Ziņas - Atskats uz Latvijas ziemas orientēšanās izlases sniegumu Zviedrijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Atskats uz Latvijas ziemas orientēšanās izlases sniegumu Zviedrijā

  17.02.2009

  Pirms pāris dienām no Zviedrijas atgriezās Latvijas ziemas orientēšanās izlase, kur, kā zināms, startēja Pasaules junioru, Eiropas jauniešu un Ziemeļvalstu ziemas orientēšanās čempionātos. Piedāvājam komandas vadītājas, treneres un LOF ziemas komisijas pārstāves Ivetas Holcmanes atskatu uz sacensībām. Tāpat nelielas intervijas pēc startiem ar jauniešu izlase dalībniekiem Nauri Raizi un Nauri Neimani.

  Mans secinājums – rezultāti atbilstoši sagatavotībai un Latvijas pašreizējiem apstākļiem un finansu iespējām. Diemžēl nav mums finanses pirmā sniega nometnēm Somijā un Zviedrijā. Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, nedaudz savādāk. Katrs mačs atšķiras gan ar dalībnieku konkurenci, gan pašu sportistu gatavību.

  Par mūsējiem -

  • JWOC daudz strādāja Edgars Bričonoks, lai debitētu kā juniors, bet gadījās kājas trauma novembrī, Raivo Kivlenieks pēc rokas lūzuma ir zaudējis spēku, Andris Kivlenieks pēc kājas lūzuma treniņus atsāka tikai augustā. Nāciju vērtējumā 8. vieta un stafetē arī 8. vieta (jārēķina valstis - 1 komanda katrai, jo 2. komandas nedod punktus kopvērtējumā). Šķiet, ka nav tik slikti kā dažiem izskatās. Pasaules līmenī jārēķinās, ka 4 valstis x 6 sportisti būs stiprāki = 24 (Zviedrija, Somija, Norvēģija, Krievija). Pa stipram sportistam ir Čehijai, Bulgārijai, Šveicei, kā arī kaimiņi Igauņi ir šoreiz mērķtiecīgi gatavojušies. 
  • EYOC  domāju pirmajai reizei labs rezultāts abiem Nauriem, turklāt ņemot vērā, ka  Raizem ir ļoti maza sacensību pieredze. Cīņas spars ļauj cerēt uz izciliem rezultātiem nākotnē. Meitenēm nepaveicās. Olgai garās distances sākumā, kāpjot kalnā, ietriecās  rokā slovāku juniors, kurš savukārt veica nobraucienu. Katrīnai šis bija pirmais lielais starts. Ir gūta pamatīga pieredze un jāizdara secinājumi. 


  Auksta (–16 grādi), sniegota (sniega sega 70–80cm), no rītiem plkst. 10.00 sarma (mitrs mākonis peld virs slēpošanas stadiona)  un interesanta (rezultāti tapa 2 stundu laikā pēc finiša un izdrukas nebija) bija JWOC nedēļa. Programma visiem bija redzama, neatkārtošos. Par stafeti – ir tikai JWOC stafete oficiāli ieskaitē. M18 vai W18 ir Open klases ar papildu samaksu, tāpēc notika bez īstas konkurences.

  Par finansēm – LOF atbalstīja Andri Kivlenieku, daļēji Edgaru Bričonoku un komandas vadītājus. Pārējie ir pašvaldību un privātie līdzekļi. Uzskatu, ka šobrīd nevar pārmest sportistiem par neieņemtajām augstākām vietām vai treneriem par sagatavotību. Paldies treneriem Gunāram Ikauniekam, Tamārai Kosmačevai, Jānim Gaidelim, vecākiem Sarmītei Kosmačevai, Unai Neimanei par sadarbību un ieguldīto darbu.

  Komandu vadīja Iveta Holcmane (arī pavāre) un Paulis Bričonoks (arī slēpju konsultants), vēl pieaugušajiem profesionāli sagatavotas ēdienreizes pasniedza Laima Klauža savā atvaļinājuma laikā un laikrakstam Sporta materiālus gatavoja Māris Blodons."

  Informāciju sagatavoja: Iveta Holcmane, LOF Ziemas komisija

   

   

  Intervijas ar diviem Latvijas izlases dalībniekiem:

  Vārds: Nauris
  Uzvārds: Neimanis
  Klubs: Ok Ogre

  1. Kāds bija mērķis šim čempionātam?

  Mērķis bija iekļūt labāko desmitniekā kādā no individuālajām distancēm.

  2. Vai esi apmierināts ar sprinta rezultātu un, kas pietrūka, lai sasniegtu labāku rezultātu?

  Ar sprinta rezultātu esmu diezgan apmierināts, jo kļūdas bija minimālas. Pietrūka slēpošanas ātrums. Varbūt distanci iesāku pārāk uzmanīgi.


  3. Kā veicās garajā distancē?

  Garajā distancē neveicās tik labi kā gribētos. Pieļāvu vairākas variantu kļūdas un 30 sekunžu kļūdu punkta rajonā. Arī slēpošanas ātrums nebija pietiekams. Kopumā distanci varēja veikt aptuveni četras minūtes ātrāk.

   

   

  Vārds: Nauris
  Uzvārds: Raize
  Klubs: Madonas BJSS

  1.Kāds bija mērķis šim čempionātam?

  Šī gada čempionāta mērķis bija izbaudīt sacensību gaisotni un sasniegt rezultātu pēc sava sagatavotības līmeņa.

  2.Vai esi apmierināts ar sprinta rezultātu un, kas pietrūka, lai sasniegtu labāku rezultātu?

  Ar sprinta rezultātu esmu apmierināts, ņemot vērā to, ka biju viens no jaunākajiem sprinta dalībniekiem. Protams, varēju sasniegt labāku rezultātu, ja nebūtu nedaudz sakļūdījies. Tomēr starts bija pietiekami labs.

  3.Kā veicās garajā distancē?

  Garajā distancē īpaši labi neveicās, jo gadījās ļoti rupja kļūda, kuras rezultāta tika zaudētas 17 minūtes. Līdz 1/2 distancei vēl spēka bija pietiekami daudz, to parāda arī spliti, līdz 5. punktam biju vēl pietiekami augstu vērtējot laikus uz atsevišķiem punktiem, pēc 5. punkta pietrūka spēka un rezultātā arī 23. vieta.

  Intervijas un fotogrāfijas sagatavoja Edgars Sparāns

Atlikušo zīmju skaits:

0,029165983200073