Ziņas - Raivo Kivlenieks - 12. vietā Pasaules čempionāta garajā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

23.novembris /
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Raivo Kivlenieks - 12. vietā Pasaules čempionāta garajā distancē

  11.03.2017

  LOF Sabiedrisko attiecību daļa | Nav komentāru

  Latvijas izlases ziemas orientierists Raivo Kivlenieks dalību Pasaules čempionāta ziemas orientēšanās sportā garajā distancē šodien noslēdzis 12. vietā, sasniedzot Latvijas augstāko rezultātu šāda līmeņa sacīkstēs individuālajās distancēs.

  R. Kivlenieks distanci finišēja pēc 02:01:08, kas ir mazliet vairāk nekā 15 minūtes aiz uzvarētāja, Zviedrijas pārstāvja Ērika Rosta (Erik Rost). "Bez šaubām šis ir grūtākais reiss, kādā jebkad esmu piedalījies," pēc finiša atzina Raivo Kivlenieks.

  Komentējot distanci, R. Kivlenieks stāsta, ka tā bijusi gana ekstrēma - piedzīvoti vairāki smagi kritieni, kā arī trešajā aplī tika salauzta nūja, neveiksmīgi atsitot to pret kontrolpunkta statni. "Pēdējā aplī noķēru trīs priekšā esošos sportistus. Jutos labi, bet piedzīvoju ļoti neveiksmīgu kritienu, kurā stipri sasitu celi, kā rezultātā piedzīvoju spēcīgas sāpes, kas stipri ietekmēja ātrumu," turpina R. Kivlenieks. 

  Daudz laika tika zaudēts arī nobraucienos, jo šaurajās trasēs daudzviet bija balts ledus. "Beigās vēl spēka bija gana daudz, taču distancē kopumā lielākais laiks tika zaudēts nobraucienos un salauztās nūjas dēļ, jo lielu daļu trešā apļa nācās veikt ar vienu nūju."

  Kaut savu fizisko formu R. Kivlenieks nesauc par labāko un arī slēpes lielajās trasēs esot slikti slīdējušas, distancē viņš esot cīnījies līdz galam, ko pierāda arī iegūtais augstais rezultāts: "Runājot par Pasaules čempionātu un aizvadīto sezonu kopumā, jāsaka, ka elitei esmu tuvāk kā iepriekš. Ar labāko formu un veiksmīgi veiktu distanci noteikti varētu cīnīties par vietu TOP 6".

  Augstu rezultātu sasniegt izdevās arī Naurim Raizem, kurš, finišējot pēc 02:19:56, ierindojās 19. vietā.

  Kā jau iepriekš minēts, zelta medaļu vīru konkurencē izcīnīja Zviedrijas pārstāvis, kamēr sudrabs - Kirilam Veselovam (Kirill Veselov) no Krievijas. Vissaspringtākā cīņa uz finiša līnijas izvērtās par bronzas medaļu. Rezultātu bija jāizšķir fotofinišam, un galu galā Norvēģijas pārstāvim Larsam Moholdtsam (Lars Moholdt) vien par puspēdu izdevās pārspēt konkurentu Andreju Lamovu (Andrey Lamov) no Krievijas.

  Foto: ekrānšāviņš no tiešraides. 

   

  Savukārt sieviešu konkurencē uz goda pjedestāla visiem trim pakāpieniem kāpa Krievijas sportistes. Zelta medaļu izcīnīja Marija Kečkina (Mariya Kechkina), finišējot pēc 01:25:33, sudrabu - Aļona Trapezņikova (Alena Trapeznikova), bet bronzu - Poļina Frolova (Polina Frolova), uzvarētājai zaudējot piecas minūtes.

  Ar visiem rezultātiem iespējams iepazīties sacensību mājas lapā, kā arī atskatīties uz sportistu veikumu distancē var, izmantojot GPS sekošanas sistēmu

Atlikušo zīmju skaits:

0,045505046844482