Ziņas - PČ orientēšanās ar slēpēm noslēdzies ar 10. vietu stafetē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.janvāris /
Sigurds, Zigurds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • PČ orientēšanās ar slēpēm noslēdzies ar 10. vietu stafetē

  25.03.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Zviedrijas ziemeļu pilsētā Pīteo nedēļas nogalē aizvadītas Pasaules čempionāta orientēšanās sportā vidējās distances un stafetes sacensības. Nauris Raize vidējā distancē uzrādīja labāko rezultātu starp latviešiem, finišējot 19. vietā, savukārt stafetē vīru komandai 10. vieta.

  Vidējā distance dalībniekiem piedāvāja neparasti tehniskas distances, kas ļāva arī ne tik ātriem slēpotājiem cīnīties par augstām vietām. Vīru konkurencē to pierādīja šveicietis Džions Šneiders, finišējot trešajā vietā, kas ir sportista pirmā Pasaules čempionāta godalga. Uzvaru pēdējos distances metros izcīnīja zviedrs Ēriks Rosts, kuram tas bija otrais zelts šajā čempionātā. N. Raize distance veica bez būtiskām ķļūdām un uzvarētājam piekāpās par nepilnām trim minūtēm, lai gan čempionāta sākumā bija apslimis. 24. vieta Raivo Kivleniekam, bet 29. vieta Andrim Jubelim.

  Dāmu konkurencē lieliski distanci sāka Līga Valdmane, kura pēc pirmā no trim izkliedes apļiem atradās augstajā 11. vietā, taču pēc tam pieļāva kļūdu, kas liedza noturēties labāko divdesmitniekā: “Pirmais aplis bija ļoti labs, turējos līdzi, tad otrā apļa sākumā sakļūdījos izbraucot pa taisno, nevis pa iebrauktajām špūrēm. Pazaudēju grupiņu un klāt vairāk netiku, ātrums arī samazinājās. Vēl nākamajā aplī daudz zaudēju kartes maiņā, nevar to ātri ievietot.

  Pārliecinošā vadībā distances beigu daļā bija izvirzījusies zviedriete Tūve Aleksandersone, taču piedzīvoja kritienu dažus punktus pirms beigām. Tur viņu apsteidza krieviete Marija Kečkina, kura līdz finišam arī noturēja pārsvaru. L. Valdmanei finišā 24. vieta, astoņas minūtes 29 sekundes aiz uzvarētājas.

  Pasaules junioru čempionātā labākais rezutlāts Artai Renātei Rullei - 30. vieta. 31. vieta Monikai Badunai, bet puišu konkurencē 35. un 37. vieta attiecīgi Emīlam Zērnim un Viesturam Veitam.

  Eiropas jauniešu čempionātā labāko Latvijas komandas rezultātu individuālajās sacensībās uzrādīja Uģis Beķeris, finišējot 14. vietā. Meiteņu konkurencē 18. vieta Kristīnei Brunerei, 20. vieta Aijai Denijai Trēziņai, 23. vieta Elīzai Madsenai, 26. vieta Annai Emīlijai Sutai.

  Stafetes sacensībās Latvijas vīru komandas sastāvā stabili pirmo etapu veica Raivo Kivlenieks, stafetes maiņā ierodoties sestajā vietā. Otrajā etapā distancē devās Andris Jubelis, kurš distances sākumā saplēsa nūju, kuras maiņa laika izteiksmē maksāja aptuveni piecas minūtes. Pēc tā Latvijas komanda atkāpās uz devīto vietu, taču N. Raizi pēdējā etapā apsteidza arī bulgārs, kas finišā deva 10. vietu.

  Eiropas jauniešu čempionātā piektajā vietā finišēja Latvijas meiteņu komanda ar Kristīni Bruneri, Aiju Deniju Trēziņu un Annu Emīliju Sutu sastāvā. Uzvarētājām krievietēm meitenes piekāpās par gandrīz 15 minūtēm.

  Izlases treneris Gunārs Ikaunieks atzīst, ka R. Kivlenieka un N. Raizes 19. vieta garajā un vidējā distancē vērtējami kā labi rezultāti. Jauniešu grupās vairākas vietas TOP20, junioriem TOP30, taču šajās grupās gribējies sasniegt vairāk: “Apvidus kopumā smags ar daudz mazām kalnu špūrēm, kur jauniešiem nedaudz pietrūka tehniskās pieredzes.

  Visi rezultāti, GPS un video tiešraides atkārtojumi pieejami oficiālajā mājaslapā: https://www.wsoc2019.com/

Atlikušo zīmju skaits:

0,045789003372192