Ziņas - Ziemas sezonas kulminācija ir klāt! ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Ziemas sezonas kulminācija ir klāt!

  18.02.2012

  Jānis Tamužs, LOF preses dienests

  21. februārī Ukrainā, Sumijas pilsētas apkārtnē, notiks ziemas sezonas kulminācijas sacensības - Eiropas, Pasaules Junioru, Eiropas Jauniešu un Pasaules Veterānu čempionāti orientēšanās ar slēpēm - visi vienlaikus. Latvijas komandas lielākā daļa dodas ceļā šodien.

  Sacensības sāksies ar Eiropas Čempionāta jaukto stafeti 21. februārī. šī būs vienīgā disciplīna, kas atšķirsies pieaugušajiem no pārējiem. 2 cilvēku, 6 etapu stafetēs, kur katra etapa uzvarētāja laiks ir 6-8 minūtes, parasti var sagaidīt daudz interesantu pavērsienu, un šī ir viena no skatītājiem visdraudzīgākajām disciplīnām. Turpmākajās dienās, sākot ar 22. februāri, jaunieši, juniori un pieaugušie startēs vienās un tajās pašās disciplīnās. 22. februārī visi startēs sprinta sacensībās, kam nākamajā dienā sekos vidējā distance. Pēc trīs sacensību dienām beidzot būs pienākusi atpūta diena, pēc kuras sportistiem būs jāsacenšās klasiskajās 3 etapu stafetēs. Pēdējā sacensību diena piedāvās, iespējams, čempionāta smagāko pārbaudījumu - garo distanci ar kopējo startu.

  Diemžēl nav informācijas par GPS sekošanu, interenta video translācijām vai vismaz interneta radio vai LIVE rezultātiem, kas palīdzētu sekot līdzi sportistu gaitām čempionātā.

  Pasaules Veterānu čempionāta dalībnieki sacentīsies divās garajās distancēs ar atsevišķo startu, kurās uzrādītie laiki tiks summēti kopā, un uzvarētājs tiks noteikts pēc šīs summas.

  Tātad:

  21.02. Otrdiena Jauktā stafete (tikai EČ)

  22.02. Trešdiena Sprints

  23.02. Ceturtdiena Vidējā distance

  24.02. Piektdiena Brīvdiena

  25.02. Sestdiena Stafete / Veterānu čempionāta pirmā diena

  26.02. Svētdiena Garā distance ar kopējo startu / Veterānu čempionāta otrā diena.

  Sacensību mājaslapa

  Latvijas izlases sejas

  Latvijas izlasi Ukrainā pārstāvēs:

  Pieaugušo izlase:

  Andris Kivlenieks

  Raivo Kivlenieks

  Edgars Bričonoks

  Junioru izlase:

  Nauris Neimanis

  Nauris Raize

  Līga Valdmane

  Zane Čamane

  Ieva Krūmiņa

  Sigita Lapsiņa

  Jauniešu izlase:

  Jānis Baunis

  Kā oficiālie komandas pārstāvji Latvijas izlases intereses Ukrainā pārstāvēs Iveta Holcmane un Gunārs Ikaunieks. Paulis Bričonoks nav oficiālais komandas pārstāvis, bet sniegs atbalstu ar transportu un slēpju gatavošanu.

  Par to, kādus rezultātus varam sagaidīt no mūsu atlētiem, iespaidos dalījās Iveta Holcmane un Raivo Kivlenieks. Konkurenci saasinot fakts, ka, atšķirībā no Pasaules Čempionāta, katra komanda var pieteikt 6 dalībniekus, kā arī pašreizējais Eiropas Čempions katrā distancē var startēt un skaitīties ārpus šīs kvotas. Līdz ar to Andra Kivlenieka, pieaugušo izlases līdera, izredzes tika novērtētas kā top20 cienīgas, kaut gan pērnajā PČ tika sasniegta 19. vieta. Top20 EČ noteikti būtu augstvērtīgāks rezultāts nekā top20 PČ. Raivo Kivlenieks teica, ka grūti prognozēt savus rezultātus, jo nekad nav startējis pieaugušo konkurencē, bet kā aptuveno pieturas punktu nosauca top30. Raivo un Līga Valdmane Zane Čamane būs vienīgie, kas startēs visās disciplīnās, jo abi pārstāvēs izlasi jauktajā stafetē, dodot papildus atpūtu komandas līderiem. Jauktajā stafetē latvieši startēšot pirmo reizi, un tā būs vērtīga pieredze nākotnei, stāsta Iveta Holcmane. Būšot arkārtīgi ātra orientēšanās un slēpošana, jo katrā etapā jāslēpo tikai pāris minūtes. Trešā pieaugušo izlases dalībnieka, Edgara Bričonoka, stiprākā puse esot īsākas distances (to Edgars pierādījis EST-LAT līgas otrajā posmā Igaunijā, vidējā distancē ierindojoties trešajā vietā), un tieši tur varam gaidīt kādu labu rezultātu. Protams, goda un prestiža lieta ir stafetes komandas rezultāts un, taujāts par iespējām stafetē, Raivo uzreiz atbildēja, ka jāpārspēj igauņi un lietuvieši. Iveta piebilda, ka nāciju ieskaitē (kad skaita tikai vienas valsts vienu komandu) sasniegt labāko sešinieku būtu lielisks sasniegums. šobrīd prognozētā stafetes komandas secība ir - Raivo, Edgars, Andris.

  Junioru izlasē vērojama pārsteidzoša tendence - meiteņu ir vairāk, nekā puišu. No visiem tiekot sagaidīts rezultāts, kas ierindotos rezultātu listes pirmajā pusē, bet kādu labu rezultātu varam gaidīt no Zanes Čamanes un Līgas Valdmanes kādā atsevišķā distancē. No Naura Raizes, kas ir izcīnījis medaļas agrāk jauniešos, Iveta Holcmane iesaka gaidīt top30 rezultātu, tiesa, gan brīdina, ka Naurim pēdējā laikā ir bijušas kādas veselības problēmas. Otrs juniors ir Nauris Neimanis, kurš pēdējā laikā ir uzrādījis augšupejošu rezultātu līkni, bet viņa vājākā puse esot orientēšanās stabilitāte.

  Jaunietis mums šoreiz ir tikai viens, bet veselas komandas vērts. Jānis Baunis tiek minēts kā medaļu pretendents, ja viss noritēs gludi. Jānis startēs stafetē kopā ar abiem junioriem un tur, līdzīgi kā pieaugušajiem, top6 ir mērķis. šogad junioru konkurencē būs arī sieviešu komanda, kas pats par sevi jau ir zināmā mērā panākums. Raudzīsimies, uz ko būs spējīgas mūsu meitenes!

  Latvijas veterānu komandā ir spēcīgi vīri (un dāma), no kuriem varam sagaidīt arī kādus cēlmetālus. Juris Kokins, Aleksandrs Zilis un Viktors Ļeščovs ir tie, no kuriem varam sagaidīt augstākos rezultātus.

Atlikušo zīmju skaits:

0,028327941894531