Ziņas - Pēdējais pasaules kausa posms Šveicē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.februāris /
Smuidra, Vitauts, Smuidris
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Pēdējais pasaules kausa posms Šveicē

  10.10.2007

  ms6. un 7. oktobrī Šveicē notika pēdējais 2007. gada pasaules kausa posms ar startiem sprintā un vidējā distancē. Šīs arī bija pēdējās nozīmīgās starptautiskās sacensības 2007. gada orientēšanas sezonā. Šogad notika 5 pasaules kausa posmi (kopumā 10 sacensības) Somijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Ukrainā un Šveicē. Latviju Šveicē pārstāvēja tikai viens sportists – Mārtiņš Sirmais.

  Sestdien vidējā distancē vīriem kārtējo uzvaru izcīnīja Thierry Gueorgiou (Francija), savukārt, otrajā vietā Matthias Merz (Šviece), bet trešais Daniel Hubman (Šveice). Vīriem bija jāveic 8,9 km gara distance ar 340 m kāpumu. Mārtiņš Sirmais 49 dalībnieku konkurencē uzrādīja 31. rezultātu, uzvarētājam zaudējot gandrīz 8 minūtes.

  Dāmu konkurencē 7,3 km garajā distancē nepārspēta palika pasaules ranga līdere Simone Niggli-Luder (Šveice), otrajā vietā Minna Kauppi (Somija), bet trešā Angela Wild (Šveice).

  Svētdien sprinta sacensības notika Šveices un Vācijas robežpilsētā Stein am Rhein. Pateicoties sprinta ātrākā rezultāta uzrādītāja norvēģa Øystein Kvaal Østerbø diskvalifikācijai (viņam trūka atzīme skatītāju punktā, kas vienlaicīgi bija arī karšu maiņas vieta), šīs sezonas pēdējo nozīmīgāko uzvaru atkal izcīnīja Thierry Gueorgiou. Otrajā un trešajā vietā divi Šveices sportisti - Matthias Müller, Daniel Hubman. Mārtiņam šoreiz 19. vieta, uzvarētājam zaudējot 46,5 sekundes.

  Dāmām arī šoreiz bez liela pārsteiguma par uzvarētāju sprintā kļuva Simone Niggli-Luder. Otrajā vietā pasaules čempionāta sprinta bronzas medaļas ieguvēja – Lena Eliasson (Zviedrija), bet trešā Anne Margrethe Hausken (Norvēģija).

  Tā kā šis bija pēdējais 2007. gada sezonas pasaules kausa posms, tad ir zināmi kovērtējuma godalgoto vietu ieguvēji. Simone Niggli-Luder un Thierry Gueorgiou, uzvarot pēdējos divos pasaules kausa etapos sev nodrošināja pārliecinošas uzvaras arī pasaules kausa kopvērtējumā. Augsto 13. vietu kopvērtējumā ir izcīnījis Mārtiņš Sirmais, aiz sevis atstājot daudzus spēcīgus pasaules elites orientieristus.

  Zemāk redzami pasaules kausa kopvērtējuma pirmo sešu vietu ieguvēji vīriešiem un sievietēm, kā arī Latvijas sportistu izcīnītas vietas:

  Vieta Vārds, uzvārds Punkti Valsts

  1. Thierry Gueorgiou 700 FRA

  2. Anders Nordberg 381 NOR

  3. Daniel Hubmann 347 SUI

  4. Mats Haldin 344 FIN

  5. Tero Föhr 342 FIN

  6. Francois Gonon 265 FRA

  13. Mārtiņš Sirmais 196 LAT

  69. Edgars Bertuks 25 LAT

  97. Jānis Krūmiņš 12 LAT

   

  Vieta Vārds, uzvārds Punkti Valsts

  1. Simone Niggli-Luder 745 SUI

  2. Heli Jukkola 510 FIN

  3. Minna Kauppi 427 FIN

  4. Anne Margrethe Hausken 340 NOR

  5. Helena Jansson 332 SWE

  6. Lena Eliasson 311 SWE

  68. Aija Skrastiņa 23 LAT

  93. Zanda Abzalone 8 LAT

   

  Kā atzina Mārtiņš, tad viņš kopumā ir apmierināts ar sezonas noslēgumu, lai arī uzrādītie rezultāti nav tik augsti. Vidējā distance, kas pēc garuma vairāk līdzinājās pagarinātai vidējai distancei, esot bijusi fiziski ļoti grūta (skrienama un ar lieliem kalniem), bet tehniski diezgan vienkārša. Par sevi lika manīt pirms neilga laika izslimotā saaukstēšanās, tāpēc fiziski iespējams Mārtiņš nebija tik ātrs kā citās sezonas sacensībās. Sprintā jau pašsajūta esot bijusi nedaudz labāka, tāpēc arī rezultāts iepriecinošāks. Sprinta distancei izvēlētā pilsēta ir bijusi ar sarežģītu ielu tīklu un arī distances tika plānotas pietiekoši interesantas, lai fiziskajam ātrumam šoreiz nebūtu izšķiroša nozīme. Protams, vislielākais gandarījums Mārtiņam ir par pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīto 13. vietu.

  Gan vidējās distances, gan sprinta oficiālie rezultāti: http://www.postfinancesprint.ch/e/index.php?in=ranglisten

  Pasaules kausa kopvērtējums: http://www.6prog.org/iof/wc_home$.asp?how=F

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,031038045883179