Ziņas - Ziemas izlases atsauksmes par Pasaules čempionātu Zviedrijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Ziemas izlases atsauksmes par Pasaules čempionātu Zviedrijā

  24.03.2011

  LOF preses dienests, Anda Bīriņa

  Beidzot tik ļoti gaidītās sportistu atsauksmes par SKIWOC 2011 ir klāt! Kā puiši vērtē savu paveikto? Kā jūtas un vai ir gatavi nākamajiem startiem? Ko par sacensību organizāciju un mūsu sportistiem saka komandas vadītājs Jānis Lazdāns? Uz šiem jautājumiem atbildes radīsi, izlasot Latvijas pārstāvju atsūtītos komentārus.

  Jānis Lazdāns, komandas vadītājs:

  "No iepriekšējās informācijas par SKIWOC 2011 bija priekšstats, ka sacensības tiks rīkotas augstā organizatoriskā līmenī. Vismaz līdz šodienai tas nav attaisnojies. Jau ierodoties sacensību centrā, nerodas priekšstats, ka šeit notiek Pasaules čempionāts. Atklāšanas parāde bija pilnīgs fiasko rīkotājiem – gājiens haotisks, valstu uzrakstus pirmais vējiņš nolauza, paredzēto video tā arī neparādīja, himna netika atskaņota – atklāti sakot, dalībnieki bija vīlušies.

  Modeļa kartes izpildījums pilnīgi neatbilda IOF standartiem – lasījās slikti, krāsas gaišas, KP apļi milzīgi. Pārstāvju sanāksmē rīkotāji solīja, ka uz sprintu nepilnības tiks novērstas. Daļēji tas arī tika izdarīts. Protams, rīkotājiem papildus problēmas sagādā arī laika apstākļi, kas vidējā distancē bija ļoti ekstrēmi. Vējš ar sniegu, kas trases ļoti ātri aizputina. Nobraucienos sportistiem ir ļoti grūti redzēt uz priekšu, kur vēl skatīties kartē. Sacensībās tiek izmantoti EMIT sistēmas čipi, kas ļauj atzīmēties KP līdz 50cm attālumam no kp prizmas. šī sistēma ir ļoti pateicīga ziemas orientēšanās sportam, ja KP atrodas nobraucienā, atliek tikai pastiept roku pie prizmas un atzīmēšanās ir veikta. Sportists 10 sekunžu laikā var pārliecināties, ka atzīmēšanās ir veikta.

  Latvijas komanda dzīvo divus kilometrus no sacensība centra. Treniņu iespējas labas, trase sākas 100 metrus no dzīvošanas vietas. Paši rūpējamies par ēdienreizēm un slēpju sagatavošanu. Īpašs paldies SWIX pārstāvim Latvijā par atbalstu slēpju sagatavošanai! Laika apstākļi arī mums ir radījuši problēmas – ar busiņu netiekam pie mājas. Nākas atstāt uz lielā ceļa un doties ar kājām! Komandas noskaņojums pozitīvs un esam gatavi nākamajiem startiem."

  Andris Kivlenieks par vidējo distanci

  "Savu rezultātu vidējā distancē vērtēju kā labu, jo distancē tomēr kādas kļūdas pieļāvu, bet tās šoreiz pamatojamas ar puteni un vēju, kurā bija ļoti grūti ko saprast, it īpaši braucot no kalniem. Turpmākās dienas gatavosimies stafetei, kurā mērķis iekļūt desmitniekā."

  Edgars Bričonoks:

  "Iespējams, tā bija fiziski grūtākā sprinta distance, kādu esmu braucis. Pirmie divi punkti bija tikai pret kalnu, šaurās špūres un slēpju ne pārāk labā slīdamība deva visas iespējas fiziski "izšauties" jau pašā sākumā. Uz pirmajiem punktiem arī nebiju pārāk stabils uz slēpēm, vairākas reizes slēpes ievilku sniegā špūru malās, kā arī vienreiz nokritu, domāju, ka dēļ šīm tehniskām nepilnībām manā sniegumā vien zaudēju kādas 45 sekundes. Startējot ar 8 numuru, distancē apdzinu gandrīz visus pirms manis startējošos dalībniekus. Pirmajā distances  pusē pieļāvu arī trīs nelielas kļūdas, bet uzskatu, ka distances otro pusi veicu labi, jo kļūdu daudzums bija tieši necik un arī solis trasē kļuva ātrāks. Pašās distances beigās sākās pamatīgs sniegputenis, kas ne tikai samazināja redzamību dabā un uz planšetes, bet arī mana soļa ātrumu. Īsti apmierināts ar veikumu neesmu, bet 48.vieta ir kā atspēriena punkts, lai tiektos pēc augstākiem rezultātiem.

  Laika prognoze neko patīkamu vidējai distancei nesolīja. Tā arī notika – krītošais sniega daudzums apvienojumā ar vēju radīja labvēlīgus apstākļus, tam, lai špūru tīkls dabā būtu pilnībā aizputināts. Sākums identisks sprinta distancei, tikai pret kalnu. Principā špūres atklātās vietās bija tikai nojaušamas, tādēļ nācās diezgan daudz azimutēt pa taisno. Vienā no šādām vietām pieļāvu arī kļūdu uz kādu pusotru minūti - braucot lejā no kalna, aizrāvu krietni pa labi un, iznākot uz lielās špūres, nācās veikt liekus 400 metrus pret kalnu. Neskatoties uz to, ka solis nebūt nebija tas ātrākais, pārējo distanci veicu labi. Vienīgi atzīmējoties trešajā punktā no beigām, braucot lejā no kalna, nūja aizķērās kaut kur aiz koka un norāvās nost no rokas. Nācās strauji bremzēt un griezties atpakaļ, domāju, ka šeit zaudēju tik daudz laika, cik Toms bija priekšā finišā."

  Toms Veits:

  "Gan sprintā, gan vidējā distancē fiziski jutos ļoti labi, bet rezultāti ir sliktāki, kā cerēju. Distancē slēpoju tik ātri, lai varētu izsekot līdzi biezajam špūru tīklam, bet tāpat pieļāvu vairākas kļūdas, kas liedza izcīnīt augstāku vietu. Vēl stafete. Mērķis- TOP10."

   

  Reinis Putniņš:

  "Esmu aizvadījis divas sacensību dienas un diemžēl nevaru būt gandarīts ar sasniegto. Sprintā pieļāvu rupju kļūdu, pārķerot etapu, kas būtiski ietekmēja manu rezultātu. Tomēr visas neveiksmes vēl nebija izsmeltas. Sniegputenis, kas mani pavadīja no 5 kp līdz 9 kp, nebija manā pusē un visbeidzot nedienas ar atzīmēšanos pēdējos divos kp. Mani emit čipi atteicās no pēdējiem diviem kontrolpunktiem - laikam bija dusmīgi uz mani, ka es tik ilgi viņus vizinu sprinta distancē…  Vidējā distancē ar pirmajiem etapiem esmu apmierināts, bet tas arī viss. Turpinājumā viduvējs ātrums, viduvējs rezultāts un daži neveiksmīgi izvēlēti ceļu (bezceļu) varianti. Ceru, ka tas viss mani sadusmos un par garās distances rezultātu man nebūs jātaisnojas. Andra rezultāti pozitīvi pārsteidz - čalim ir talants un īstie gēni (būs mums superstārs). Panākumi nenovēršami traucas viņam pretī! :)"

Atlikušo zīmju skaits:

0,029652118682861