Ziņas - Raivo Kivlenieks Eiropas čempionātu sāk ar 14. vietu sprintā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.janvāris /
Sigurds, Zigurds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Raivo Kivlenieks Eiropas čempionātu sāk ar 14. vietu sprintā

  07.02.2017

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Somijā ar sprinta sacensībām sācies Eiropas čempionāts ziemas orientēšanās sportā pieaugušajiem. Latvijas sportistu vidū labākais sniegums Raivo Kivleniekam - izcīnīta 14. vieta, kas ir viens no visu laiku labākajiem Latvijas sportistu rezultātiem kādā no Eiropas čempionāta individuālajām distancēm.

  Raivo Kivlenieks sprinta distanci veica 14 minūtēs un 56 sekundēs, no sacensību uzvarētāja Andreja Lamova (Krievija) atpaliekot vienu minūti. Pēc 2,8 kilometru atzīmes R. Kivlenieks atradās 16. pozīcijā, tomēr atlikušajā distances daļā sniegumu uzlaboja, finišējot četrpadsmitais.

  "Balstoties uz savu pieredzi un rezultātiem sprintā, izvēlējos braukt piesardzīgi un lieki neriskējot, kas īsti neatbilst sprintam, bet vēlējos nobraukt bez lielām kļūdām," pēc finiša atzīst R. Kivlenieks. "Nebija pats labākais variants garajā etapā, kas šodien bija izšķirošs, tur, iespējams, zaudēju ap 30 sekundēm."

  Pārējiem Latvijas izlases dalībniekiem neizdevās uzrādīt tik labu sniegumu, attiecīgi Andris Kivlenieks ierindojās 29. vietā, Nauris Raize 33. vietā, bet Nauris Neimanis - 45. vietā.

  Savukārt dāmu konkurencē Līga Valdmane palika bez rezultāta, jo bijušas problēmas ar atzīmēšanās sistēmu. "Visur skatījos, vai gaismiņa deg emitam, bet laikam tieši tajā punktā nepaskatījos, nezinu, bet atzīmes nav. Man ir ļoti žēl, šādi jau vienreiz man ir gadījies," stāsta L. Valdmane. "Turklāt distancē bija arī kļūdas, viena diezgan liela - iebraucu mazajā špūrē par ātru, kādu pusminūti tur atstāju. Bija arī garais etaps, kurā zaudēju divas minūtes." 

  Par spīti bažām par sniega trūkumu, laikapstākļi sacensību arēnā bija piemēroti ziemas orientēšanās sacensībām. Gaisa temperatūra rīta pusē pazeminājās pat līdz -15 grādiem. Sacensību laikā spīdēja saule, nodrošinot labu redzamību gan sacensību skatītājiem, gan sportistiem.

  Ar visiem rezultātiem iespējams iepazīties sacensību mājas lapā, kā arī iespējams vēlreiz noskatīties pilnu sacensību video atskatu.

  Rīt, 8. februarī, Eiropas čempionāts turpināsies ar sprintu jauniešiem un sprinta stafeti pieaugušajiem, kā arī ar sprintu sāksies Pasaules junioru čempionāts ziemas orientēšanās sportā.

   

  Latvijas sportistu rezultāti ESOC 2017 sprinta distancē:

  14. vieta Raivo Kivlenieks

  29. vieta Andris Kivlenieks

  33. vieta Nauris Raize

  45. vieta Nauris Neimanis

  Līga Valdmane - bez rezultāta

Atlikušo zīmju skaits:

0,041455030441284