Ziņas - Kas? Kur? Kad? - Aprīlis 2007 ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

18.janvāris /
Antis, Antons
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās skrējiena ziņas

 • Kas? Kur? Kad? - Aprīlis 2007

  02.04.2007

  1. aprīlis - „Pāru sacensības", Silakrogā. Šīs sacensības ir īpašas, jo notiek skrienot pāros. „Pāru sacensībās" ir brīvais starts, kas nozīmē, ka visi interesenti tiek gaidīti no plkst. 11.30 lidz 15.00.

  1. aprīlis - „Pļaviņu balva 2007" Pļaviņās, "Cigoriņa" kalna pakājē, sacensību sākums pulksten 11:30.

  7. un 8. aprīlis - "Kurzemes pavasaris 2007" Dobeles rajona Bikstos notiks divu dienu sacensibas garajā un vidēja distancē. Šīs sacensības ir arī "Latvijas Kausa 2007"* 1. posms. Šogad interesantas būs elites grupas sacensības, jo piedalīsies ne tikai pašmāju sportisti, bet arī orientieristi no Lietuvas, Baltkrievijas un Norvēģijas.
  * "Latvijas Kauss" sacensību sērijas notiek visas sezonas garumā, un tajās nosaka gada labākos Latvijas sportistus orientēšanās sportā katrā vecuma grupā.

  9. aprīlī, Otrajās Lieldienās, Vecrīgā notiks sprinta sacensības „Lieldienu balva 2007". Uz „Lieldienu balvu" tiek aicināti visi interesenti - gan tie, kas jau nodarbojas ar orientēšanās sportu, gan tie, kas vēlas to apgūt, jo būs atsevišķa „Tautas klase". Sacensību centrā pie Rīgas 3. vidusskolas no plkst. 11.00 līdz 13.00 interesentus gaidīs sacensību rīkotāji, kas pastāstīs par orientēšanās sportu un sacensību gaitu. Šogad īpaši izveidota ir arī „Žurnālistu grupa", kas dos iespēju visiem sporta žurnālistiem vairāk iepazīties ar orientēšanās sporta sprinta disciplīnu.

  14. aprīlis - „Lieldienu zaķis 2007" notiks Sužos, un marķējums uz startu būs no Jaunciema ceļa, starts puksten 16.00.

  14. aprīlis - „Lielā stafete" Daugavpils rajona Mežciemā - 10 etapu stafete.

  15. aprīlis - „Royal Micr-O Challenge", Mangaļsalā. Šo sacensību mērķis ir iepazīstināt ar orientēšanās sacensību formātu Mikr-O - izmantojot karti, leģendas, kompasu un paļaujoties uz savu prātu, orientieristam Mikr-O distancē ir jāatrisina visdažādākās orientēšanās tehnikas problēmas cīņā ar viltus kontrolpunktiem īsto sarkanbalto lukturu meklējumos. Micro-O distance sastāvēs no diviem apļiem: 1.aplis būs parasta vidējā distance (kartes mērogs ir 1:10000), bet 2.aplis - Mikr-O distance ar kartes mērogu ir 1:5000.

  22. aprīlis - „Mazā balva" notiks Smiltenes apkārtnē, pie Niedrāja ezera. Šīs ir orientēšanās sacensības garajā distancē, un sportistiem tas būs arī "Latvijas Kausa 2007" 2. posms.

  28.-29. aprīlis - „Ziemeļu divdienas" - Aizkraukles rajona Secē notiks orientēšanās sacensības garajā un vidējā distancē, un uzvarētājus noteiks summējot divu dienu individuālo sacensību laikus.


  Aprīlī daudzos Latvijas rajonos gan darba dienu vakaros, gan nedēļas nogalēs sāksies arī dažādas tautas orientēšanās sporta sacensības. Tautas sacensības tiek organizētas noteiktā rajonā regulāri katru nedēļu no pavasara līdz rudenim, un tā ir iespēja ikvienam interesentam sākt nodarboties ar orientēšanās sportu. Tautas sacensību saraksts ir apkopots www.orientesanas.lv sadaļā „Saites".

Atlikušo zīmju skaits:

0,042977094650269