elites grupu čempionu tituliem vidējā distancē pirmo reizi karjerā tika Dāvis Dišlers un Irita Puķīte, savukārt stafetē pārliecinošas uzvaras izcīnīja abas favorītkomandas – OK “Ozons” ar Jāni Tamužu, Anatoliju Tarasovu, Dāvi Dišleru un OK “Meridiāns” ar Viedu Lūsu, Zandu Abzaloni un Sandru Grosbergu sastāvā.

  Latvijas čempionāts Ventspilī atgriezās pēc 7 gadu pārtraukuma, kad vidējās distances čempionu tituli tika sadalīti turpat Jaunupē, kur 2008. gadā norisinājās arī Eiropas čempionāts. Savdabīgais un ātrais piejūras kāpu apvidus, kas mijās ar aizaugušiem un grūti skrienamiem purviem, arī šoreiz nepiedeva lēnāku soli vai paviršību kartes lasīšanā.

  Vidējās distances vīriešu elitē šogad uz starta stājās gandrīz viss Latvijas krējums, kas solīja spraigu cīņu ne tikai par čempiona titulu. Ar 6,3km garo distanci pārliecinoši vislabāk galā tika OK “Ozons” pārstāvošais Dāvis Dišlers, esot vadībā gandrīz visas distances garumā un otrās vietas ieguvēju Edgaru Bertuku (OK Alūksne-Ape) apsteidzot par teju pusotru minūti. Bronzas godalgas liktenis tika izlemts tikai finiša taisnē, kur Andris Jubelis (Mežmalas/Madona) izrādījās par sekundi ātrāks kā pagājušā gada Latvijas čempions vidējā distancē Artūrs Pauliņš (Azimuts OK-Sm BJSS), kam šoreiz nācās samierināties ar ceturto vietu.

  D. Dišlers par savu pirmo individuālo medaļu elitē Latvijas čempionātā komentē:

  “Esmu ļoti apmierināts ar parādīto sniegumu gan vidējā distancē gan stafetē. Īpašs prieks par vidējo distance, jo spēju to veikt augstā tempā saglabājot pilnīgu kontroli pār tehnisko izpildījumu, tas noteikti bija viens no labākajiem šī gada skrējieniem. Stafetē jāuzteic komandas biedri, kas pirmajos divos etapos paveica lielisku darbu un ieguva komfortablu pārsvaru pirms pēdējā etapa, ko arī izdevās noturēt.”

   

  Gan splitos, gan GPS analīzē redzams, ka D. Dišlers galvenokārt laiku pret konkurentiem iegūst labāku ceļa variantu realizācijas dēļ, kā arī nekļūdoties punktu rajonā:

  E. Bertuks par savu sudraba skrējienu:

  "Dažas dienas pēc Pasaules čempionāta izlēmu, ka Latvijas čempionāts būs mans pēdējais starts šajā sezonā. Šādu izvēli izdarīt nav viegli, tomēr šajā brīdī tas liekas labākais veids kā tikt atpakaļ līmenī, kurā vēlos skriet. Vidējo distanci gribēju noskriet tā, lai pēc tam ir gandarījums par tehnisko izpildījumu. Lielos vilcienos tas man arī izdevās. Lielas kļūdas nepieļāvu. Visvairāk laika zaudēju sabremzējoties un dažreiz apstājoties kontrolpunktu rajonā kā arī izvēloties pārāk stabilus, bet lēnākus variantus. Te gan jāpiemin, ka biju gaidījis ieraudzīt mūsdienu standartiem atbilstošāku karti. Tas noteikti mazinātu veiksmes faktora ietekmi uz rezultātu. Fiziskajā ziņā nekādi pārsteigumi nenotika - jau kādu laiku savos treniņos un sacensībās jūtos viduvēji un arī šoreiz mans solis distancē nebija tas agresīvākais. Arī nogurums no skarbā Pasaules čmepionāta apvidus vēl lika par sevi manīt un pēc finiša jutos kā noskrējis vēl vienu garo distanci. Dāvis parādīja lielisku tehnisko sniegumu tik sarežģītā apvidū un uzvara pelnīta. Stafetē OK Alūksnei samērā neveiksmīgs sākums pirmajā etapā un cīņu iesāku vairāk kā desmit minūtes aiz līderiem. Tas gan netraucēja izbaudīt tās distances daļas, kurās karte atbilda tam ko redzēju apvidū. Stafetes noslēgumā pat pamanījāmies iesaistīties cīņā par par 4. vietu, kas bija samērā negaidīti, ņemot vērā neveiksmīgo sākumu."

