Ziņas - Pasaules kauss ziemas orientēšanās sportā noslēdzies ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Junora, Anšlavs
25.maijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

• Pasaules kauss ziemas orientēšanās sportā noslēdzies

10.03.2008

No 5.-9. martam Kazahstānā notika pēdējais pasaules kausa posms ziemas orientēšanās sportā, kurā tika noskaidroti PK kopvērtējuma uzvarētāji. Latvijas ziemas orientieristi šajās sacensībās nepiedalījās.

5. martā notikušajā sprinta distancē vīriem uzvaru izcīnīja Matti Keskinarkaus (Somija) tikai par 0,2 sekundēm apsteidzot Edouard Khrennikov (Krievija), bet trešajā vietā Andrey Lamov (Krievija). Dāmām visu goda pjedestālu aizpildīja Krievijas sportistes, attiecīgi - Tatiana Vlasova, Olga Novikova, Yulia Bronnikova.

6. martā sportisti veica garo distanci ar masu startu. Vīru konkurencē ar 30 sekunžu atrāvienu savu kārtējo šīs sezonas uzvaru svinēja Erik Rost (Zviedrija), aiz viņa Andrey Lamov un Edouard Khrennikov. Dāmām atkal par uzvarētāju kļuva Tatiana Vlasova, otrā Liisa Anttila (Somija), trešā Maria Shilova (Krievija).

Individuālās sacensības noslēdzās ar vidējo distanci, kurā dāmu konkurencē Tatiana Vlasova izcīnīja kārtējo uzvaru pār savu sīvāko konkurenti Liisa Anttila (uzvarētājai zaudēja 1.34 min), tādejādi sev nodrošinot uzvaru PK kopvērtējumā. Trešā vidējā distancē bija Maria Shilova. Vīriem pirmo vietu izcīnīja Peter Arnesson (Zviedija), otrais Edouard Khrennikov, bet tešais Vladimir Barchikov (Krievija).

Pēc 8. marta startiem oficiāli tika noskaidroti PK kopvērtējuma godalgoto vietu ieguvēji gan sievietēm, gan vīriešiem. Pateicoties lieliskajiem startiem pēdējā PK posmā, Tatiana Vlasova apsteidza līdzšinējo PK līderi Liisa Anttila par desmit punktiem. Erik Rost jau pirms pēdējās disciplīnas (vidējās distances) bija sev nodrošinājis pirmo vietu PK kopvērtējumā. Rezultātā savu tautieti Peter Arnesson viņš apsteidza par 61 punktu.

Erik Rost. Foto no Eiropas ziemas čempionāta oficiālās mājas lapas.

PK kopvērtējums (pirmo trīs vietu ieguvēji).

3. Andrey Lamov RUS 347

9. martā sportisti pēdējo reizi šajā ziemas orientēšanās sezonā mērojās spēkiem arī stafetēs. Dāmu konkurencē uzvaru izcīnīja Krievijas trio (Olga Novikova, Maria Shilova, Tatiana Vlasova). Otrajā vietā šoreiz Somijas komanda (Vanhalakka Kirsi, Liisa Anttila, Hannele Valkonen), bet trešās Krievijas otrā komanda (Yulia Bronnikova, Natalia Tomilova, Olga Shevchenko). Savukārt vīriem Zviedrijas komanda (Johan Granath, Peter Arnesson, Erik Rost) izcīnīja pirmo vietu, otrie Krievijas sportisti (Andrei Grigoriev, Mikhail Sorokin, Kirill Veselov), bet tršajā vietā Somijas komanda (Jarkko Urpalainen, Matti Keskinarkaus, Staffan Tunis).

PK stafešu kopvērtējums (pirmo trīs vietu ieguvēji).