Ziņas - Ar sprinta distanci sākās Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Junora, Anšlavs
25.maijs /
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Ar sprinta distanci sākās Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās

  15.01.2008

  Ar sprinta sacensībām šodien sākās Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās, kas norisinās ik pa diviem gadiem un šoziem tā mājvieta ir Šveices kalnu pislētiņā S-chanf. Eiropas čempionāts norisināsies visās disciplīnās - sprintā, garajā distancē, vidējā distancē un stafetēs, visas tiks vērtētas arī Pasaules kausa kopvērtējumā. Latviju šajās sacensībās pārstāv Toms Veits, Edgars Sparāns, Edgars Bernāns, Mārtiņš Sārs, Ļubova Pavļukova un treneris Juris Kokins.

  Šodien, pirmajā sacensību dienā, sportisti aizvadīja sprinta sacensības, kas, tā pat kā pārējās diciplīnas, norisinās augstkalnē - 1700 m.v.j.l. Sacensību centrā tuvojoties pirmajam startam viegli sniga, spīdēja saule un bija -5° C temeratūra.
  Vīriešiem bija jāveic 3,2 kilometrus gara distance ar 80 metru kāpumu. Uz starta stājās 76 sportisti no 19 valstīm, starp kuram bija arī četri sportisti no Latvijas.

  • Mārtiņš Sārs, kuram šīs bija pirmās šāda līmeņa sacensības, startēja kā pirmais no latviešiem, sasniedzot 60. vietu finišā.
  • Edgars Bernāns, kurš, lai arī ir tikai 21. gadus jauns, ir otrs pieredzējušākais izlases dalībnieks šajās sacensībās, startēja kā otrais no komandas. Līdz radio punktam distanci veica ar pāris kļūdām, toties pēc tam saņemās un pakāpās par paris vietām, izcīnot 55. vietu.
  • Jaunākais izlases dalībnieks - Edgars Sparāns, startēja jau starp līderiem, pie radio punkta uzrādot par minūti labāku rezultātu nekā E.Bernāns, bet finišā ierindojās tikai vienu vietu pirms viņa, ieņemot 54. vietu.
  • Izlases līderis - Toms Veits startēja viens no pēdejiem, izcīnot 42. Vietu, bija ātrākais no latviešiem sprinta distancē.

  Par uzvaretaju šajā distancē kļuva zviedrs Tomas Lõfgren, kurš uzvarēja arī iepriekšējā Eiropas čempionātā, kas notika pirms diviem gadiem Krievijā. Ļoti pārsteidzoši ir tas, ka Krievijas izlases sportisti nedominē, kā līdz šim, un čehs Ondrej Vodražka sasniedzis teju piedastālu - 4. vietu, kas pie skandināvu un krievu dominantes pēdejā desmitgadē, ir ļoti liels pārsteigums.

  Sievietēm bija jāmēro 2,9 kilometri, un distancē uz starta nostājās 39 sportistes no 14 valstīm. Ļubova Pavļukova bija vienīgā Latvijas pārstāve, un sasniedzot rezultātu 29:17, viņa ieņēma 34. vietu, kas salīdzinot ar pagājušā gada Kristīne Veitas izcīnīto 28. vietu Pasaules čempionātā, nav nemaz tik zems rādītājs, bet diemžēl uzvarētājai tika zaudets vairāk par 11 minūtēm. Par uzvarētāju kļuva Krievija izlases pārtsāve Tatjana Vlasova, kas pagājušajā Pasaules čempionātā izcīnīja 4 zelta medaļas (visas iespējamās), un iespējams to pasu izdarīs arī šogad, jo šodien viņa uzvarēja pietiekoši pārliecinoši, lai šādus secinājumus varētu izdarīt. 2. vietā somiete Liisa Anttila, kura uzrādīja vienādu rezultātu ar Tatianu Kozlovu no Krievijas.

  Rezultāti:

  Vīrieši:

  1Tomas Löfgren SWE SWE 15:10

  2Matti Keskinarkaus FIN FIN 15:23

  3Peter Arnesson SWE SWE 15:26

  42Toms Veits LAT LAT 19:00

  54 Edgars Sparans LAT LAT 20:20

  55 Edgars Bernans LAT LAT 20:56

  60 Martins Sars LAT LAT 22:38

   

   

  Sievietes:

  1Tatiana Vlasova RUS RUS 16:00

  2Liisa Anttila FIN FIN 16:57

  2Tatiana Kozlova RUS RUS 16:57

  34 Lubova Pavlukova LAT LAT 29:17

   

   

  Latvijas izlase (foto:Edgars Sparāns)

  Nākamā disciplīna norisināsies rīt, 16. Janvārī, kad visi sportisti sacentīsies garajā distancē. Vīriešiem tā būs 16 km, bet sievietēm ap 12 km. Paralēli šīm sacensībām norisinās arī Pasaules veterānu čempionāts ziemas orientēšanās, kurās piedalās arī 7 sportisti no Latvijas.

  Sacensību mājas lapa: www.skiolem08.ch

Atlikušo zīmju skaits:

0.23006796836853