Ziņas - Latvijas komandai 8. vieta EČ jauktajā stafetē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.janvāris /
Sigurds, Zigurds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Latvijas komandai 8. vieta EČ jauktajā stafetē

  08.02.2017

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Ar labiem rezultātiem Latvijas izlases pārstāvji turpina dalību Eiropas čempionātā ziemas orientēšanās sportā, Andrim Kivleniekam un Līgai Valdmanei izcīnot 8. vietu jauktajā stafetē.

  Latvijas komanda jauktajā sprinta stafetē finišā uzrādīja laiku 58 minūtes un 49 sekundes, atpaliekot no uzvarētājiem, Krievijas komandas, piecas ar pusi minūtes. Lai ierindotos septītajā vietā, pietrūka mazliet vairāk nekā 14 sekundes.

  "Distance gāja labi, it īpaši pirmajos divos apļos," pēc finiša norāda A. Kivlenieks. "Trešajā aplī jau distances pirmās daļas beigās biju noķēris čehu sportistu Lacigu, taču pēc tam manis izvēlētais variants diemžēl izrādījās kādas 5 sekundes lēnāks. Pēc tam etapi vairāk veda pa lielajām špūrēm, kurās arī, iespējams, neizvēlējos pašu ātrāko variantu, tā dēļ arī čehu sportistu vairs neizdevās saķert."

  Komandas startu A. Kivlenieks kopumā vērtē kā labu. "Arī Līga savus etapus veica atbilstoši savam spējām, tikpat kā bez kļūdām. Šodienas sajūtas pēc finiša liek pozitīvi skatīties uz iespējamajiem turpmāko distanču rezultātiem," turpina sportists. Ar visu komandu rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

   

  Dalību Eiropas čempionātā šodien uzsāka arī jaunieši. Patīkamu pārsteigumu sprinta distancē sagādāja Jēkabs Putniņš, pirmoreiz startējot tik augsta mēroga sacensībās jau ierindojoties 11. vietā. "Esmu ļoti priecīgs," pēc finiša atzīst J. Putniņš. "Par slēpošanas ātrumu nedomāju, bet vairāk piedomāju pie orientēšanās. Distance bija salīdzinoši viegla, jo bija tikai viens liels kāpums. Sarežģījumi radās ar to, ka šeit tiek izmantoti emiti, kas ir daudz lēnāki par identiem, kurus Latvijā parasti izmantojām. Mazliet kļūdījos uz otro punktu, kad palaidu vienu ceļu garām. Pārsvarā bija jābrauc pa lielajām trasēm kur varēja attīstīt labu ātrumu. Ļoti labi slīdēja slēpes." 

  Jauniešu konkurencē 18. vieta Paulam Alberingam, 24. vieta Rūdolfam Matīsam Vimbam, bet 32. vieta - Mārim Heinolam. Jaunietēm savukārt 17. vieta Elizabetei Ločmelei, 19. vieta Artai Renātei Rullei, 21. vieta Annai Emīlijai Sutai, 29. vieta - Monikai Badunai, 32. vieta - Elīnai Skopānei. Ar visiem rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

   

  Savukārt Pasaules junioru čempionātā ziemas orientēšanās sportā labu rezultātu izdevās uzstādīt Nikam Pļaviņam - izcīnīta 19. vieta, finišējot pēc 14 minūtēm un 24 sekundēm, no uzvarētāja atpaliekot 2 minūtes un 11 sekundes.
   
  ''Distance nebija tā grūtākā orientēšanās ziņā, bet vienu kļūdu sanāca pieļaut distances vidū, kur, braucot pa dalībnieku izvilktām sliedēm, sanāca nogriezties nepareizajā ceļā un atstāt vietu TOP10 aiz muguras. Kopumā viss izdevās un sanāca. Slīdēja labi, biju gatavs pacīnīties par labām vietām, esot pirmo gadu junioru grupā," savu sniegumu vērtē sportists.
   
  Starp juniorēm Vilmai Alberingai 31. vieta. Latvijas izlases treneris Gunārs Ikaunieks Latvijas izlases pārstāvju startus vērtē pozitīvi: "Distances bija ļoti interesantas, sprintā tās veda cauri tuneļiem, kas apgrūtināja variantu izvēli un radīja sarežģījumus gan vakar pieaugušajiem, gan šodien jauniešiem". 
  Rīt, 9. februārī, gan Eiropas, gan Pasaules čempionāts turpināsies ar garo distanci. Pulksten 9.30 ar masu startu distancē dosies vīri, bet neilgi pēc tam - dāmas. Savukārt pirms pulksten desmitiem cīņu uzsāks juniori un jaunieši. Jāatzīmē, ka garajā distancē Līga Valdmane un Andris Kivlenieks nestartēs.
   
  Attēlā - Līga Valdmane.

Atlikušo zīmju skaits:

0,051374912261963