Ziņas - Skrastiņa un Sirmais atkal nepārspēti "Kāpā" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Junora, Anšlavs
25.maijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Skrastiņa un Sirmais atkal nepārspēti "Kāpā"

  13.07.2016

  Jānis Tamužs | 1 komentārs

  No 8.līdz 10.jūlijam netālu no Pļaviņām norisinājās lielākās orientēšanās sacensības Baltijā – trīsdienas “Kāpa”, kas jubilejas 30.reizē pulcēja vairāk kā 1600 dalībniekus no 13 valstīm. Elites grupās uzvarēja Mārtiņš Sirmais (Auseklis IK) un Aija Skrastiņa (SK Briksnis).

   

  Vīriešu elitē pēc pirmajām divām sacensību dienām bija izveidojies līderu trio, kas nebija aizsniedzami pārējiem konkurentiem – Andrejs Salins (Baltkrievija), Andris Jubelis (Mežmalas) un Mārtiņš Sirmais. Pēdējā sacensību dienā notika sacensības garajā distancē, kurā orientēšanās precizitāte nebija A.Jubeļa sabiedrotā un viņam nācās samierināties ar trešo vietu. Starp pārējiem uzvaras pretendentiem izvērtās nervus kutinoša divcīņa, kuru izšķīra Baltkrievijas sportista kļūda uz priekšpēdējo kontrolpunktu, kas ne tikai izdzēsa viņa distances laikā iekrāto pārsvaru, bet pat ļāva M.Sirmajam izvirzīties vadībā, kuru pieredzējušais sportists noturēja līdz finišam, svinot laimīgu uzvaru ar 21 sekundes pārsvaru pēc triju dienu distancēs pavadītām teju trīs stundām. M.Sirmajam “Kāpa” trīsdesmit gadu ilgajā vēsturē šī bija jau 10. uzvara elites grupā.

  Sieviešu elitē pirmajā dienā vadībā izvirzījās Līga Ārniece (Ozons), kuras pārsvars pār tuvāko sekotāju – Aiju Skrastiņu - pārsniedza trīs minūtes. Otrās dienas vidējā distancē šo pārsvaru likvidējusi, uzvaru šajās prestižajās sacensībās izcīnīja A.Skrastiņa, pēdējā dienā pārliecinoši pārspējot L.Ārnieci. Trešo vietu izcīnīja lietuviete Sandra Paužaite.

  Orientēšanās trīsdienas “Kāpa”, kuras rīko orientēšanās klubs ar tādu pašu nosaukumu, ik gadu ir sezonas kulminācijas sacensības, kurās piedalās šī sporta veida entuziasti ne tikai no visām Latvijas malām, bet arī no ārzemēm. Elites grupās šīs sacensības bija arī Pasaules ranga sacensības un Latvijas izlasei – atlase uz Pasaules čempionātu, kas augustā notiks Zviedrijā.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos

Atlikušo zīmju skaits:

0.071813106536865