Ziņas - Smiltenes „Mazā balva” - Latvijas kausa 2. posms ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.janvāris /
Antis, Antons
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

• Smiltenes „Mazā balva” - Latvijas kausa 2. posms

23.04.2007

Mazā balvaŠo svētdien, 22.aprīlī, Smiltenes apkārtnē pie Niedrāja ezera notika Latvijas kausa 2. posma sacensības „Mazā balva". Sacensības kopā pulcēja gandrīz 500 sportistus, kas sacentās garajā distancē. Par uzvarētājiem elites grupās kļuva jau vairākus gadus stabili izlases skrējēji - Baiba Ozola un Mārtiņš Sirmais.

Elites grupas dāmām bija jāskrien 7,3 km ar 16 kontrolpunktiem, un spēcīgākā šajā grupā bija Baiba Ozola no kluba "Mona", kas distanci veica 55 minūtēs un 26 sekundēs. Tikai 2 sekundes no līderes atpalika 2. vietas ieguvēja Una Bērziņa no Madonas. 3. vieta - Lindai Katlapai no kluba „Viga", kas līderēm zaudēja gandrīz 2 minūtes.

Vīru konkurencē nepārspēts palika Latvijas spēcīgākais orientierists Mārtiņš Sirmais no Madonas, kas 11,3 km garo distanci ar 23 kontrolpunktiem veica ļoti ātrā tempā - 56 minūtēs un 44 sekundēs, par gandrīz 2 minūtēm atraujoties no tuvākā sekotāja - Edgara Bertuka (58:36). Trešais šoreiz bija Kaspars Kārkliņš no kluba „A2", kas otrajai vietai zaudēja vairāk kā 5 minūtes. Kopā elites grupā startēja 24 sportisti.

Mārtiņš Sirmais atzīst, ka uzvara nenācās viegli, kaut distance noskrieta praktiski bez lielām kļūdām: „Domāju, ka nevienu distanci nevar noskriet "tīri" - ~30 sekundes ierēķinu kļūdās. Šoreiz bija viena maziņa kļūdiņa garajā etapā uz 8 kontrolpunktu, kur skrēju mazliet ar loku no kreisās puses - domāju, ka kādas 20 sekundes tur pazaudēju."

Mārtiņš Sirmais Mazā balva

Kaut arī laika apstākļi nevienu šajā nedēļas nogalē nelutināja, uz starta izgāja 472 sportisti. Kā ierasti lielākais dalībnieku skaits bija jauniešu grupās - V16 un V14, attiecīgi startējot 36 un 35 jaunajiem sportistiem, meitenēm vislielākā konkurence bija S14 grupā, kurā startēja 16 sportistes.

Sacensības organizēja Smiltenes orientēšanās sporta klubs „Azimuts" un Rīgas klubs „Magnēts".