IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

• Ziemas orientēšanās Bulgārijā

13.05.2008

Kamēr Latvijā sniega trūkuma dēļ ziemas orientēšanās sacensības tiek atceltas, Bulgārijā norisinās Pasaules junioru čempionāts, Eiropas jauniešu čempionāts un Pasaules kauss ziemas orientēšanās sportā.

Latviju šajās sacensībās pārstāv 4 jaunie sportisti – Raivo Kivlenieks, Edgars Bričonoks (abi startē H17), Andris Kivlenieks un Edgars Sparāns (abi H20). Kā komandas pārstāvji uz Bulgāriju devās Iveta Holcmane un Paulis Bričonoks.

14. februārī notika sprinta sacensības, kurās piedalījās juniori un elites grupas orientieristi. Junioru konkurencē Andris Kivlenieks izcīnīja 26., Edgars Sparāns 31., bet Edgars Bričonoks 47. vietu. Raivo Kivlenieks distanci nepabeidza. Spēcīgākais juniors sprinta distancē bija norvēģis Sindre Haverstad.

Vīru elites grupā pārliecinošu uzvaru izcīnīja zviedrs Erik Rost, kurš par 36 sekundēm apsteidza Staffan Tunis no Somijas. Trešais Andrey Gruzdev no Krievijas. Dāmu elitē Liisa Anttila (Somija) spēja izcīnīt uzvaru ar 21 sekundi lielu pārsvaru pār Merte Reenas (Norvēģija) un 32 sekundes priekšā Olgai Shevchenko (Krievija). Latviju šajā pasaules kausā elites grupā nepārstāv neviens sportists.

15. februārī visu grupu (arī EYOC) sportisti sacentās garajā distancē. Andris Kivlenieks, uzvarētājam Stanimir Belomazhev (Bulgārija) zaudējot 12 minūtes, izcīnīja 27. vietu, savukārt Edgars Sparāns ierindojās 34. vietā. Jauniešu H17 grupā Edgars Bričonoks izcīnīja augsto 13. vietu. Ātrākais šajā grupā bija Peter Sundelin no Somijas.

Vīru elites grupā atkal uzvaru izcīnīja Erik Rost, otrais Andrey Gruzdev, bet trešais Lars Hol Moholdt (Norvēģija). Dāmām kārtējā uzvara somietei Liisa Anttila, otrā Tatiana Vlasova (Krievija), bet trešā Tatiana Kozlova (Krievija).

Rīt dalībnieki atpūtīsies, lai svētdien cīnītos par medaļām vidējā distancē.