Ziņas - Anete Midrijāne izvēlēta par 2008. gada Pekinas olimpisko spēļu lāpnesi ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

17.februāris /
Konstance, Donats
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Anete Midrijāne izvēlēta par 2008. gada Pekinas olimpisko spēļu lāpnesi

  18.10.2007

  am16. oktobrī Olimpiskajā sporta centrā tika noskaidroti Latvijas pārstāvji, kas 2008. gada vasarā Ķīnā piedalīsies Pekinas Olimpisko spēļu lāpas stafetē. Šis gods uzticēts 12. klases skolniecei, viegatlētikas un orientēšanās sporta pārstāvei Anetei Midrijānei un Aleksandram Meilekham, RD Electronics vadītājam. Olimpiskie lāpneši tika izvirzīti no iedzīvotāju un no starptautiskās tehnoloģiju kompānijas „Samsung” sadarbības partneru vidus. „Samsung” ir ilggadēja Olimpisko spēļu un Olimpiskās lāpas stafetes globālā partnere un lāpnešu atlases rīkotāja visā pasaulē.

  No iedzīvotāju vidus par iespēju nest olimpisko lāpu konkursa finālā Olimpiskajā sporta centrā sacentās deviņi finālisti: students un sportists Valters Āboliņš, students Jānis Rozenbergs, 12. klases skolniece un vieglatlētikas sportiste Anete Midrijāne, skolnieks un jaunais florbolists Bruno Jurševics, studente Anželika Smirnova, Māris Poļakovičs, bijušais sporta pedagogs un daiļlēkšanas treneris Eduards Teivāns, vieglatlētikas trenere Aina Ziediņa un BMX treneris Raimonds Ciesnieks. Finālā deviņi konkursanti piedalījās spēlē – simboliskā ceļojumā pa Pekinas Olimpiskās lāpas stafetes maršrutu apkārt pasaulei, un atbildēja uz žūrijas komisijas jautājumiem par olimpisko tēmu.

  Abi uzvarētāji tika noteikti pēc žūrijas komisijas vērtējuma. Žūrijā piedalījās Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, „Samsung” mārketinga vadītājs Baltijā Andis Sproģis, Latvijas Olimpiskās vienības un Olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers, Latvijas Olimpiskās komitejas preses sekretāre Ilze Āķe Vīksne, Latvijas Olimpiskās vienības Sporta un zinātnes nodaļas vadītāja Marita Vilciņa un Latvijas olimpiskie lāpneši Turīnas Olimpiskās lāpas stafetē – Māris Čīma un Krists Eiduks. Lāpnesis, kurš tika izvēlēts no iedzīvotāju vidus, piedalījās konkursā, kas noritēja vairākās kārtās.

  Septembrī interneta mājas lapā www.samsung.lv notika Latvijas Olimpiskās komitejas un „Samsung” rīkotais konkursa pirmais posms – eseju konkurss, kura laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs varēja pieteikt, viņaprāt, vispiemērotāko lāpneša kandidātu un uzrakstīt eseju par kandidāta dzīvesstāstu. Nākamajā posmā žūrijas komisija izvēlējās 20 labākās esejas par cilvēkiem ar visiedvesmojošākajiem dzīvesstāstiem un motivāciju piedalīties Olimpiskās lāpas stafetē. Deviņi vispiemērotākie kandidāti piedalījās žūrijas rīkotajās intervijās un konkursa pēdējā posmā – finālā.

  Abi lāpneši saņēma konkursa organizatoru dāvinātos diplomus un „Samsung” mobilos tālruņus U300, savukārt cilvēks, kurš bija uzrakstījis eseju par Latvijas lāpnesi, saņēma „Samsung” dāvināto 37 collu LCD televizoru.

  Latvijas lāpneši pievienosies stafetei Ķīnā 2008. gada vasarā. Pekinas 2008. gada Olimpiskās lāpas stafete būs vērienīgākā lāpas stafete Olimpiādes vēsturē. Stafetē piedalīsies rekordliels lāpnešu skaits (21 780 lāpneši). 137 000 kilometrus garais stafetes maršruts vedīs cauri 23 valstīm piecos kontinentos. Lāpas skrējiens ilgs vairāk kā četrus mēnešus (130 dienas).

  Anete Midrijāne āktīvi piedalās ne tikai vieglatlētikas sacensībās, bet arī nodarbojas ar orientēšanās sportu. Tieši viņa šogad sagādāja vienu no lielākajiem pārsteigumiem Latvijas čempionāta sprintā, kas notika Jēkabpilī, izcīnot absolūtajā vērtējumā augsto 3. vietu un apskrienot daudzas pieredzējušas sportistes, kā arī uzvarot S18 grupā.

  am2am3 am4am5

  Raksts sagatavots pēc portāla www.easyget.lv  materiāliem.

Atlikušo zīmju skaits:

0,031702041625977