Ziņas - Latvijas jaunie ziemas orientieristi veiksmīgi startē Skandināvijas junioru kausā Madonā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

5.jūlijs /
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Latvijas jaunie ziemas orientieristi veiksmīgi startē Skandināvijas junioru kausā Madonā

  28.01.2019

  LOF sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Pagājušajā nedēļas nogalē Madonā norisinājās Madonas kauss 2019 orientēšanās ar slēpēm, kā ietvaros tika aizvadīts Skandināvijas junioru kauss ziemas orientēšanās. Latvijas jaunajiem talantiem augstvērtīgi rezultāti un trīs godalgas sprintā – sudrabs Emīlam Zērnim un Uģim Beķerim, bet bronza Annai Emīlijai Sutai junioru 18 vecuma grupā.

  Sacensības tika aizvadītas sprintā, vidējā un garajā distancē, kur kopā uz starta stājās 12 Latvijas jaunie sportisti.

  Sprintā trīs godalgām mūsējie pievienoja arī vienu ceturto vietu, ko junioru 20 meiteņu konkurencē izcīnīja Monika Baduna, kā arī junioru 20 puišu konkurencē 8. vieta Jēkabam Putniņam. Ne tik veiksmīgi starti vidējā distancē, kur labākais rezultāts Emīlam Zērnim – 7. vieta. Garajā distancē labāko sešiniekā spēja ielauzties tikai Uģis Beķeris, izcīnot 5. vietu junioru 18 konkurencē.

  Izlases galvenais treneris Gunārs Ikaunieks atzīst, ka rezultāti sprintā bija izcili, bet turpmākajos startos jaunos sportistus ietekmēja psiholoģiskā nenoturība: “Iespējams, ka šie līderi, kuri sprintu noskrēja ļoti labi, nedaudz par daudz sajuta uzvaras garšu, uzskrēja par ātru vidējai distancei un pieļāva kļūdas, kas liedza pacīnīties par vērā ņemamām vietām. Bet garajā distancē atkal rezultāti bija labi, Uģim Beķerim 5. vieta, Annai Emīlijai Sutai 8. vieta, priekšā vairākām skandināvu sportistēm. Emīlam Zērnim neizdevās starts, bet kopumā ir labi.

  Junioru sacensībās kopā startēja gandrīz 70 sportisti no visām Baltijas valstīm, kā arī Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas. “Skandināvi bija ieradušies nevis ar kaut kādiem sportistiem, bet ar labākajiem šī brīža junioriem un jauniešiem. Māju pluss mūsējiem noteikti arī iedeva savu bonusiņu pirmajā dienā, bet apsteigt šos vadošos skandināvu sportistus jebkurā gadījumā nav vienkārši. Ir jābūt pietiekami ātriem un precīziem, lai varētu to izdarīt, jo rezultāti sprintā bija ļoti blīvi, kā arī pārējās distancēs ar atsevišķiem izņēmumiem,” komentē G. Ikaunieks.

  Sezonas svarīgākie starti ziemas orientēšanās gaidāmi marta otrajā pusē, kad Zviedrijā norisināsies Eiropas jauniešu čempionāts, Pasaules junioru čempionāts un Pasaules čempionāts ziemas orientēšanās sportā. “Treneru sanāksmē tika nolemts, ka uz Zviedriju dosimies ar jauniešu, junioru, kā arī pieaugušo vīriešu stafetes komandām. Tas ir trīs cilvēki katrā vecuma grupā. Dāmu komanda nesanāks, tur startēs tikai Līga Valdmane, jo šajā konkurencē nav, kas viņai piebiedrojas,” atzīst G. Ikaunieks, “šobrīd turpinām darboties, dosimies arī uz Igaunijas un Lietuvas ziemas sacensībām. Ziema šogad ir pateicīga, un arī Baltijā ir iespējams iegūt pietiekami lielu sacensību pieredzi. Pluss ir arī tas, ka čempionāti ir marta otrajā pusē, kā dēļ darbu kartēs varēs paveikt vairāk un ilgāk. Vēl būs Latvijas čempionāts februārī, kā arī ziemas orientēšanās ir iekļauta Jaunatnes Ziemas olimpiādē. Šobrīd ir plāns, ka pie normāliem ziemas apstākļiem arī Latvijas čempionāts sprintā un stafetē varētu norisināties 9. un 10. martā Daugavpilī. Ja ziema ir, tad vajag to visu veicināt.

  G. Ikaunieks arī atklāj, ka šobrīd tiek gatavots pieteikums, lai nākamgad Latvijā organizētu Eiropas jauniešu čempionātu, Pasaules junioru čempionātu un Pasaules kausa posmu pieaugušajiem, taču lēmums par to būs skaidri zināms februārī.

  Madonas kausā 2019 orientēšanās ar slēpēm uzvaru elites grupās trīs dienu kopvērtējumā izcīnīja somiete Lisa Nenonena (Liisa Nenonen) un Nauris Raize (Madonas BJSS/OK Arona). 

  Visi sacensību rezultāti pieejami OK Arona mājaslapā.

  Foto: Agris Veckalniņš

Atlikušo zīmju skaits:

0,04009222984314