Ziņas - Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātā ziemas orientēšanās ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

14.augusts /
Zelma, Zemgus, Virma
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Latvijas izlases sastāvs Eiropas čempionātā ziemas orientēšanās

  15.01.2008

  Šodien Juris Kokins, Latvijas orientēšanās federācijas ziemas komisijas vadītājs, paziņoja Latvijas izlases sastāvu Eiropas čempionātam, kas no 14. līdz 20. janvārim norisināsies Šveicē.

  Sportisti sacentīsies sprintā, garajā distancē un stafetēs, jāpiemin, ka visas šīs distances norisināsies 1600 m.v.j.l., kas nebūt neveicinās augstu rezultātu birumu, bet noteikti parādīs, kurš ir specīgākais. Visas distances tiks vērtētas arī Pasaules kausa kopvērtējumā, kurā neviens latvietis vēl nav ieguvis kaut punktu.

   

  Uz sacensībām dosies:

  Toms Veits (OK Purva Bridējs) Edgars Bernāns (Madonas BJSS) Edgars Sparāns (OK Ogre) Mārtiņš Sārs (Madonas BJSS)

   

  Ievērības cienīgs ir fakts, ka tikai Toms Veits ir pārsniedzis 21 gada robežu, jo Edgaram Bernenam un Mārtiņam šis ir tikai otrais gads pieaugušo līmenī, bet Edgaram Sparānam vēl priekšā starts Pasaules junioru čempionātā, kas notiks februārī. Izlases vidējais vecums ir 23 gadi, kas salīdzinot ar iepriekšējā gada izlasi ir par 2 gadiem mazāks. Neskatoties uz to, sportistiem ir iekrāta ievērojama pieredze, jo abi Edgari jau 2005. gadā startēja gaidāmajā sacenību apvidū, kad tur norisinājās Pasaules junioru čempionāts, kurā Edgars Sparāns izcīnīja 48. vietu sprintā un 10. vietu stafetēs, un Edgars Bernāns 55. vietu sprintā, 45. vietu garajā, 39. vietu vidējā un 10. vietu stafetēs.

   

  Sievietes pārstāvēs:

  Ļubova Pavļukova (OK Stiga)

   

  Neskatoties uz augstajiem rezultātiem atlases sacensībās Eiropas čempionātā nestartēs ne Viktors Ļeščovs, ne Andris Kivlenieks, bet viņi tik un tā dosies turp, jo Andris piedalīsies atklātajās sacensībās, kas norisināsies paralēli čempionātam un gatavosies Pasaules junioru čempionātam, kas viennozīmīgi ir viņa šīs sezonas galvenais mērķis. Savukārt Viktors Ļešķovs piedalīsies Pasaules veterānu čempionātā, kas arī norisināsies paralēli Eiropas čempionātam, un mēģinās izcīnīt kādu medaļu, jo viņš ir viens no galvenajiem pretendentiem uz to V35 grupā.

  Viktors Ļeščovs (OK Stiga) Andris Kivlenieks (OK Ogre)

   

  Sacensību mājas lapa: www.skiolem08.ch

  Latvijas ziemas orientēšanās izlase 2006. gada 2. Pasaules kausa posmā, kas norisinājas Madonā:

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,028930187225342