Ziņas - Apstiprināts Latvijas izlases sastāvs starptautiskajām sacensībām Somijā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.janvāris /
Sigurds, Zigurds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Apstiprināts Latvijas izlases sastāvs starptautiskajām sacensībām Somijā

  31.01.2017

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Jau nākamajā nedēļā, laikā no 7. līdz 12. februārim, Somijā, Imatrā, norisināsies Eiropas ziemas orientēšanās čempionāts pieaugušajiem un jauniešiem, kā arī Pasaules junioru čempionāts ziemas orientēšanās sportā. No Latvijas uz starptautiskajām sacensībām dosies 17 sportisti.

  Vīru komandas sastāvā iekļauti Raivo Kivlenieks, Andris Kivlenieks, Nauris Raize un Nauris Neimanis, bet no dāmām elites konkurencē Latviju pārstāvēs Līga Valdmane.

  Junioru vecuma grupā par godalgotām vietām cīnīsies Vilma Alberinga, Niks Pļaviņš un Andris Sarksņa, kuri abi junioru grupā šogad startēs pirmoreiz, savukārt jauniešu grupā - Pauls Alberings, Jēkabs Putniņš, Rūdolfs Matīss Vimba un Māris Heinols, bet no meitenēm Elizabete Ločmele, Anna Emīlija Suta, Arta Renāte Rulle, Monika Baduna un Elīna Skopāne.

  Līdzi dosies arī komandas vadītājs Gunārs Ikaunieks, trenere Inguna Valdmane un slēpju sagatavotāji Pāvels Bričonoks un Andris Robalds.

  "Spēcīgs sastāvs izveidojies vīru komandai, kas noteikti varēs cīnīties par ļoti augstām vietām, tāpat arī jaunietēm, kur šobrīd izveidojusies lielāka konkurence, noteikti izdosies labi pacīnīties," izlases izredzes sacensībās raksturo treneris Gunārs Ikaunieks. "Praktiski gandrīz visi, kas dosies uz Somiju, jau sākot no rudens pabijuši sniegos Zviedrijā un Somijā, tāpēc par spīti sniega apstākļiem šeit jau paspējuši uz slēpēm savākt lielu kilometru apjomu."

  Pēc ilgākas slimības sacensību arēnā atgriezīsies Līga Valdmane, kura pirms čempionāta ir optimistiskā noskaņojumā: "Jāatzīst, ka ilgāku laiku neesmu piedalījusies augsta līmeņa ziemas orientēšanās sacensībās, iespējams, ka augstākajās vietās mani neieraudzīs, tomēr fiziskās un tehniskās spējas man nav zudušas. Garajā distancē izlēmu nepiedalīties, lai pēc sprinta un sprinta stafetes atpūstos un varētu labi nostartēt vidējā distancē". Pēdējo gadu laikā L. Valdmanei izdevies ievērojami uzlabot slēpošanas tehniku, pateicoties viņas draugam, slēpotājam, kurš, kā atzīst pati Līga, ir daudz viņai iemācījis. Liels atbalsts čempionāta laikā būs arī viņas mamma, trenere, kura sportistei dosies līdzi. 

  Lielisku fizisko formu aizvadītās nedēļas ziemas orientēšanās sacensībās "Madonas Kauss'' pierādīja Andris Kivlenieks. Nedēļu pirms čempionāta viņš aizvadīs treniņos: "Uzlabošu orientēšanos lielā ātrumā biezā špūru tīklā, kas ir pamatnosacījums labiem rezultātiem sarežģītās sprinta un vidējās distancēs  Eiropas čempionātā. Orientēšanās noteikti ir mana stiprā puse, tādēļ man parocīgākas ir sarežģītas un variantu izvēlēm bagātas distances, līdzīgi kā Madonas Kausā''. A. Kivlenieks Eiropas čempionātā nestartēs vien garajā distancē.

  Gatavs iet uz labāko rezultātu ir arī vīru komandas pārstāvis Nauris Raize. "Komandas sagatavotība ir laba, cik nu katram individuāli bija iespēja sagatavoties. Tā kā uz starptautiskām sacensībām dodos jau devīto gadu, nekādu īpašu sajūtu man nav, tikai lielāka atbildība, jo pārstāvu ne tikai sevi, bet arī valsti," stāsta sportists. Par savām stiprākajām pusēm viņš sauc slēpošanu, bet problēmas, iespējams, var sagādāt ātruma apvienošana ar kartes lasīšanu: "Ja ir pārāk blīvs tīkls, tad nākas bremzēt, ko reizēm saprotu tikai, kad jau ir par vēlu".
   
  Kaut sniega stāvoklis Somijā šobrīd nav iepriecinošs ziemas sacensībām, gan organizatori, gan Latvijas izlases pārstāvji cer, ka sacensības izdosies kvalitatīvi noorganizēt. Ar čempionātu kalendāru iespējams iepazīties sacensību mājas lapā, bet jaunākie rezulāti ar sportistu komentāriem katru dienu tiks publicēti Latvijas Orientēšanās federācijas mājas lapā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,044211864471436