Ziņas - Ziemas sezonas tuvums ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Ziemas sezonas tuvums

  09.12.2011

  Jānis Tamužs

  šobrīd ārā vērojams gluži pelēcīgs un joprojām rudenīgs skats un, lai arī teicamas treniņiespējas turpinās klasiskās un nakts orientēšanās piekritējiem, daļa orientieristu ar nepacietību gaida sniega parādīšanos Latvijas mežos.

  Par to, kādas sacensības paredzētas šosezon, kuri uzskatāmi par galvenajiem favorītiem, var lasīt šajā rakstā.

  Ziemas orientēšanās pēdējo gadu bargajās ziemās ir atguvusi daļu savas iepriekšējās popularitātes, un pagājušajā gadā tieši Latvijā notika Baltijas līmeņa sacensības arī elites sportistiem - EST-LAT līga. šoziem notiks divi EST-LAT līgas posmi.

  Pēdējos gados ir audzis potenciāls arī augstiem sasniegumiem elites līmenī. Ja atminamies pagājušā gada Pasaules čempionātu Zviedrijā, tad tur izcili startēja Andris Kivlenieks.

  Andris -salauzto slēpju pavēlnieks

  Andris uzrādīja visu laiku labāko rezultātu Latvijas ziemas orientēšanās izlasei - 19. vieta vidējā distancē, arī stafetē, kurā Latviju pārstāvēja Toms Veits, Edgars Bričonoks un Andris Kivlenieks, komandai augstā 10.vieta. Sieviešu izlase netika pārstāvēta PČ.

  Pasaules čempionāti notiek katru otro gadu, tāpēc šogad pieaugušo izlasei svarīgākās sacensības būs Eiropas Čempionāts Ukrainā, kas notiks vienlaicīgi ar Pasaules Junioru, Eiropas Jauniešu un Pasaules Veterānu čempionātiem. šīs sacensības notiks no 21.-26. februārim.

  Tomēr sezonas atklāšana Latvijā ir paredzēta 14. janvārī Kusā ar Madonas kausiem, kas būs jau pieminētās EST-LAT līgas posms un gaidāma spēcīga konkurence. Ja būs parādījies sniegs, protams. Reizē ar PK posmu Kalifornijā, 28.-29. janvārī notiks Latvijas čempionāts sprintā un stafetē Priekuļos. Ļoti iespējams, ka pēdējā pārbaude pirms EČ izlases dalībniekiem būs Igaunijas čempionāts garajā un sprinta distancēs 11.-12. februārī. Pēc JWOC, EYOC, WMSOC un EOC Ukrainā (21.-26. februāris), ziemas orientieristi smērēs slēpes uz Latvijas ziemas čempionātu vidējā un garajā distancēs, kurš notiks Kusā. LČ būs otrs EST-LAT līgas posms. šobrīd izskatās, ka tās arī būs ziemas sezonas beigas Latvijā, jo pēc tam paredzēts vien Igaunijas čempionāts (10.martā) un PK posms Zviedrijā no 21. līdz 25. martam.

  Starts JWOC

  Sazinoties ar Andri Kivlenieku, izdevās uzzināt, ka tieši šodien viņs, Raivo Kivlenieks un Nauris Raize dodas uz treniņnometni Zviedrijā, kur sniegs ir jau ieradies. Nauris Raize ir potenciālais junioru izlases līderis ar spilgitem panākumiem iepriekšējos jauniešu čempionātos un 10. vietu sprintā pērn.

  Sagaidāms, ka Latvijas čempionātos elitē cīņa par godalgotām vietām izvērtīsies starp abiem Kivleniekiem, Tomu Veitu, Edgaru Bričonoku, Aleksandru Zili kā arī Andri Jubeli un Mārtiņu Sirmo, kuriem primāra tomēr ir vasaras sezona. Iespējam ir arī kāds pārsteigums sezonas gaitā, kā arī kāda juniora iesaistīšanās cīņā ar pieaugušajiem. Lai arī sieviešu izlase pagājušogad netika pārstāvēta, iespējams, ka šogad tomēr kaut kas mainīsies. Starp favorītēm sieviešu elitē jāmin Kristīne Veita, Laima Klauža, Dina Zobena, kā arī Baiba Smila.

   

  Daces Bužas un Pauļa Bričonoka foto.

Atlikušo zīmju skaits:

0,10768389701843