Ziņas - Ziemas izlase atgriezusies no EYOC un JWOC ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Ziemas izlase atgriezusies no EYOC un JWOC

  08.02.2011

  LOF preses dienests, Anda Bīriņa

  šorīt Latvijā atgriezās ziemas orientieristi, kas pagājušā nedēļā bija devušies uz Norvēģiju, Lilehameru, lai piedalītos Eiropas Jauniešu orientēšanās čempionātā (EYOC) un Pasaules Junioru čempionātā (JWOC). Kopējais sniegums, iespējams, nebija tik labs, kā cerēts, taču arī šoreiz mūsu sportistiem dažās distancēs izdevās pierādīt, ka viņi citu valstu orientieristiem ir vērā ņemami konkurenti.

  Uz Lilehameru mūsu ziemas orientieristu izlase bija devusies sešu sportistu sastāvā, kurus pavadīja pārstāvis/treneris Paulis Bričonoks. EYOC Latviju pārstāvēja Nauris Raize, Jānis Baunis un Daniels Kārkliņš, savukārt JWOC Latvijas izlases sastāvā bija Edgars Bričonoks, Nauris Neimanis un Ieva Krūmiņa.

  Latvijas sportistu iegūtie rezultāti:

  Garā distance  

  M17 grupā: Nauris Raize 22.vieta, Jānis Baunis 23.vieta, Daniels Kārkliņš 26.vieta,

  M20 grupā: Edgars Bričonoks 23.vieta, Nauris Neimanis 34.vieta,

  W20 grupā: Ieva Krūmiņa DSQ.

  Sprinta distance

  M17 grupā: Nauris Raize 14.vieta, Daniels Kārkliņš 21.vieta, Jānis Baunis 22.vieta

  M20 grupā: Edgars Bričonoks 21.vieta, Nauris Neimanis 26.vieta,

  W20 grupā: Ieva Krūmiņa 38.vieta.

  Vidējā distance

  M17 grupā: Nauris Raize 10.vieta, Jānis Baunis 20.vieta, Daniels Kārkliņš 24.vieta.

  M20 grupā: Edgars Bričonoks 35.vieta, Nauris Neimanis 39.vieta.

  W20 grupā: Ieva Krūmiņa 39.vieta.

  Stafete

  M20 (Nauris Neimanis, Nauris Raize, Edgars Bričonoks) – 7.vieta valstu vērtējumā.

  Pilnus sacensību rezultātus iespējams aplūkot interneta lapā http://www.skio2011.com/.

  Komentāri par garo distanci:

  Nauris Raize: "Garo distanci iesāku samērā labi, bet ceļā uz 4.KP nūja atsitās pret egli un pārlūza! Sapratu, ka vairs nav labi. Sakumā domāju izstāties, jo veikta bija tikai aptuveni 1/5 daļa distances, bet apsvēru apstākļus un turpināju distanci ar vienu nūju. Vairs necentos braukt ar pilnu atdevi, jo to vienkārši nespēju, kā arī gribēju saglabāt enerģiju nākošajiem startiem. Daļu atlikušās distances skrēju, jo nespēju tikt pat mazākajā kalnā šauro špūru dēļ! Distances beigu daļā, tomēr vienas nūjas deficīts lika sevi manīt un bija jūtams nogurums! Tā nu beigu beigās rezultātā 22. vieta, optimāli varēja būt 4-6!"

  Jānis Baunis: "Garo distanci iesāku, gandrīz nokavējot startu, par spīti tam, ka man bija viena starta minūte ar Nauri Neimani. Pirmais punkts arī mums bija kopīgs, bet es tā atpaliku, ka viņu nemaz neredzēju. Tālāk distancē līdz 7.punktam pakāpos par septiņām vietām, bet uzreiz astotajā punktā nokritos par deviņām vietām. Finišēju 23.vietā uzreiz aiz Naura Raizes, kurš salauza distancē nūju. Mazie celiņi viegli un ātri lasījās, tik labi kā nekad. Tāpēc pārķēru etapu, izlaižot astoto punktu. Fiziski jutu, ka esmu labā formā, spēju uzstumt visos kalnos, kas bija ieplānoti distancē. Grūtības sagādāja nobraucieni pa šaurajām, stāvajām špūrēm."

  Komentāri par vidējo distanci

  Nauris Raize: "Tas bija labākais starts, bet bez kļūdām neiztiku tāpat! Uzmetu vairākas kļūdas gan variantu, gan "norakšanas" ziņā, kopā uz 1:45 minūtes. Ar rezultātā iegūto 10.vietu esmu daudzmaz apmierināts, bet, protams, varēja labāk!"

   

  Edgars Bričonoks par savu sniegumu sacensībās:

  "Uz Norvēģiju braucu ar vienu mērķi, iebraukt labāko divdesmitniekā, jo tas man līdz šim nebija izdevies.  Katrā ziņā nevar pārmest, ka ziema būtu bijusi slikta un tādēļ nevarēja sagatavoties, bet jāatzīst, ka šīs ziemas piedāvātās iespējas nebiju līdz galam izmantojis, kas arī parādās rezultātos.

