Ziņas - Latvijas junioru izlase Thierry Gueorgiou paradīzē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.februāris /
Smuidra, Vitauts, Smuidris
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Latvijas junioru izlase Thierry Gueorgiou paradīzē

  18.10.2007

  Iepriekšējā nedēļas nogalē Latvijas junioru izlase nepilnā sastāvā piedalījās Eiropas Junioru kausā, kas norisinājās Francijā. Latvijas izlasi pārstāvēja divi Rīgas Skolēnu Pils audzēkņi - Anatolijs Tarasovs un Māris Jansons. Labāko individuālo sniegumu sasniedza Anatolijs, kurš gan sprintā, gan garajā finišēja 13. vietā.

  Piektdien, 12. oktobrī Francijas pilsētiņā Nant norisinājās pirmā JEC sacensību diena, kurā sportisti noskaidroja labākos sprintā. Sprints norisinājās divos dažādos apvidos, kur sportistiem vispirms bija jāskrien pa apvidu, tad sekoja karšu maiņa, lai turpinātu skriet pa vietējo pilsētu. Labākais no nelielās izlases sastāva bija Anatolijs, kurš finišēja ar 13. labāko laiku 42 dalībnieku konkurencē. Māris Jansons finišēja 31. vietā, bet par uzvarētāju kļuva čehs, Stefans Kodeda.

  Sestdien, 13. oktobrī norisinājās sacensības garajā distancē par kuras apvidu organizatori lika padomāt jau iepriekš, vairākkārtīgi norādot uz tā sarežģītību. Tā kā puiši nepaspēja izmantot "modeļa" iespējas, tad nebija satraukuma, kas bija manāms visos citos dalībniekos, kuri bija aizvadījuši treniņu ļoti līdzīgā apvidū, bet Norvēģijas izlase pat paspēja aizvadīt nedēļu ilgu treniņnometni. Anatolijs lielāko distances daļu atradās starp līderiem, uzrādot labākos laikus starpfinišos, bet distances beigu daļā tomēr kļūdījās un finišēja 13. vietā. Par uzvarētāju kļuva dānis, Kristians Bobačs, kurš sprintā jau bija izcīnījis sudraba medaļu.

  Svētdien norisinājās stafetes, kurās latvieši starteja ārpus konkurences kopā ar astoņpadsmit gadīgu portugāli. Stafetes bija ļoti aizraujošas, jo organizatori bija izveidojuši distances ar diviem skatītāju punktiem un etapiem, kuros izlases katru reizi ieskrēja citādākā secībā. Komanda, kas pēc pirmā etapa bija tikai 13. vietā, pēc otrā jau bija trešajā, un tā notika pilnīgi ar visiem, jo ne visi bija paspējuši pierast pie sarežģītā apvidus, kurā bieži vien treniņus aizvada pasaules spēcīgākais orientierists - Thierry Gueorgiou. Jāpiemin, ka iepriekšējā dienā viņš H20 grupas garo distanci veica par 10 minūtem ātrāk nekā uzvarētājs, bet sprintā bija ātrāks par vairāk kā 2 minūtēm.

  Latvijas komanda stafetes sāka ļoti sekmīgi, jo Anatolijs pamanījās "izcelt" ne tikai startu, bet nodot stafeti Mārim Jansonam kā trešais - tikai 5 sekundes aiz pirmajiem. Māris distances sākumu un beigas veica ļoti ātri, bet kļūdas vidū un neatzīmēšanās pareizajā kontrolpunktā ierindoja mūsu komandu pie "noņemtajiem". Portugālis neko spožu neparādīja, bet veica distanci ātrāk nekā Portugāles pirmās komandas dalībnieki, kurā viņš netika iekļauts - vismaz viens prieciņš arī viņam.

  Par uzvarētājiem kļuva Čehijas izlase.

  Visas izlases, kas piedalījās šajās sacensībās, bija sūtījušas savus spēcīgākos sastāvus, protams ar dažiem izņēmumiem, kad spēcīgākie sportisti bija devušies uz treniņnometnēm kopā ar pieaugušo izlasēm.

  Patīkamu sacensību gaisotni nodrošināja Francijas spēcīgākie orientieristi - Damien Renard un Thierry Gueorgiou, kuri ne tikai pildīja komentētāju pienākumus, bet arī pasniedza balvas labākajiem.

  Nakamajā gadā Eiropas Junioru kauss norisināsies jau 4. reizi un notiks Beļģijā, no 30. augusta līdz 1. septembrim.

   

  Video: Anatolijs Tarasovs pirmajā etapā

   

  Sacensību rezultāti: ŠEIT

Atlikušo zīmju skaits:

0,034266948699951