Ziņas - Ziemeļu divdienās uzvarējuši Kietis un Valdmane ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Junora, Anšlavs
25.maijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Ziemeļu divdienās uzvarējuši Kietis un Valdmane

  14.04.2015

  Jānis Tamužs | Nav komentāru

  Ar sacensībām “Ziemeļu divdienas” Carnikavas apkārtnē pagājušajā nedēļas nogalē turpinājās Latvijas kausa izcīņa orientēšanās sportā. Divu dienu sacensību kopvērtējumā elites grupās par uzvarētājiem kļuva Marģers Kietis (Ozons) un Līga Valdmane (ZVOC-VBSS).

   

  Carnikavas novada Garezeru apkārtnē 530 dalībnieki sacentās orientēšanās skrējiena un velo orientēšanās distancēs. Piejūras kāpu apvidus priecēja dalībniekus ar skaistiem skatiem un patīkami sarežģītu orientēšanos.

  Orientēšanās skrējiena elites grupās favorīti apliecināja savu statusu un izcīnīja uzvaras. Marģers Kietis divu dienu summā tuvāko sekotāju Gunti Māliņu (OK Kāpa) apsteidza par 7:31. Vairāk nekā 15 minūtes atpalika trešās vietas ieguvējs Andris Cāns (CPSS/Meridiāns/Pārgauja). Sieviešu elitē pārliecinošu sniegumu turpina demonstrēt Līga Valdmane, kura tālu aiz sevis atstāja konkurentes Kati Dūdeli (OK Kāpa) un Rūtu Plakani (IK Auseklis).

  Marģers Kietis un Līga Valdmane ir arī kļuvuši par Latvijas kausa izcīņas kopvērtējuma līderiem.

  Marģers Kietis savu sasniegto šajās sacensībās komentēja šādi: "Priecājos, ka pēdējā brīdī tomēr nolēmu startēt Ziemeļu divdienās, jo sacensības bija noorganizētas augstā līmenī, lieliskā apvidū. Abas dienas distanci veicu vien ar dažām pavisam nelielām kļūdiņām, un lai arī fiziski nejutos pārāk spēcīgs, šoreiz ar to pietika uzvarai."

  Savukārt Līga Valdmane savai labajai formai sezonas sākumā atrada četrus cēloņus: "Kopumā ir tā, ka ir vairākas pozitīvas lietas, kas veicinājušas manu labo formu uz šīs sezonas sākumu- 1. palielinājām treniņu apjomu, 2. veselība ir perfektā stāvoklī, kā arī nav bijušas traumas no iepriekšējās sezonas, 3. nestartēju Pasaules čempionātā orientēšanās ar slēpēm, tādēļ esmu gatava ātri skriet jau pavasarī, 4. ir labs noskaņojums un jūtos motivēta."

  Velo orientēšanās sacensībās “Ziemeļu kauss”, kas notika "Ziemeļu divdienu" ietvaros, Kopvērtējumā vīriešu grupā uzvaru izcīnīja Jonis Juodišs (Lietuva), otrajā vietā – Uģis Voiceščuks (OK Burkānciems), bet trešajā vietā – Toms Veits (OK Purva bridējs).

  Otrās dienas distance Carnikavā bija sarežģīta, ar daudz un dažādiem ceļu variantiem, žogiem un tiltiņiem, kur bez kļūdām neiztika neviens. 

  Dāmām Ingrīda Šmite (IK Auseklis) uzvarēja, otrajā vietā palika Mārīte Knēta (OK Mona), bet trešajā vietā ierindojās Dina Zobena (OK Kāpa).

  Sacensības organizēja orientēšanās klubs “Kāpa”, Latvijas Orientēšanās federācija, IK „Māra -9” sadarbībā ar Carnikavas novada domi.

  Latvijas kausa izcīņa turpināsies nākamajā nedēļas nogalē ar sacensībām “Rīgas kausi”.

Atlikušo zīmju skaits:

0.17085599899292