  Par savu veikumu īsti apmierināts neesmu, jo mērķis netika sasniegts. Visreālāk to bija izdarīt pirmajā (garajā) distancē, kad biju vissvaigākais. Katrā ziņā šī bija grūtākā distance, kādu esmu braucis gan fiziskā, gan orientēšanās ziņā, jo pirmo reizi braucu tik lielā špūru tīklā, turklāt mērogā 1:15000 ieraudzīt labāko variantu bija sevišķi grūti. Distanci veicu praktiski bez kļūdām līdz nedaudz pirms pus distances pārķēru etapu, kas maksāja daudz laika un mani no 18.vietas atmeta uz 27. Biju ļoti dusmīgs, jo zināju, ka gāju uz labu rezultātu. Pēc šīs kļūdas centos atgūt zaudēto, bet vietu labāko divdesmitniekā izcīnīt vairs nebija iespējams.

  Savu mērķi centos īstenot nu jau sprinta distancē. Distanci veicu bez lielām kļūdām, lai gan sīka bakstīšanās atsevišķās vietās bija. Protams, var vienmēr labāk, bet izcīnītā 21.vieta ir objektīvs rādītājs pašreizējam varējumam un spējām mežā.  Līdz ar to šī ir mana augstākā vieta ziemas junioru čempionātā.

  Vidējās distance ar masu startu bija katastrofa manā izpildījumā. Īsti nezinu, kas todien ar mani bija noticis. Sākums bija labs, jo uz 1.KP bija garš etaps ar daudz ceļu variantiem, bet tāpat visi brauca pa vienu ceļu. Turējos līderu grupā, kad pēkšņi kādā no krustojumiem nokritu. Daudzi paspēja man pabraukt garām, bet pēc neliela gabala notika tas pats- kritiens sniegā. 1.KP paņēmu viens no pēdējiem. Atlikušo distanci veicu pilnīgā vienatnē. Tālākajos taurenīša trīs apļos, daudz kļūdījos, kas prasīja daudz laika. Jāatzīst, ka distancē fiziskā ziņā jutos vājš un slēpes arī neslīdēja kā gribētos. 

  Stafetē centāmies neatkārtot iepriekšējās dienas kļūdas. Valstu vērtējumā izcīnītā 7.vieta parāda pašreizējo komandas spēku. Protams, vienmēr var labāk un 6.vieta bija tikai pusotras minūtes attālumā, mēs centāmies un darījām, ko varējām, lai to sasniegtu. Raize pārķēra etapu, par laimi ļoti daudz laika tas neprasīja, bet igauņi trešajā etapā būtu noķerami. Neko nevar pārmest Neimanim, kurš etapu veica atbilstoši savam līmenim un spēja nokoncentrēties tā, lai vidējās distances neveiksmes neatkārtotos. Arī es pēc vidējās distances centos saprast, kāpēc tā notika un ne savādāk. Katrā ziņā distancē devos ar citu attieksmi nekā iepriekšējā dienā. Būtībā tas parādās arī rezultātā, jo distanci veicu labi un igauni pieķēru par 3 minūtēm.  Protams žēl, ka savā pēdējā junioru gadā neizdevās stafetē kāpt uz goda pjedestāla, zinot to, ka bija mums tas pa spēkam, atkārtojot Bulgārijā izcīnīto 6.vietu. Cerams, ka citiem nākotnē tas būs pa spēkam tuvākajā nākotnē.

  Par pašu čempionātu varu teikt, ka tas bija vislabākais, kādā esmu bijis, gan orientēšanās, gan organizācijas ziņā. Distances bija tehniskas, kas atspoguļojas lielajā špūru tīklā. Daudz dažādi varianti uz katru kontrolpunktu. Patika arī atzīmēšanās sistēma- EMIT touch free, kas ļāva neapstājoties atzīmēties kontrolpunktos, tādējādi dalībnieki viens otram mazāk traucē. Sacensībās tika padarītas maksimāli skatāmas, vairākas karšu maiņas, kameras pie pēdējā kontrolpunkta, liels TV ekrāns, kas parāda rezultātus ne tikai finišā, bet arī distancē  un GPS tracking sistēma.  Un tam visam varēja sekot tiešsaistē caur internetu.

  Tagad nedaudz atpūta un tad turpināšu trenēties, lai varētu cienīgi nostartēt pasaules čempionātā marta beigās Zviedrijā. 

  Paldies vecākiem par slēpju slīdamību un katru ēdienreizi, LOF’am par jakām, kā arī Tamārai un Carnikavas novada domei par piešķirtajiem naudas līdzekļiem dalībai sacensībās."

  Foto: Paulis Bričonoks

Atlikušo zīmju skaits:

0,029322862625122