Ziņas - Aizvadītas pirmās ziemas sezonas sacensības ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

Daugavpils Sporta pārvalde, Aija Pakalna | Nav komentāru

Nedēļas nogalē Daugavpils pilsētas Stropu aktīvās atpūtas un sporta trases apkaimē norisinājās pirmās ziemas orientēšanās sacensības Latvijā - Daugavpils atklātais čempionāts, kas pulcēja vairāk nekā 170 dalībnieku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.
    Speciāli šīm sacensībām Stropu mežā tika iebraukts 62 km garš špūru tīkls, kas kalpoja par kontrolpunktu medību arēnu Baltijas stiprākajiem ziemas orientieristiem.

Sestdien sportisti sacentās saīsinātajā vidējā distancē, savukārt otrajā sacensību dienā dalībnieki pārbaudīja savus spēkus vidējā distancē. Sacensību uzvarētāji tika noskaidroti abu startu kopvērtējumā, tāpēc par izšķirošo kļuva sportistu rezultāta stabilitāte.

Bērnu un jauniešu grupās labākos rezultātus izdevās sasniegt igauņu klubu pārstāvjiem: izcīnot uzvaru abos startos, par sacensību 1. vietas ieguvējiem kļuva Kudre Timo (V12), Aigi Einmaa (S14), Linnus Mari (S16), Sander Pritsik (V16). Pirmo vietu sacensību kopvērtējumā guva arī lietuviete Gintarė Gapšytė (S12) un Uģis Beķeris no Madonas. Veterānu grupās līderi ari palika nemainīgi abās sacensību dienas. Pārliecinošu uzvaru savās vecuma grupās izcīnīja Toma Kogutenko (S40), Māra Putniņa (S50), Zenonas Radzivonas (V50), Lida Mihailova (S60), kā arī daugavpilieši Viktors Lesčovs (V40) un Vjačeslavs Dedelis (V60).

Vislielāko dalībnieku skaitu pulcēja elites grupas, kur savā starpā sacentās stiprākie Baltijas valstu sportisti. Sieviešu konkurencē startēja 35 dāmas, no kurām labāko rezultātu izdevās sasniegt Lietuvas izlases kandidātei Gabrielai Andrasiunienei, kas kopvērtējumā apsteidza savu tuvāko sekotāju Līgu Valdmani mazāk nekā par divām minūtēm. Trešo vietu sieviešu elites grupā izcīnīja Lietuvas juniore Judita Traubaitė.
    Vīriešu elites grupa pulcēja vislielāko dalībnieku skaitu, kopumā uz startu devās gandrīz 60 sportisti. Pirmo vietu sacensību kopvērtējumā izcīnīja lietuvietis Vitalijus Petrulis, otrajā pozīcijā ierindojās OK Stiga sportists Dmitrijs Andrejevs, savukārt trešo pozīciju, tāpat kā dāmām, izcīnīja Lietuves junioru izlases kandidāts Rokas Vaitkus. Stiprāko vīru sešiniekā izdevās iekļūt arī daugavpilietim Aleksandram Zilim.