Ziņas - Aizvadītas Baltijas mēroga sacīkstes "Madonas Kauss 2017" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

5.jūlijs /
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Aizvadītas Baltijas mēroga sacīkstes "Madonas Kauss 2017"

  29.01.2017

  Aija Pakalna | Nav komentāru

  Nedēļas nogalē Madonas novada Lubejā aizvadītas sezonas līdz šim nozīmīgākās ziemas orientēšanās sacensības Baltijas ietvaros - "Madonas Kauss 2017". Vīriešu elites grupā abās dienās nepārspēts bija Andris Kivlenieks, savukārt sieviešu elitē visaugstāk kopvērtējumā no Latvijas pārstāvēm ierindojās Līga Valdmane, izcīnot 2. vietu.

  Pirmajā sacensību dienā, 28. janvārī, orientieristi sacentās vidējā distancē. Par vīriešu elites pārliecinošu līderi, veicot 6,4 km garo distanci 33:39 laikā, kļuva Andris Kivlenieks, savukārt sieviešu elitē 55 sekundes līdz uzvarai pietrūka Līgai Valdmanei. Viņa ierindojās otrajā vietā, finišējot pēc 41:05.

  "Varētu teikt, ka šīs bija vienas no pirmajām sacensībām pēc vairāk nekā gadu ilga pārtraukuma, jo ilgu laiku cīnījos ar Laima slimību, kas liedza gan kārtīgi trenēties, gan piedalīties sacensībās. Šobrīd fiziskā forma ir laba un veselība arī, ar savu sniegumu šajās sacensībās esmu apmierināta," tā pēc finiša atzina Līga Valdmane. 

  Viņa uzsvēra, ka distances bijušas sarežģītas, pateicoties blīvajam špūru tīklam. "Pēc pirmās dienas secināju, ka vieglāk orientēties pēc pļavām, purviem, grāvjiem un reljefa. Abas dienas slēpes slīdēja ļoti labi, lielākas grūtības sagādāja orientēšanās. Vidējā distancē kļūdījos mazāk, gadījās pārskatīties un gandrīz aizbraukt uz citu punktu, jo punkti bija tuvu, kā arī cipari uz kartes bija daudz un tuvu, tādēļ bija grūti atrast pareizo," turpināja sportiste.

  Svētdien sacensības turpinājās ar saīsināto garo distanci. Savu uzvaru un augstāko vietu vīriešu elites kopvērtējumā izdevās noturēt A. Kivleniekam, finišējot pēc 38:40. Uz pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Lietuvas pārstāvis Šulčis Nerijus (Perkunas OK), bet trešā vieta igaunim Matisam Jāmam (Värska OK Peko).

  "Kopumā abās sacensību dienās izdevās precizitātes ziņā diezgan līdzīgs sniegums, apmēram pa divām minūtēm katrā distancē kļūdās vai nepareiza varianta izvēlē. Špūru tīkls bija patīkami biezs, kas lika neatslābināties ne brīdi un kas deva iespēju labāk sagatavoties Eiropas čempionātam," pēc finiša atzina A. Kivlenieks. Viņaprāt, sacensību dinamiku vairoja bezkontakta atzīmēšanās sistēma, kas likusi vairāk piedomāt pie variantu izvēles, lai nākamajā kontrolpunktā nebūtu jāapstājas un jāgriežas atpakaļ. "Uz sacensībām devos, apzinoties, ka Madonas kausam pieteikušies teju visi labākie Baltijas ziemas orientieristi, tapēc zināju ka būs jācīnās, lai uzvarētu." 

  Vairāk kļūdas otrajā sacensību dienā distancē pieļāva L. Valdmane, finišējot vairāk nekā trīs minūtes pēc uzvarētājas, Igaunijas pārstāves Daisī Kudres (Värska OK Peko), kura nepārspēta bija abās sacensību dienās. Kopvērtējumā Līgai Valdmanei otrā vieta, savukārt trešajā vietā – Lietuvas pārstāve Ramune Arlauskiene (Būdakalnis IOSK). "Salīdzinot sevi ar kaimiņvalstu dāmām, redzu ļoti lielu progresu," pēc otrās dienas finiša atzina L. Valdmane.

  Tā kā laikapstākļi kaimiņvalstīs ziemas sporta veida mīļotājus nelutina un sniega trūkst, šīs Baltijas ziemas orientieristiem bija īpaši nozīmīgas sacensības. Uz starta līnijas kopumā stājās vairāk nekā 200 sportistu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tā nodrošinot pietiekamu sportisko konkurenci.

  Visi sacensību rezultāti pieejami OK Arona mājas lapā.

  Sacensību kartes:

  Pirmā diena

  Otrā diena

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,044507026672363