Ziņas - Ziemas orientēšanos varētu iekļaut 2018. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Ziemas orientēšanos varētu iekļaut 2018. gada Ziemas Olimpiskajās spēlēs

  18.10.2010

  LOF preses dienests

  Orientēšanās uz slēpēm kļūst arvien populārāka visā pasaulē. Tā ir saistoša ne tikai pašiem sportistiem, bet arī skatītājiem, jo šis sporta veids ir izcili piemērots pārraidīšanai dažādos medijos. Tieši tas ir viens no iemesliem, kādēļ Starptautiskā Orientēšanās federācija (IOF) ir pieteikusi ziemas orientēšanos kā vienu no sporta disciplīnām 2018. gada Ziemas Olimpisko spēļu programmai.

  Ziemas orientēšanās sporta popularitāti ir veicinājušas Āzijas Ziemas spēles un CISM Pasaules Ziemas Militārās spēles, kurās kā viena no disciplīnām tika iekļauta arī orientēšanās uz slēpēm. šī sporta veida augošo popularitāti pierāda arī tas, ka Pasaules Ziemas orientēšanās čempionātā, kas 2011. gadā norisināsies Zviedrijā, piedalīsies komandas no 35 valstīm. Orientēšanās uz slēpēm ir aizraujošs ziemas sporta veids, kas pieprasa fizisko izturību un krosa slēpošanas iemaņas, kā arī spēju orientēties un veikt sarežģītas izvēles par pareizo virzienu lielā ātrumā. Sacensības var organizēt gan apvidū, gan biatlona trasēs, un tās nepieprasa kādas īpaši pielāgotas trases. Galvenā un vienīgā prasība sacensību norisei ir sniegs.

  Starptautiskās Orientēšanās federācijas prezidents Ake Jacobson saka: "Mēs esam attīstījuši šo sporta veidu tiktāl, ka tas ir kļuvis pieejams medijiem un skatītājam. Sprints ir spraigs sacensību veids un tas ir izcili piemērots pārraidīšanai pa TV. Esam izvirzījuši arī citus attīstības aspektus, tajā skaitā šī sporta veida plašo pieejamību." Viņš uzsver, ka arī ģeogrāfiski šis sporta veids ir labvēlīgs Ziemas Olimpisko spēļu formātam, jo ar ziemas orientēšanos var nodarboties tajos pašos reģionos, kuros sportisti trenējas citiem ziemas sporta veidiem.

  Arī Starptautiskās Orientēšanās federācijas Ziemas orientēšanās sportistu komisija ir aktīvi iesaistījusies ziemas orientēšanās sporta jaunā formāta attīstīšanā. Eivind Tonna, Starptautiskās Orientēšanās federācijas Sportistu komisijas priekšsēdētājs, uzskata, ka sprints un sprinta stafetes ir īpaši aizraujoši sacensību veidi, kas piesaista gan sportistus, gan medijus un skatītājus. Viņš saka: "Mūsu rīkotās sacensības lieliski iekļaujas 45 minūšu garā TV pārraidē un tās izmanto visjaunākās tehnoloģijas, tajā skaitā arī GPS uzskaites sistēmu, kas sacensību vērošanu padara interesantāku un spraigāku." Eivind Tunna uzsver, ka orientēšanās uz slēpēm pieprasa maksimāli lielu fizisku un garīgu atdevi no sportista. Izturība, ātrums, slēpošanas tehnika, spēja vadīties trasē un izvēlēties pareizo virzienu ir tas, ar ko orientēšanās uz slēpēm ir unikāla salīdzinājumā ar citiem ziemas sporta veidiem. Viņš piebilst: "Ceru, ka mums tiks dota iespēja pierādīt to, ka ziemas orientēšanās sniegs papildus vērtību Ziemas Olimpiskajām spēlēm".

   

  Informāciju sagatavoja Ance Siliņa

  Foto: No Andra Kivlenieka personīgā arhīva

Atlikušo zīmju skaits:

0,029092073440552