Ziņas - Ziemas sezona sākas ar Madonas Kausu 2013 ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Ziemas sezona sākas ar Madonas Kausu 2013

  15.01.2013

  Jānis Tamužs, LOF preses dienests

  Aptuveni mēnesi pirms lielā ziemas orientēšanās notikuma - Eiropas Čempionāta Gaiziņkalnā - tika aizvadītas sacensības Madonas Kauss 2013. Par uzvarētājiem sacensībās kļuva igauņi Evans Tūmas (Evan Toomas) un Deizija Kudre (Daisy Kudre).

  Ap 300 orientēšanās ar slēpēm entuziasti ieradās Lubejā, netālu no Madonas, lai divu dienu sacensībās sacenstos par uzvaru vairākās vecuma grupās. šīs sacensības, sakarā ar tuvojošos Eiropas Čempionātu un EST-LAT līgas posma statusu, piesaistīja daudzus spēcīgus kaimiņu sportistus.

  Izveidoto špūru tīklu un distances uzteica vairāki sacensību dalībnieki. Diemžēl skaidrais, bet aukstais laiks, lai arī radīja skaistus skatus, kurus izbaudīt sportistiem savās distancēs, tomēr nepalīdzēja jaunajām SIAC atzīmēšanās iekārtām, ko bija domāts izmantot arī EČ. Atzīmēšanās iekārtu problēmu dēļ nevarēja izveidot godīgus rezultātus un organizatori izlēma pirmo dienu atcelt. Tādēļ par sacensību uzvarētājiem kļuva otrās dienas garās distances uzvarētāji.

  Sacensību organizēšanas procesu komentēja galvenais organizators Gunārs Ikaunieks: "Madonas Kausa organizēšanā kopumā gandrīz izdevās izveidot to špūru tīklu, kas bija plānots. Ja iepriekš nebūtu bijis ilgstošais atkusnis, apvidus platība būt vēl nedaudz lielāka. Putenis dienu pirms sacensībām radīja grūtības vēlreiz atjaunot visu špūru tīklu. Pirmajā dienā atzīmēšanās iekārtas SIAC tomēr, šķiet, ka neizturēja aukstumu, tāpēc EČ notiks ar tradicionālajiem identiem. Paldies dalībniekiem, kas noticēja ka Lubejā ir sniegs un, nebīstoties aukstuma, ieradās uz sacensībām. Liels paldies visai tiesnešu komandai un špūru sagatavotājiem. Pateicamies par atbalstu Swedbank, Madonas novada pašvaldībai. Un protams Marģerim Smudzim, kurš atveda uz šo apvidu un ļoti aktīvi palīdzēja sacensību sekmīgai norisei."

  Kā jau minēju, sacensībās piedalījās daudzi spēcīgi kaimiņu sportisti un tieši viņi bija tie, kas plūca uzvaras laurus saīsinātajā garajā distancē.

  Sieviešu elitē uzvarēja juniore no Igaunijas - Deizija Kudre, kas savu startu komentēja šādi: "Es aizvadīju diezgan labas sacensības abas dienas. Es nepieļāvu lielas kļūdas un centos visu laiku uztvert distanci mierīgi un būt droša par savu atrašanās vietu visu laiku. Es pieļāvu dažas ceļu variantu kļūdas, dažreiz man bija jāapstājas, lai lasītu karti un otrajā dienā es zaudēju 40 sekundes, kad noņēmu slēpes un nevarēju tās ātri pielikt atpakaļ. Man ļoti patika distance, tā bija tehniski izaicinoša un dažbrīd arī fiziski grūta. Mans galvenais mērķis bija iegūt pārliecinātību par saviem spēkiem pirms PČ junioriem un veikt sacensības pārliecinoši, un es domāju, ka man tas izdevās."

  Jāpiezīmē, ka uzvara tika gūta ar iespaidīgu 4 minūšu pārsvaru pār otrajā vietā esošo Ramuni Arlauskieni no Lietuvas, kas, savukārt, par 50 sekundēm apsteidza Evelī Kāsiku no Igaunijas. Labākā Latvijas sportiste - Dina Zobena - ierindojās 9 vietā, 16:45 aiz līderes.

  Vīriešu grupā pirmajā dienā pēc neoficiālajiem rezultātiem labākais rezultāts bija Andrim Kivleniekam, kurš bija izlēmis garajā distancē nestartēt. Viņa prombūtnes laikā uzvaru izcīnīja pazīstamais Igauņu orientierists Evans Tūmas, otrajā vietā atstājot Prītu Randmanu, arī no Igaunijas, bet trešajā vietā, nedaudz negaidīti, ņemot vērā veslelības problēmas, kas sportistu vajāja gatavošanās periodā, ierindojās Edgars Bričonoks, uzvarētājam zaudējot tikai 2:08.

  Bričonoka komentārs par distanci: "Tik labu rezultātu nebiju gaidījis, lai gan no novembra beigām ieguldīts ļoti daudz darba, tomēr rudenī sagatavošanās posms ziemai praktiski tika izlaists, jo regulāri slimoju un iedzīvojos traumās. Pati distance izdevās labi. Bija sīkas neuzmanības kļūdas uz trešo, astoto un astoņpadsmito kontrolpunktu, bet pa visu distanci kļūdās nevar saskaitīt vairāk par vienu vai pusotru minūti. Būtībā distanci izbraucu plūstoši, visu kontrolēju un zināju, ko daru, tāpēc bija sajūta, ka kontrolpunkti paši brauca pretī. Brīžiem šaurajās špūrēs nedaudz traucēja lēnāki slēpotāji, arī atsevišķos kontrolpunktos bija sastrēgumi, bet apstākļi visiem bija vienādi. Katrā ziņā paldies Gunāram Ikauniekam un OK Aronas komandai par šīm sancensībām."

  Junioru grupās par uzvarētājiem kļuva Līga Valdmane un Nauris Raize.

  Madonas Kauss 2013 rezultāti.

  Nākamās EST-LAT līgas sacensības un arī izlases kontrolsacensības notiks jau nākamajā nedēļas nogalē Polvā, Igaunijā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,026993989944458