Ziņas - Latvijas izlase gatava Eiropas Čempionātam orientēšanās ar slēpēm ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Latvijas izlase gatava Eiropas Čempionātam orientēšanās ar slēpēm

  29.01.2013

  Jānis Tamužs, LOF preses dienests

  Trešdien, 29.janvārī notika preses konference pirms Eiropas Čempionāta orientēšanās ar slēpēm, kas no 12. līdz 17.februārīm notiks Madonas apkārtnē. Paralēli Eiropas Čempionātam pieaugušo konkurencē, Madonā notiks arī Pasaules Junioru čempionāts, Eiropas Jauniešu čempionāts un Pasaules Veterānu čempionāts šajā sporta veidā. Preses konferencē piedalījās un ar savām domām dalījās Latvijas Orientēšanās prezidents Pēteris Apinis un sportisti Edgars Bričonoks un Andris Kivlenieks.

   

  šī būs pirmā reize, kad Latvijā tiks rīkotas tik augsta līmeņa orientēšanās ar slēpēm sacensības kopš 2006.gada, kad Madonā tika uzņemts Pasaules Veterānu čempionāts un Pasaules Kausa izcīņas posms. Sacensības organizē Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību. LOF prezidents Pēteris Apinis nosauca šo par “vienu no ziemas svarīgākajiem sporta pasākumiem Latvijā”.

  Sacensības sāksies 12.februārī ar jaukto sprinta stafeti Eiropas Čempionāta ietvaros. 13.februārī sportisti sacentīsies vidējā distancē, nākamajā dienā, 14.februārī, sacensības notiks garajā distancē ar kopējo startu. 15.februārī būs atpūtas diena pirms 16.februārī paredzētajām sprinta sacensībām un, pēdējā čempionāta dienā, 17.februārī, medaļu sadales trīs etapu stafetēs.

  Pieaugušo izlases līderis Andris Kivlenieks atklāja, ka lielākas izredzes saista ar īsajām distancēm - vidējo un sprintu, kā arī stafeti, bet uz starta nedosies jauktajā sprinta distancē. Edgars Bričonoks savukārt, cerības saista ar garo distanci un, līdzīgi kā Kivlenieks, nestartēs jauktajā sprinta stafetē, bet cer palīdzēt komandai “klasiskajā” stafetē čempionāta beigās.

  Sportisti reāli vērtē savas iespējas konkurencē ar spēcīgajiem Skandināvijas un Krievijas sportistiem un izteicās, ka iekļūšana starp labākajiem 20 ir iespējama, bet tā ir pietiekami augsta latiņa, uz kuru tiekties. Jāpiebilst, ka izlases līdera Andra Kivlenieka līdzšinējie labākie individuālie rezultāti ir 19.vieta PČ sprintā un 24.vieta EČ garajā distancē. Stafetē vīriešu trio pērn Ukrainā izcīnīja augsto 6.vietu Eiropas Čempionātā. Sportisti, un it īpaši LOF prezidents, preses konferencē uzsvēra stafetes nozīmību un cerības, ka komandai pa spēkam būs uzrādīt arī augstvērtīgāku rezultātu.

  Latvijas izlases lielas cerības saistās ar junioru un jauniešu vecuma grupās startējošajiem sportistiem, kuri iepriekšējos gados ir priecējuši ar labiem rezultātiem. Nauris Raize pērn PČ junioriem izcīnīja 6.vietu garajā distancē, Jānis Baunis jauniešu konkurencē savukārt bija 9. Stafetē junioru konkurencē pērn mūsu sportistiem arī 6.vieta. Sagaidāms, ka vairākas medaļas tiks izcīnītas veterānu vecuma grupās.

  Fakts, ka šāda mēroga sacensības notiks Latvijā sportistiem dodot pārliecību par priekšrocībām, jo apvidus ap Madonu esot veiksmīgi izmēģināts agrāk un arī šogad sacensībās. Satraukums vēl nav piezadzies, un par priekšrocību ir uzskatāms tas, ka nav jāmēro tāls un nogurdinošs ceļš uz sacensību norises vietu, kā tas būs jādara Martā, kad Pasaules Čempionāts notiks Kazahstānā.

  Izlases sastāvs:

  M21
  Andris Kivlenieks
  Edgars Bričonoks 
  Toms Veits
  Jānis Peilāns
  Reinis Putniņš
  Nauris Neimanis
  Raivo Kivlenieks
  Andris Jubelis (sprints)
  Rezerve:
  Dāvis Sārs 
  Mārtiņš Sārs

  M20                        
  Nauris Raize
  Jānis Sārs
  Emīls Henrijs Taube
  Jānis Baunis

  W20
  Līga Valdmane
  Sigita Lapsiņa
  Zane Čamane  
  Ieva Krūmiņa   

  M17
  Uldis Upītis 
  Atis Heinols
  Dinārs Gutāns
  Toms Tipainis
  Rezerve: Jevgenijs Danilovs

  W17
  Annija Anna Zaļaiskalna
  Diana Marta Ruka
  Laura Leiboma
  Austra Zušēvica 

  Ar atlašu rezultātiem var iepazīties šeit.

  Vairāk informācijas par sacensībām var atrast mājaslapā www.esoc2013.lv

  Vēl foto no preses konferences.

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,088576078414917