Ziņas - Noskaidroti Latvijas čempioni jauktajās sprinta stafetēs ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

20.augusts /
Bernhards, Boriss
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Noskaidroti Latvijas čempioni jauktajās sprinta stafetēs

  22.06.2015

  Jānis Tamužs | 1 komentārs

  2.jūnijā Kocēnos norisinājās otrais Latvijas čempionāts jauktajā sprinta stafetēs. Orientēšanās stafešu sacensībās, kurās no komandas trīs dalībniekiem vismaz vienai ir jābūt sievietei, piedalījās 54 komandas sešās vecuma grupās. Par Latvijas čempioniem SV21 grupā kļuva orientēšanās kluba "Ozons" komanda, kuras sastāvā startēja Jānis Tamužs, Dāvis Dišlers un Līga Ārniece.

  Starptautiskajai orientēšanās federācijai ieviešot jaunu distanci - jaukto sprinta stafeti - Pasaules čempionāta programmā, arī Latvijas orientēšanās federācija seko jaunākajām sporta veida attīstības tendencēm un pagājušajā sestdienā jau otro gadu notika Latvijas čempionāts jauktajās sprinta stafetēs. Sacensības ir gana azartiskas un interesantas dalībniekiem, taču no organizatoriem nepierastais formāts prasa papildus uzmanību un zināšanas par to, kā sarīkot godīgas sacensības.
  Kocēnu ciemā emocijas sacensību laikā un pēc tām netrūka - gan cīnoties distancēs, gan pēc tam, diskutējot par to, kuri dalībnieki ir tīši vai netīši pārkāpuši noteikumus un tāpēc būtu jādiskvalificē.
  Taču ir vērts izklāstīt aizraujošākos notikumus distancē. Latvijas čempionu titulu izcīna grupā SV21, kurai arī visvairāk tika sekots sacensību gaitā.
  Pirmajā etapā ātrākais bija Azimuts OK- Sm BJSS orientierists Artjoms Rekuņenko, kurš finišēja 5 sekunds priekšā Jānim Tamužam (Ozons) un 12 sekundes pirms Mikus Puriņa (Auseklis IK 1). Rezultāti pēc pirmā etapa bija diezgan blīvi - pirmie septiņi etapa veicēji visi finišēja 46 sekunžu ietvaros.
  Otrajā etapā distancēs devās Latvijas labākie sprinteri. Artūram Pauliņam (Azimuts OK- Sm BJSS) nācās atkāpties uz otro pozīciju, jo 6 sekundes ātrāks izrādījās Dāvis Dišlers (Ozons). Mārtiņam Sirmajam (Auseklis IK) distancē gadījās vairākas kļūdiņas un tādēļ, lai gan izdevās saglabāt 3.pozīciju, atstarpe pret līderi pieauga jau līdz 1:17. Pārliecinoši ātrāko etapa laiku uzrādīja Andris Jubelis (Mežmalas/Madona), kurš izvirzīja savu komandu cerīgajā 4.vietā, tieši priekšā Meridiāns OK 1 komandai.
  Trešais etaps, kuru visām komandām veica sievietes, izrādījās tas, kurā notika lielākās izmaiņas un izšķīrās vietu sadalījums. Jau otro gadu pēc kārtas par čempioniem kļuva Ozons orientieristi, kuriem Līga Ārniece pēdējā etapā nosargāja uzvaru.


  Izcili savu etapu veica Kristīne Bertuka (Meridiāns OK), kura finišēja kā otrā, taču vēlāk komandas biedru prieku aptumšoja tiesnešu lēmums, ka komanda diskvalificējama par pārkāpumu, kuru otrajā etapā veica Oskars Rencis. Līdz ar to otro vietu saglabāja Azimuts OK - Sm BJSS komanda, kurai pēdējo etapu veica igauniete Laura Joonas. Cīņā par trešo vietu izvērtās līdzīga situācija - sākotnēji trešajā vietā finišēja Mežmalas/Madona, kurai pēdējo posmu skrēja Elīna Svilpe, taču šī komanda tika diskvalificēta par pārkāpumu pirmajā etapā. Līdz ar to bronzas medaļas izcīnīja Kāpa OK/Ādažu BJSS/Saulkrasti komanda (Guntis Māliņš, Uldis Upītis, Laura Leiboma), kas uz trešo vietu pakāpās pēdējā etapā, apsteidzot Auseklis IK.
  SV21 grupa nebija vienīgā, kurā izvērtās interesanta cīņa. SV12 grupā par čempioniem kļuva Auseklis IK komanda (Matīss Saulīte, Emīls Saulīte, Aiga Irbe Blūma), Auseklis IK uzvarēja arī SV14 grupā (komandas sastāvā Dāvis Šolmanis, Rihards Gailis un Kristīne Berķe), bet SV16 grupā uzvarētāji no Madonas - Madonas BJSS/OK Arona (Arvis Zeibots, Niks Pļaviņš, Sanda Sirmā). SV130 konkurencē Zanda Abzalone pēdējā etapā pacēlās no 4.vietas uz 1. un izcīnīja čempiona titulu OK Meridiāns komandā ar Aigaru Leibomu un Andri Dzalbu. Par otro vietu uzvērtās tuvākā cīņa finišā - Ilze Lapiņa (Ziemeļkurzeme OK) tomēr nosargāja minimālu pārsvaru pār Kristīni Veitu (Ozons). SV160 grupā par uzvarētājiem kļuva Madonas BJSS/OK Arona orientieristi Dzintars Svilpis, Andris Rudzītis un Dace Saulīte.

  Rakstā izmantotas Jāņa Līgata fotogrāfijas.

  Ar sacensību rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
 • 22.06.2015 14:25
  Andis Ozols
  Būtu interesanti redzēt to kartes fragmentu, kurā tik daudz dalībnieki izpelnījās diskvalifikāciju. Tāpat interesanti būtu palasīt dalībnieku un/vai organizatoru komentārus, jo tas tomēr ir neierasti, ja tik svarīgās sacensībās (LČ) notiek nesportiska vietu sadale. Lasot komentārus Daces postam facebookā, jāsecina ka mazliet vairāk atbildību jāuzņemas organizatoriem.

Atlikušo zīmju skaits:

0,043977975845337