Ziņas - EČ vidējā distancē A. Kivleniekam 17. vieta ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.janvāris /
Sigurds, Zigurds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • EČ vidējā distancē A. Kivleniekam 17. vieta

  11.02.2017

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Sestdien Somijā noslēgušās Eiropas ziemas orientēšanās čempionāta sacensības vidējā distancē. Vīru konkurencē 17. vietā ierindojās Latvijas ziemas orientierists Andris Kivlenieks, savukārt starp jaunietēm labākais rezultāts Elizabetei Ločmelei - 15. vieta.

  12,2 kilometrus garo distanci A. Kivlenieks veica 39 minūtēs un 42 sekundēs, no uzvarētāja, Norvēģijas sportista Larsa Moholdta, atpaliekot mazliet vairāk nekā divas minūtes. Ar sniegumu sportists ir apmierināts, tomēr nepatīkamu pārsteigumu sagādāja neskaidrības sacensību noteikumos, kas sportistam laupīja nopelnīto 13. vietu. "Kartē lietotajam apzīmējumam ir skaidrojums, kas nosaka, ka ezers ir nešķērsojams, bet nenosaka to, ka to nedrīkstētu darīt. Visi sportisti, kas tika diskvalificēti ezera šķērsošanas dēļ, vēlāk tomēr tika reabilitēti, līdz ar to esmu noslīdējis uz 17. vietu," tā sportists pēc finiša. "Esmu neapmierināts ar žūrijas lēmumu, kas ir par labu stiprākajiem sportistiem, kas pārkāpa noteikumus. Nedomāju, ka šādi ķīmiķojot rezultātus, augs ziemas orientēšanās sporta prestižs citu sporta veidu vidū! Žūrija galu galā izlēma izņemt to etapu ārā no kopējā laika; tā kā es etapu uz šo kontrolpunktu veicu veiksmīgi un atļauti, pret tiem, kas to veica neveiksmīgāk, zaudēju laiku. Tāpēc arī par vienu vietu nokritos, jo kāds, kurš šo etapu bija nobraucis sliktāk, pēc šī lēmuma atguva zaudēto laiku."

  Savukārt Raivo Kivleniekam vidējā distancē izdevās ierindoties vien 26. vietā, kamēr Nauris Raize distanci nefinišēja.

  Dāmu konkurencē Līga Valdmane finišēja kā 25-tā, zaudējot pirmās vietas ieguvējai teju 14 minūtes.

  Lielisks sniegums Eiropas čempionāta jauniešu konkurencē šodien Elizabetei Ločmelei - izcīnīta 15. vieta. Viņa finišēja pēc 43 minūtēm un 47 sekundēm. No uzvarētājas, Krievijas sportistes Veronikas Kaļiņinas, E. Ločmele atpalika 8 minūtes un 22 sekundes.

  "Distances sākuma daļā sanāca kļūdīties aptuveni divas minūtes, taču, manuprāt, tālāk garajā etapā izvēlējos ļoti labu variantu," par sniegumu distancē stāsta sportiste. "Uz distances beigām arī neizvēlējos labākos variantus; tur bija vairāk kalnu, lielāks nogurums. Noteikti pietrūka ātrums distances beigās. Lai gan rezultāts ir labs, tomēr līdz galam neesmu apmierināta." Uz vēl labākiem rezultātiem E. Ločemele cer rītdien, kad kopā ar komandu startēs stafetēs.

  Rīt, 12. februārī, Eiropas čempionāts pieaugušajiem un jauniešiem un Pasaules čempionāts junioriem ziemas orientēšanās sportā noslēgsies ar stafeti, kas ikreiz skatītājiem sagādā vislielāko intrigu un pārsteigumus.

   

  Visu Latvijas sportistu rezultāti:

  ESOC 

  Vīriem

  16. vieta Andrim Kivleniekam

  26. vieta Raivo Kivleniekam

  DNF Naurim Raizem 

   

  Dāmām

  25. vieta Līgai Valdmanei

   

  JWSOC

  Junioriem

  30. vieta Nikam Pļaviņam

  34. vieta Andrim Sarksņam

   

  Juniorēm

  31. vieta Vilmai Alberingai

   

  EYSOC

  Jauniešiem

  20. vieta Rūdolfam Matīsam Vimbam

  22. vieta Jēkabam Putniņam
  23. vieta Paulam Alberingam
  30. vieta Mārim Heinolam

   

  Jaunietēm

  15. vieta Elizabetei Ločmelei

  19. vieta Artai Renātei Rullei
  25. vieta Annai Emīlijai Sutai
  27. vieta Elīnai Skopānei
  26. vieta Monikai Badunai

Atlikušo zīmju skaits:

0,046839952468872