Ziņas - „Lieldienu balva 2007” – ātrākie orientieristi Vecrīgas ielās. ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

11.jūlijs /
Svens, Leonora
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • „Lieldienu balva 2007” – ātrākie orientieristi Vecrīgas ielās.

  10.04.2007

  Emīls ŪdrisLai arī otrajās Lieldienās laikapstākļi lielākai daļai orientieristu nebija sabiedrotie, lai dotos savām fiziskajām dotībām atbilstošā ātrumā orientēties pa Vecrīgas ielu labirintiem, tomēr tas neatturēja „Lieldienu balvā 2007” piedalīties vairāk kā 280 sportistu. Jāpiemin, ka latviešu stiprākajiem sprinta orientēšanās distanču skrējējiem konkurenci sastādīja arī viesi no Norvēģijas un Lietuvas.

  Visvairāk dalībnieki startēja vīru elites grupā (kopumā 41), un starp viņiem visātrākais un precīzākais distancē bija Jānis Krūmiņš pārstāvot sporta klubu „Briksnis”. Jānis savus tuvākos konkurentus apsteidza par 28 sekundēm. Attiecīgi otro vietu izcīnīja Kristaps Jaudzmes no OK Saldus, bet trešajā vietā, zaudējot tikai vienu sekundi, ierindojās Lietuvas pārstāvis Svajunas Ambrazas. Pirmajā sešiniekā iekļuva arī Renārs Roze no OK Ogre, Gatis Caics no OK Kāpa un Jurģis Krastiņš, pārstāvot OK Viga.

  Dāmu elites grupā finišu sasniedza 21 sportiste, un ātrāko rezultātu uzrādīja Norvēģijas orientēšanās kluba Fredrikstad pārstāve Karianne Ruud par desmit sekundēm apsteidzot spēcīgāko Latvijas pārstāvi Ingu Dambi no Olaines. Trešo un ceturto vietu izcīnīja Norvēģijas kluba NTNUI orientieristes: attiecīgi Hanne Nøvik trešā un Marte Grande Østby ceturtā. Vēl pirmajā sešiniekā iekļuva Una Bērziņa no Madonas BJSS un Ida Svanberg no norvēģu orientēšanās kluba NTNUI.

  Šogad pirmo gadu sacensību „Lieldienu balva 2007” ietvaros tika izveidota arī atsevišķa starta grupa žurnālistiem. Atsaucība gan nebija liela, jo šajā grupā startēja tikai divi dalībnieki: Zvirbulis Ģirts no Latvijas Avīzes un Anda Bīriņa no žurnāla Cosmopolitan. Ātrāks distancē bija Latvijas Avīzes pārstāvis.

  Sacensību organizētāji interesentiem piedāvāja bezmaksas iespēju startēt tautas klasē, ko varētu uzskatīt par pastaigu bez laika kontroles. Neskatoties uz auksto laiku un spēcīgo vēju, bija salīdzinoši daudz drosmīgo rīdzinieku, kas ar kartes palīdzību atrada savai izturībai atbilstošu skaitu kontrolpunktu.

  9. aprīlī notikušais „Lieldienu sprints” ir pirmās LOF Sprinta kausa sacensības 2007. gada sezonā, un tās jau tradicionāli augstā kvalitātē organizēja OK MONA ar Latvijas orientēšanās federācijas un Rīgas Domes atbalstu. Nākošais LOF Sprinta kausa posms norisināsies 2. jūnijā Latvijas Čempionātā Jēkabpilī.


  Bildes no sacensībām ŠEIT

  Bildes no sacensībām ŠEIT (foto: Jānis Urtāns) 

   

  Kartes ar sacensību uzvarētāju veiktajiem ceļiem:

  VE karte

  SE karte


  Sacensību rezultāti: http://www.mona.lv/LB/2007/r/index.htm

Atlikušo zīmju skaits:

0,074091911315918