Ziņas - Prasmju pārbaude Rīgas čempionātā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Junora, Anšlavs
25.maijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Prasmju pārbaude Rīgas čempionātā

  24.05.2016

  Jānis Tamužs | 2 komentāri

  Pagājušajā nedēļas nogalē Baldones apkārtnē notika Rīgas čempionāts orientēšanās sportā individuālajās un stafešu sacensībās. Par Rīgas čempioniem kļuva Kristīne Bertuka, Jānis Krūmiņš un CPSS/Meridiāns/Pārgauja un OK Kāpa stafešu komandas.

   

  Individuālās sacensības

  Individuālajās sacensībās startēja vairāk nekā 400 dalībnieki, kas visās grupās, izņemot eliti, sacentās garajā distancē. Ātrākajiem sportistiem saspringtā sacensību kalendāra dēļ tika piedāvātas vidējās distances.

  Sieviešu elitē par uzvaru cīnījās Kristīne Bertuka (CPSS/Meridiāns/Pārgauja) un Elizabete Blūmentāle (Ozons/RSP), taču augstāku tempu un precīzāku orientēšanos distances beigu daļā parādīja K.Bertuka, 4,9km garo distanci pa Baldonei raksturīgo skarbo apvidu veica pa 47:06, kas bija par 4:17 ātrāk nekā konkurentes E.Blūmentāles rezultāts. Trešajā vietā ierindojās vēl viena Ozons/RSP pārstāve – Madara Brice.

  Kristīne Bertuka par distanci:

  “Jau distances pirmajā daļā ļoti nopriecājos, ka elites grupām organizatori bija sarūpējuši vidējo distanci, nevis garo, kā pārējiem. Kopumā apvidus man likās ļoti lēns un grūti skrienams. Punktu rajonos kļūdas īpaši nepieļāvu, jo brienot pa brikšņiem bija laiks kārtīgi pētīt karti. Izvēlējos gan pāris nepareizus ceļu variantus: uz 3. un 4. KP (vajadzēja skriet apkārt pa ceļu), kā  arī etapa vidū uz 5. KP pārāk ātri noskrēju no ceļa un līdz ar to bija jālien cauri zaļajam, kas bija aizaudzis ar nātrēm un slapjš. Pēc tam vēl krūmos izbiedēju kādu liela un smaga kalibra zvēru. Pārējā distances daļā šķiet izvēlējos optimālākos ceļu variantus, bet kopumā skrēju krietni ilgāk, nekā parasti sanāk vidējās distancēs. Neteikšu, ka man ļoti patīk skriet/pārvietoties šādā apvidū un pārsvarā nepameta sajūta, ka karte ir zīmēta ziemā. Bet visādi citādi sacensības bija lieliskas un esmu priecīga par uzvaru. Paldies Ozonam!”

  Vīriešu elitē favorīta statusu apliecināja Jānis Krūmiņš (SK Briksnis), kurš 6,2km garo distanci veica pa 36:54, pārliecinoši pārspējot visus konkurentus. Otrajā vietā ierindojās Guntis Māliņš (Kāpa OK), atpaliekot teju trīs minūtes, bet trešajā vietā finišēja Ivars Žagars (Ozons), atpaliekot astoņas minūtes.

  Jānis Krūmiņš bija apmierināts ar sniegumu:

  “Pēc Tiomilas bija nosacīta atpūtas nedēļa ar minimālu treniņdarbu. Tomer RČ distanci biju noskaņojies skriet gana labā tempā un, protams, kā vienmēr, maksimāli precīzi. Lai gan maksimālu jaudu neizdevās attīstīt, uz ko norāda arī vidējais pulss distancē 153, no tehniskā viedokļa distanci veicu praktiski ideāli. Kopā kļūdās varētu "sakasīt" labi, ja kādas 30-40 sekundes. No divu gadu senām RČ stafetēm, kuras norisinājās šajā pat vietā, zināju, ka apvidus būs gana sarežģīts un reljefa formas mīsies ar līdzenajiem purvu posmiem. Distance, manuprāt, bija atbilstoša vidējās distances līmenim. Priecē, ka arī jaunākajās distancēs, kur startē manas meitas, distanču plānojums bija atbilstošs šo grupu līmenim.
  Vienīgi nākotnē šāda līmeņa sacensībās pie distanču plānošanas aicinātu izslēgti dažādu distanču pretkustības etapus, kādi šoreiz tika novēroti un neatbilst labai distanču plānošanas praksei.”

  Edgara Sparāna video:

   

  Stafetes

  Stafešu sacensības, kas šoreiz notika sen neizmantotā apvidū pie Zvirgzdes, izdevās patiesi aizraujošas, jo notikumu attīstībai palīdzēja sekot ne tikai sacensību centra iekārtojums ar skatu uz diviem skatītāju kontrolpunktiem, bet arī pirmo reizi RČ izmantotie radio kontrolpunkti un Andra Rupā enerģiskā komentēšana.

