Ziņas - Norvēģi izmēģina Macr-O ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.janvāris /
Antis, Antons
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Norvēģi izmēģina Macr-O

  23.04.2007

  macr-oLatvija 15. aprīlī pirmo reizi iepazinās ar Micr-O formātu, kas Pasaulē pazīstams jau labu laiciņu, bet Norvēģija "Norwegian Spring" laikā sportisti sacentās Macr-O, kas bija pirmais uznāciens uz Pasaules skatuves šim orientēšanās veidam.

  Micr-O mēs visi jau pazīstam - vienas grupas dalībniekiem distances ir vienādas, Micr-O distances daļā pareizais kontrolpunkts ir jāatrod lasot leģendas, distancē ir karšu maiņa, kurā izsniedz karti ar lielāku mērogu.

  Macr-O patiesībā ir farstu metode, kas pēc būtības ir daudz labāka nekā pazīstamie taurenīši, makro - orientieristiem kontrolpunktos liek orientēties daudz sīkāk un liedz sekot kādam spēcīgākam skrējējam. Macr-O var pielietot jebkurā distancē. Lielākais mīnuss šai farstu metodei ir tas, ka katram dalībniekam no vienas grupas būs atšķirīga distance. Kaut arī atšķirība nebūs lielāka par 10 m, ļoti daudzi no Pasaules klases orientieristiem neatzīst šo par izdevušos mēģinājumu novērst pēdējo gadu problēmu, kad lielajās sacensībās medaļu liktenis ir atkarīgs no tā, kurš kuru noķers distancē, nevis no pašu spējam attīstīt lielu ātrumu un tai pašā laikā perfekti orientēties.

  Pati sodu sistēma Macr-O ir ļoti līdzīga mums pazīstamajā Micr-O. Dalībniekiem jāatzīmējas pareizajā Macr-O kontrolpunktā, par katru kļūdu vai iztrūkstošu atzīmi ir jāveic soda aplis, kas elites sportistiem „maksā" papildus 30 sekundes.

   

  Zemāk redzama distances uzbūve pirmajās Macr-O sacensībās.

  macr-o + long distance

   

  Daudz sīkāk par Macr-O Jūs variet uzzināt zemāk redzamajā video materiālā un raksta avotā, kas minēts zemāk.

     Komentāros variet izteikt savas domas:

  - Vai Macr-O ir godīgs pret visiem sportistiem?

  - Vai Latvijas OS dzīvē tas vispār ir nepieciešams? Cik ir to gadījumu, kad dalībnieki skrien viens otram pakaļ?

  - Vai organizatoriem vispār atmaksātos šādi organizatoriskie darbi?

   

  Raksta avoti:

  http://news.worldofo.com/2007/04/23/macr-o-a-step-forward-for-orienteering/

  http://www.veoh.com/videos/v412641tXZHQgrq

Atlikušo zīmju skaits:

0,042549133300781