Ziņas - Internacionālais „Kurzemes Pavasaris” ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

• Internacionālais „Kurzemes Pavasaris”

12.04.2007

Andris Jubelis (H18) Spēcīgākie Latvijas orientieristi Lieldienu brīvdienas aizvadīja Dobeles rajona Bikstos, kur norisinājās „Kurzemes Pavasaris", kas bija ne tikai Latvijas kausa posms un Pasaules ranga sacensības elites grupām, bet arī atlases sacensības uz Baltijas čempionātu un Pasaules junioru čempionātu.

Sestdien, 7. aprīlī, sportisti sacentās garajā distancē, kas elites grupām bija Pasaules ranga etaps. Vīri veica 12,9 km garu distanci, kurā uz starta izgāja 49 sportisti.

Par uzvarētāju kļuva Jānis Krūmiņš no sporta kluba „Briksnis", kurš distanci veica 1:22:56 un tikai par 26 sekundēm apsteidza lietuvieti Marius Mazuli. Trešais bija vēl viens lietuvietis Skirmantas Ramoška, kuram tikai 13 sekundes zaudēja viens no jaunākajiem elites grupas dalībniekiem - Renārs Roze, vēlreiz pierādot, ka jaunie orientieristi ar joni ielaužas Latvijas orientēšanās elitē.

Viens no Latvijas izlases līderiem Jānis Krūmiņš pēc šīm sacensībām Pasaules rangā pacēlās par 6 vietām un pašlaik ierindojas 93. vietā.

Sieviešu grupā 7,7 km garajā distancē par uzvarētāju kļuva lietuviete Sandra Paužaite, kas tālu aiz sevis atstāja norvēģieti Karianne Ruud un ātrāko latvieti Daci Gaigalu, kura ieņēma 3. vietu.

Svētdien, 8. aprīlī, visi sportisti devās vidējā distancē, un elites grupu uzvarētāju noskaidrošanā nekas nemainījās, jo gan Jānis, gan Sandra spēja noturēt savas pozīcijas un uzvarēt „Kurzemes Pavasara" divu dienu kopvērtējumā, un iegūt vērtīgas balvas no sacensību atbalstītājiem.

Vīriešu konkurencē uz otro vietu pakāpās lietuvietis Skirmantas Ramoška, bet no sestās uz trešo vietu pakāpās Kaspars Kārkliņš no orientēšanās kluba „Purva Bridējs". Visaugstākais lēciens kopvērtējumā padevās norvēģim Kristianam Kullerud, kurš pirmajā dienā finišēja 20. vietā, bet pēc otrās sacensību dienas pakāpās par 11 vietām un finišēja 9. vietā.

Sieviešu elites grupā Kariannes Ruud neveiksmi izmantoja Dace Gaigala un divu dienu kopvērtējumā ieņēma 2. vietu aiz lietuvietes Sandras Paužaites. No 5. uz 3. vietu pēc vidējās distances pakāpās Aija Skrastiņa.

Junioru grupā abas sacensību dienas bija atlases sacensības uz Pasaules junioru čempionātu, kas jūlija sākumā norisināsies Austrālijā. Junioriem abās dienās ar lielu pārsvaru uzvarēja Rīgas Skolēnu pils orientierists Anatolijs Tarasovs.

Juniorēm līderes mainījās katru dienu, tāpēc vēl ir pāragri spriest par izlases sastāvu uz Pasaules junioru čempionātu.

„Kurzemes Pavasaris" šogad tika noorganizēts vēl augstākā līmenī nekā iepriekšējos gadus, kad šīs sacensības jau tā tika atzītas par vienām no labākajām Latvijā. Pasaules ranga sacensību statusa iegūšana bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc elites grupās bija tik internacionāls un kupls dalībnieku skaits, kas Latvijas izlases kandidātiem ļāva izcīnīt daudz ieskaites punktus Pasaules rangam.

Sacensības organizēja Oskars Zērnis ar Saldus un „Sprīdīša" orientēšanās klubu, NBS Zemessardzes sporta kluba palīdzību, un SEB Unibankas, Vittel, Stella Pub, Nacionālā apgāda, Baltic Candles, Tapeks, Saldus ceļinieka, Grants, kempinga „Niedras" un Zaļās aptiekas atbalstu.