Ziņas - Mūsējie šodien dodas uz Pasaules čempionātu Ukrainā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Junora, Anšlavs
25.maijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Mūsējie šodien dodas uz Pasaules čempionātu Ukrainā

  19.08.2007

  woc2007Sestdien, 18. augustā, ar startu sprinta distances kvalifikācijas skrējienam Ukrainas galvaspilsētas Kijevas apkārtnē sāksies Pasaules čempionāts orientēšanās sportā. Šogad Latviju pārstāvēs 8 sportisti – Zanda Abzalone, Dace Gaigala, Aija Skrastiņa, Iveta Stīpiņa-Brūvere, Edgars Bertuks, Jānis Krūmiņš, Mārtiņš Sirmais un Anatolijs Tarasovs.

  Pasaules čempionātā sportisti sacenšas sprintā, vidējā un garajā distancē un stafetēs. Katrai disciplīnai vispirms ir kvalifikācijas skrējieni, un tikai labākie sportisti no kvalifikācijas skrējieniem startē finālā. Šī gada Pasaules čempionātā startēs 313 sportisti, kuri pārstāv 43 no 48 valstīm, kas ietilpst Starptautiskajā orientēšanās federācijā. Vīriešu grupā reģistrēti 187 dalībnieki, sieviešu - 126 dalībnieces.

  Čempionāta programma:

  18. augusts (sestd.) 15:00 sprinta kvalifikācija

  19. augusts (svētd.) 09:30 garās distances kvalifikācija

  20. augusts (pirmd.) 09:30 vidējās distances kvalifikācija

  21. augusts (otrd.) Čempionāta atklāšana

  22. augusts (trešd.) 09:30 vidējās distances fināls

  23. augusts (ceturtd.) 09:30 garās distances fināls

  24. augusts (piektd.) atpūtas diena

  25. augusts (sestd.) 09:30 stafetes

  26. augusts (svētd.) 09:30 sprinta fināls

   

  Viens no pieredzējušākajiem vīru izlases sportistiem Jānis Krūmiņš, kas Latviju Pasaules čempionātos pārstāv jau kopš 2003. gada, uz šī gada čempionātu skatās racionāli: „Šogad Pasaules čempionātā es startēšu vidējā, garajā distancēs un stafetē. No individuālajām distancēm pamatdisciplīna man būs garā, jo vidējās apvidus solās būt „Pierīgas Magnēta-tipa”, un šādam apvidum, visticamāk, ka man pietrūks ātruma. Garajā distancē noteikti centīšos uzlabot savu pagājušā gada rezultātu (34.v.), un ja visi apstākļi sakritīs - ieskriet pirmajā divdesmitniekā. Stafetē, atceroties 2004.g. un 2006.g. sasniegumus Pasaules čempionātos (attiecīgi 8.v. un 7.v.), mērķis ir pirmais sešinieks un augstāk. Tomēr ir jāatceras, ka ir vesela rinda komandu, kas ir spējīga ieskriet sešiniekā, un daudz ko izšķir pat visniecīgākās nianses. Šogad uz WOC dosimies dažas dienas ātrāk un piedalīsimies nelielā treniņnometnē, kurā galvenokārt centīsimies pierast pie Kijevas apkārtnes apvidiem un pieslīpēsim orientēšanās tehniku”.

  Arī Aija Skrastiņa Latvijas izlasē skrien jau vairākus gadus un ir viena no stabilākajām līderēm: „Šogad Pasaules čempionātā no individuālajām distancēm skriešu sprintu un vidējo, jo garajai distancei pilnvērtīgi sagatavoties neizdevās veselības problēmu dēļ, kuras mocīja visu ziemu un pavasari. Ceru uzlabot savus līdz šim labākos sasniegumu abās šajās distancēs - attiecīgi sprintā 16. vieta un vidējā distancē 37. vieta. Un, protams, kopā ar komandu labi nostartēt stafetēs.”

  Anatolijs Tarasovs, kas vēl jūlijā startēja Pasaules Junioru čempionātā Austrālijā, kur kopā ar komandu – Kalvi Mihailovu un Miku Žagatu - izcīnīja augsto 3. vietu stafetēs, par startu pieaugušo konkurencē ir konkrēts: „Mērķis ir viens - tikt finālā vismaz vienā no distancēm (skriešu sprintu un garo distanci). Zinu, ka tas būs ļoti grūti, bet tomēr ticu, ka tas nav neiespējami. Cīnīšos līdz galam gan sprinta, gan garās distances kvalifikācijas skrējienos, un tad jau redzēs, vai man šoreiz paveiksies.’’

   

  Veiksmīgus startus!

   

  Līdz šim labākie Latvijas izlases rezultāti ir bijuši Mārtiņa Sirmā 6. vieta sprinta distancē 2005. gada Pasaules čempionātā Japānā, un vīru komandas – Edgara Bertuka, Jāņa Krūmiņa un Mārtiņa Sirmā, izcīnītā 7. vieta stafetēs 2006.gada čempionātā, kas norisinājās Dānijā. Savukārt tālajā 1989. gadā mūsu sportiste Alīda Ābola (Zukule), skrienot PSRS izlases sastāvā, izcīnīja 3. vietu Pasaules čempionātā Zviedrijā.

   

  Plašāka informācija par šī gada Pasaules čempionātu un tā rezultātiem ir publicēta interneta mājas lapā: http://www.woc2007.org.ua/  

   

Atlikušo zīmju skaits:

0.1049370765686