  Vīriešu elitē pirmajā etapā līderos Ogre OK/SC komandu izvirzīja Raivo Kivlenieks, kuram uz pēdām (+0:08) sekoja Jānis Tamužs (Ozons), bet nedaudz iepalika citi favorīti – OK Kāpa, kurai pirmo etapu veica Guntis Māliņš, atpalika 1:41, un IK Auseklis pārstāvis Andris Gailis zaudēja pat 6:29.

  Taču otrais etaps jau skaidrāk parādīja favorītus. Ainārs Lupiķis izvirzīja vadībā OK Kāpa, no kura jau 1:34 atpalika ogrēnietis Nauris Neimanis. Trijniekā (+2:19) Ozona pozīciju saglabāja Mārtiņš Linde, taču tikai pusminūti aiz viņa stafešu maiņā ieradās lieliski etapu veikušais Zigmārs Gailis (IK Auseklis), kurš savu komandu atjaunoja cīņā par medaļām.

  Pēdējā etapā pēc Andra Kivlenieka sākumā pieļautās kļūdas tapa skaidrs, ka, visticamāk, Ogre ierindosies trešajā vietā un atstās Ozonu aiz sevis, bet cīņa par uzvaru nebija izšķirta. Līderis, Uldis Upītis, startēja ar 2:49 handikapu pret vareno Mārtiņu Sirmo. Lai gan Latvijas izlases sportists tuvojās junioram, pārsvaru sadeldēt neizdevās un OK Kāpa atkal palika nepārspēti stafešu sacensībās. Otrajā vietā, finišā atpaliekot 55 sekundes, ierindojās IK Auseklis, bet trešajā vietā (+3:44) finišēja Ogre OK/SC.

  Uldis Upītis par stafeti:

  Distanci veicu kopumā ļoti labi tehniski. Praktiski nepieļāvu nekādas kļūdas, varbūt varēju justies labāk fiziski, bet kopumā esmu apmierināts ar skrējienu. Līdz otrajam skatītāju punktam es nemaz nezināju, cik tālu un kuri konkurenti startēja aiz manis. Otrajā skatītāju punktā uzzināju, ka Mārtiņš Sirmais radio kontrolpunktā bija 1:40 aiz manis, kas lika saprast, ka distance līdz galam jāveic vienkārši bez kļūdām. Manuprāt, šogad Kāpa ir spēcīga stafetēs, jo mēs visi komandā esam praktiski vienādi spēcīgi un, noskrienot distanci labi, arī rezultātam jābūt labam.

  Sieviešu elitē kārtis sajauca spēcīgās Aijas Skrastiņas starts pirmajā etapā, kurā viņa SK Briksnis komandai nodrošināja lepnu vadību, tuvāko sekotāju – Viedu Lūsu no favorītu komandas CPSS/Meridiāns/Pārgauja – apsteidzot par 5:23. Anna Freimane izvirzīja IK Auseklis jauno komandu trešajā pozīcijā pēc pirmā etapa.

  Otrajā etapā spoži startēja Meridiāna Zanda Abzalone, pārņemot vadību un pārsvars pār Kāpas komandu sasniedza 3:12. Jāmin, ka OK Kāpa komandai otro etapu ļoti sekmīgi veica Madara Šinke, kura uzlaboja pozīciju no 6. uz 2.vietu. SK Briksnis, kurai šo etapu veica Lolita Kauķe, atkrita uz trešo vietu, 4:04 aiz līderēm, bet 3:14 priekšā Meridiāna otrajai komandai.

  Trešajā etapā iepriekšējās dienas čempione Kristīne Bertuka intrigu neradīja un nodrošināja uzvaru CPSS/Meridiāns/Pārgauja pirmajai komandai ar pietiekami stabilu atrāvienu. Pateicoties Lindas Krūmiņas lieliskajam skrējienam, SK Briksnis spēja apsteigt Kāpu un finišēja otrajā vietā. Kate Dūdele (OK Kāpa) trešajā etapā tomēr nespēja nosargāt vietu labāko trijniekā, jo nācās piekāpties ne tikai Briksnim, bet arī Meridiāna otrajai komandai, kuras sastāvā startēja Arta Martinsone, Ilze Buža un Elīza Katlapa.

   

  Foto:

  OSveikals

  Dace Buža

  PhotoMiller sports

   

  Sacensību mājalapa.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 26.05.2016 10:24
  Jānis Tamužs
  8946
  24.05.2016 22:02
  Jānis Kalniņš sacīja:
  Varbūt nemāku atrast, bet vai kaut kur var dabūt tās smukās, digitālā formāta kartes ar distancēm?
  Sveiki!
  Lai gan visu vecuma grupu sacensību kartes nav nekur publicētas, aicinu rakstīt uz e-pastu tamuzsjanis@gmail.com un norādīt, kuras grupas karti vēlaties saņemt un mēģināšu palidzēt!
 • 24.05.2016 22:02
  Jānis Kalniņš
  Varbūt nemāku atrast, bet vai kaut kur var dabūt tās smukās, digitālā formāta kartes ar distancēm?

Atlikušo zīmju skaits:

0.31023097038269