Ziņas - Karaliskā mikr-orientēšanās latviešu gaumē. ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

11.jūlijs /
Svens, Leonora
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Karaliskā mikr-orientēšanās latviešu gaumē.

  16.04.2007

  MICR-O15. aprīlī pirmo reizi Latvijā notika Micr-O sacensības, kas ir viens no pēdējo gadu jauninājumiem orientēšanās sporta disciplīnās. Par „Royal Micr-O Challenge” norises vietu tika izvēlēta Mangaļsala, kur savas orientēšanās prasmes un skriešanas ātrumu salīdzināja vairāk nekā 220 dalībnieki.

  Mangaļsalas kartei raksturīgā ātrā skrienamība, kāpu mikroreljefs un dažādas padomju armijas atstātās būves izrādījās lielisks apvidus, pirmajām mikr-o sacensībām Latvijā. Sportistiem bija jāveic distance divos apļos, no kuriem pirmais bija pavēles distance, bet otrais aplis bija mikr-o distance. Otrajā aplī kartei bija lielāks mērogs, kā arī lielākajai daļai konktorlpunktu bija dotas tikai leģendas, bet dabā to apkārtnē bija izvietoti vairāki lieki kontrolpunkti. Līdz ar to sportistiem bija uzmanīgi jāseko līdzi savai atrašanās vietai kartē un pareizi jānolasa attiecīgā kontrolpunkta leģenda, jo katra kļūda varēja būtiski ietekmēt dalībnieka rezultātu – par nepareizu atzīmi vai nepaņemtu kontrolpunktu tika piešķirta viena soda minūte.


  Jurģis Krastiņš


  Elites vīru grupā lielisku uzvaru izcīnīja Kristaps Jaudzems no OK Saldus tikai par sekundi apsteidzot otrās vietas ieguvēju Jāni Krūmiņu no SK Briksnis un par divām sekundēm Mārtiņu Sirmo no Madonas BJSS/Ventspils OC. Kristaps un Jānis mikr-o aplī atzīmējās visos pareizajos kontrolpunktos, Mārtiņš pieļāva vienu kļūdu, kā rezultātā viena soda minūte.

  Kristaps Jaudzems Iveta Brūvere

  Dāmu elites grupā pirmo vietu tikai ar četru sekunžu pārsvaru izcīnīja Iveta Brūvere no OK Viga, otrajā vietā Kristīne Kokina no OK Purva Bridējs, bet trešā Vieda Lūsa no Meridiāna, kas vēl skrien tikai S18 grupā. Iveta veicot mikr-o distanci pieļāva divas kļūdas (2 soda minūtes), Kristīne kļūdījās trīs kontrolpunktos (3 soda minūtes), bet jaunā Vieda saņēma 2 soda minūtes.

  Gan lieliskie laikapstākļi, gan interesantās distances un organizatoru veikums ļāva mikr-o sacensībām veiksmīgi debitēt arī Latvijā. Jācer, ka Latvijas orientēšanās sacensībās arvien biežāk parādīsies iespēja sekot līdzi rezultātiem uz ekrāna sacensību centrā, kā arī citiem interesentiem internetā, jo „Royal Micr-O Challenge” organizatori (OK RSP) par šādu lietu bija parūpējušies. Atliek vien gaidīt karalisko turpinājumu.

  Rezultāti: http://www.dynamicosoft.com/result.do?stageId=1

  Bildes: http://flickr.com/photos/orientesanas/sets/72157600079005691/

  Bilžu "slaidšovs": http://flickr.com/photos/orientesanas/sets/72157600079005691/show/

  Bildes rakstam: Jānis Urtāns

Atlikušo zīmju skaits:

0,049483060836792