Ziņas - PČ orientēšanās ar slēpēm sācies ar vietām labāko divdesmitniekā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

7.jūlijs /
Maruta, Alda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • PČ orientēšanās ar slēpēm sācies ar vietām labāko divdesmitniekā

  22.03.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Zviedrijas ziemeļos, Pīteo pilsētā aizvadītas pirmās Pasaules čempionāta orientēšanās ar slēpēm sacensību dienas. Trešdien garajā distancē labākais sniegums starp Latvijas sportistiem Raivo Kivleniekam, kurš ierindojās 19. vietā, savukārt ceturtdien sprinta distancē 25. vieta Līgai Valdmanei. Paralēli notiekošajā Pasaules veterānu čempionātā bronzas godalgu garajā distancē izcīnījusi Ļubova Pavļukova.

  Neierasti Pasaules čempionāta formātam, šīs ziemas svarīgākās sacensības ziemas orientēšanās sportā 20. martā sākās ar pašu garāko distanci, kuras veikšana lielākajai daļai dalībnieku prasīja vairāk kā divas stundas. Vīru konkurencē uzvaru izcīnīja krievs Andrejs Lamovs, kurš 22,5km garo distanci veica vienā stundā 52 minūtēs 12 sekundēs. R. Kivlenieks uzvarētājam piekāpās par 18 minūtēm 55 sekundēm. “Pirmā distances puse bija ļoti laba, bet pēc tam nevajadzēja mēģināt aizmukt no čeha. Tā dēļ pieļāvu kļūdas un lieki zaudēju spēku, kurš šogad ir limitētā daudzumā mazā treniņu apjoma dēļ,” atzīst sportists. Uz starta garajā distancē stājās arī Nauris Raize, kurš nefinišēja.

  Dāmu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja zviedriete Tūve Aleksandersone, kura 20km garo distanci veica stundā 47 minūtēs 53 sekundēs, tuvāko sekotāju apsteidzot par vairāk kā sešām minūtēm. L. Valdmane, kurai šī bija debija Pasaules čempionātā orientēšanās ar slēpēm, bija 32 minūtes lēnāka kā uzvarētāja.

  21. martā sprinta distance orientieristus sagaidīja ar dažādiem tehniskiem izaicinājumiem, taču kopumā distance bija ļoti ātra un nepiedeva pat pašas mazākās kļūdas. R. Kivleniekam 26. vieta vairāk kā 50 dalībnieku konkurencē, taču sportists pieļāva kļūdu distances vidusdaļā, kas maksāja vietu labāko divdesmitniekā. No uzvarētājiem zviedra Ērika Rosta un Sergeja Gorlanova latvietis finišā atpalika 2 minūtes 59 sekundes. Pusminūti ilgāk distancē pavadīja Andris Jubelis, kuram 29. vieta, savukārt N. Raize sacensībās nestartēja.

  Dāmu konkurencē vēl viena uzvara T. Aleksandersonei, kura 3,8km garajā distancē bija gandrīz pusminūti ātrāka kā tuvākās sekotājas. L. Valdmane ierindojās 25. vietā, piecas minūtes 12 sekundes aiz uzvarētājas.

  Paralēli notiekošajā Pasaules junioru čempionāta garajā distancē puišu konkurencē 33. vietā finišēja Viesturs Veits, savukārt nepareizas atzīmes dēļ diskvalifikācija Emīlam Zērnim. Starp meitenēm arī 33. vieta Artai Renātei Rullei un 35. vieta Monikai Badunai. Sprintā E. Zērnim 32. un V. Veitam 33. vieta, bet A. R. Rullei un M. Badunai attiecīgi 33. un 34. vieta.

  Eiropas jauniešu čempionātā garajā distancē 21. vieta Uģim Beķerim, 26. vieta Klāvam Pļaviņam, bet Audrim Odo Vītoliņam nepareiza atzīme un diskvalifikācija. Meiteņu konkurencē 20. vieta Aijai Denijai Trēziņai, 25. vieta Kristīnei Brunerei, 26. vieta Annai Emīlijai Sutai un 27. vieta Elīzai Madsenai. Sprintā 32. vieta Klāvam Pļaiviņam, bet diskvalifikācija U. Beķerim un A. O. Vītoliņam, kamēr labākais izlases rezultāts Annai Emīlijai Sutai – 16. vieta. 21. vieta K. Brunerei, 23. vieta A. D. Trēziņai un 27. vieta E. Madsenai.

  Izlases vadītājs Gunārs Ikaunieks daudzās diskvalifikācijas skaidro gan ar atzīmēšanās sistēmas īpatnībām, gan arī distanču plānojumu: “Vairākas karšu maiņas bija gan garajā distancē, gan arī sprintā, kas ir diezgan netipiski. Problēmas ar atzīmēšanos ir arī citām komandām, jo šajās maiņu vietās nav ļoti veiksmīgi viss izvietots. Ir arī problēmas ar šo SIAC atzīmēšanās sistēmu, jo tas attālums ir ļoti neliels un principā ir nepieciešams piesist pie kastītes.” Viņš arī uzsver, ka apvidus ir izteikti skandināvisks un smags, kas latviešiem ir liels izaicinājums: “Garajā distancē arī uzvarētāji slēpoja daudz lēnāk kā organizatori bija prognozējuši. Distances pārsvarā veda pa mazajām špūrēm, bet sprintā bija tieši pretēji – sanāca daudz slēpot pa lielajām trasēm un ātrumi bija ļoti lieli. Kā mīnuss noteikti jāmin arī tas, ka no sprinta karantīnas zonas bija iespējams redzēt dalībniekus distancē, kas vēlāk startējušajiem deva zināmas priekšrocības.

  Ceturtdien aizvadīta arī pirmā sacensību diena Pasaules veterānu čempionātā ziemas orientēšanās, kur W45 grupā bronzas godalgu garajā distancē izcīnījusi daugavpiliete Ļubova Pavļukova. Kopā veterānu sacensībās Latviju pārstāv 12 dalībnieki.

  Čempionāts sestdien turpināsies ar vidējo distanci, kamēr veterāni vidējo distanci aizvadīs piektdien.

Atlikušo zīmju skaits:

0,049969911575317