   

  Dāmu elitē cīņa par medaļām šogad nebija tik spraiga. Lai gan pretendentes uz uzvaru bija vairākas, jaunā čempione Irita Puķīte (Kāpa OK/Saulkrasti) bija vienīgā, kura nepieļāva ļoti lielas kļūdas, kas ļāva izcīnīt uzvaru ar 5 minūšu pārsvaru pār Līgu Ārnieci (OK Ozons). Vairāk kā 8 minūšu attālumā trešajā vietā finišēja Vieda Lūsa (CPSS/Meridiāns/Pārgauja)

  Irita Puķīte, kura šogad jau ir izcīnījusi zeltu garajā distancē Daugavpilī, par startiem aizvadītajā nedēļas nogalē raksta:

  "Šim Latvijas čempionātam nebiju īsti gatava fiziski, jo tikai nedēļu iepriekš startēju Eiropas rogaininga čempionātā Spānijā. Neskatoties uz to, tomēr nolēmu piedalīties, jo gribēju izmantot iespēju pārbaudīt sevi interesantā un sarežģītā apvidū. Patika distance, kas bija tehniski sarežģīta un prasīja nepārtrauktu koncentrēšanos. Skrējienu iesāku mierīgi, centos nedomāt par sekotājām un mēģināju ielasīties kartē. Jau sākuma daļā izdevās atrast savu ātrumu, kurā skrienot spēju labi lasīt karti un nekļūdīties. Domāju, ka izšķirošo pārsvaru ieguvu etapā uz KP12, kur izdevās veiksmīgs un ātrs skrējiens. Kaut arī pieļāvu apmēram pusotras minūtes lielu kļūdu uz KP16, jutu, ka ar savu skrējienu varu iekļūt trijniekā. Pēc finiša pati biju pārsteigta gan par savu veiksmīgo skrējienu distances sarežģītākajā daļā, gan par izcīnīto zelta medaļu."

   

  12. kontrolpunkts, uz ko kļūdījās lielākā daļa skrējēju un kur I. Puķīte ieguva lielo pārsvaru pār L. Ārnieci:

  No cīņas par uzvaru agri izstājās Sandra Grosberga, kura pēc labi veiktās distances sākuma daļas bija izvirzījusies vadībā, taču pieļautā kļūda uz 6. kontrolpunktu šoreiz liedza cīnīties par medaļām:

  Atšķirībā no dažiem iepriekšējiem gadiem, stafetes sacensības elites grupās šogad ar lielām intrigām un līderu maiņām nepārsteidza. Tāpat kā pirms gada, arī šoreiz par absolūtiem favorītiem vīriešu elitē bija uzskatāmi „Ozona” pārstāvji, bet dāmu konkurencē OK „Meridiāns” orientieristes, kam arī otrā komanda varēja pretendēt uz medaļām.

  Vīru elitē „Ozons” orientieristi Jānis Tamužs, Anatolijs Tarasovs un Dāvis Dišlers bez lielām problēmām spēja aizstāvēt čempionu titulu un finišēt lepnā vientulībā. Tiesa, „Azimuts OK-Sm BJSS” pēdējā etapā startēja Artūrs Pauliņš, kurš uzrādīja pārliecinoši labāko laiku starp visiem dalībniekiem, spēja sadeldēt „Ozona” iekrāto pārsvaru līdz 1:20 un kopā ar Artjomu Rekuņenko un Ilgvaru Cauni izcīnīja sudraba godalgas. Bronzu pēc nepārāk veiksmīgā starta beigās tomēr spēja izcīnīt OK „Kāpa” orientieristi Guntis Māliņš, Uldis Upītis un Ainārs Lupiķis.

  Dāmu elitē OK „Meridiāns” meitenes, kuras jau pēdējos piecus gadus ir uzskatāmas par galvenajām favorītēm gandrīz visās Latvijas stafešu sacensībās, beidzot spēja attaisnot šo statusu arī Latvijas čempionātā un komanda ar Viedu Lūsu, Zandu Abzaloni un Sandru Grosbergu finišēja vēl lielākā vientulībā, otrās vietas ieguvējas OK „Ozons” orientieristes Līgu Ārnieci, Elizabeti Blūmentāli un Madaru Brici apsteidzot par 10 minūtēm. Vienīgo intrigu elites grupu stafetēs sagādāja cīņa par 3. vietu dāmu konkurencē, kur par vienu sekundi ātrākas izrādījās SK „Briksnis” orientieristes Ieva Mauliņa, Lolita Kauķe un Linda Krūmiņa, kas finiša spurtā pārspēja OK „Kāpa” komandu.

  Latvijas čempionāts stafetē bija 2016. gada Latvijas stafešu kausa pēdējais posms. Par uzvarētājiem vīru elitē šogad kļuvuši OK "Kāpa" orientieristi, taču dāmu konkurencē jau piekto gadu pēc kārtas nepārspētas paliek OK "Meridiāns" dāmas.

   

  Latvijas čempionāta rezultāti, GPS ceļi un cita informācija pieejama sacensību mājaslapā.

  2016. gada Latvijas čempionātu sērija noslēgsies pēc mēneša ar Latvijas čempionātu maratonā, kas norisināsies Baldones apkārtnē.

Atlikušo zīmju skaits:

0.024566888809204