Ziņas - Orientieristi sāk gatavoties ziemas sezonai ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

28.novembris /
Rita, Olita, Vita
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Orientieristi sāk gatavoties ziemas sezonai

  12.12.2016

  Nauris Neimanis, Aija Pakalna | 1 komentārs

  Laika posmu no 26. novembra līdz 9. decembrim Ogre OK/SC orientieristi aizvadīja sniegotajā Lapzemē, gatavojoties galvenajiem ziemas sezonas startiem.

  No 26. novembra līdz 2. decembrim tika aizvadīta nometne Levi, kam sekoja “Ensilumen Rastit” sezonas atklāšanas sacensības Luosto vidējā un garajā distancē, pulcinot vairumu spēcīgāko pasaules ziemas orientieristu. Nometnes turpinājumā tika aizvadītas sacensības sprinta stafetē un treniņi, izmantojot sacensībām sagatavoto kvalitatīvo apvidu.

  Nometnē un sacensībās piedalījās pēdējās sezonas Latvijas izlases līderis Raivo Kivlenieks, Andris Kivlenieks, kurš pēc vienas sezonas pārtraukuma atgriezīsies starptautiskajā sacensību apritē, Nauris Neimanis, juniors Andris Sarksņa un jaunietis Andris Svilāns.

  Sacensību apvidus izcēlās ar lielu šauro “špūru” īpatsvaru Luosto kalna nogāzē. Vidējā distancē spēcīgajā konkurencē augstvērtīgākais sniegums Raivo Kivleniekam – 22. vieta. Rezultātu būtiski ietekmēja pirmā starta minūte, kas stāvos kāpumos šaurajās “špūrēs” ir ļoti nozīmīga. Svarīgs ir arī svaigais sniegs, kas daudzviet nebija pieblietēts. Andrim Sarksņam junioru konkurencē un Naurim Neimanim pieaugušajos attiecīgi 27. un 43. pozīcija.

  Svarīgākais starts bija paredzēts garajā distancē WRE statusā, kuru R. Kivlenieks bija veiksmīgi uzsācis. Pēc veiktas nedaudz vairāk kā pusdistances, no labākā rezultāta viņš atpalika apmēram vienu minūti. Bija noķerti divas un četras minūtes priekšā startējušie šveicieši. Diemžēl organizatori nebija gatavi sniegainajiem laika apstākļiem, nespējot sagatavot distances daļu kalna virsotnē un neveicot korekcijas distances plānojumā savlaicīgi. Rezultātā distances vidū organizatori bija spiesti apturēt dalībniekus, un atlikusī distances daļa tika veikta treniņa režīmā.

  Arī sprinta stafetē, kas notika -20°C salā, neiztika bez organizatoru kļūmēm, neizliekot vienu no kontrolpunktiem. Tomēr tas tik būtiski neietekmēja sacensību gaitu un ļāva brāļiem Raivo un Andrim Kivleniekiem svinēt pirmo pārliecinošo uzvaru sezonā.

  Sacensību mājas lapa.

  "Nomente noteikti tika aizvadīta ar plus zīmi. Par fizisko kondīciju patiešām nevarētu sūdzēties, neskatoties uz to, ka no pavasara līdz oktobra vidum biju trenējies ļoti maz. Iespējams, šis atpūtas periods ir nācis par labu. Ja būs pareizā motivācija, tad arī orientēšanās ziņā problēmām arī nevajadzētu būt," Raivo Kivlenieks komentē aizvadītās sacensības un nometni. "Šobrīd vairāk raizes sagādā labu slēpju piemeklēšana un finanšu trūkums nepieciešamo treniņnometņu nodrošināšanai kalnos pirms gaidāmajiem Eiropas un Pasaules čempionātiem. Kā arī plānā ir piedalīties Ski-O Tour janvāra sākumā, kur daudzie starti ir būtiski, lai iegūtu labus WRE punktus un nodrošinātu sarkano grupu svarīgākajām sacensībām.”

  Latvijas izlasi pārstāvošajiem sportistu galvenie starti ziemas sezonā būs Eiropas pieaugušo un Pasaules Junioru čempionāti Somijā, Imatrā, un Pasaules Čempionāts Krievijā - Krasnojarskā.

  Foto: A. Sarksņa

  Sacensību karte:

Raksta komentāri

Rādīt:
vispirms jaunākos
vispirms vecākos
  Jānis Bergs
  Šādas ziemas nometnes O'slēpojuma cienītājiem ir lietderīgas, vajadzīgas un tādām ir jānotiek biežāk. Tikai tad Latvija varētu cerēt uz panākumiem O'slēpojumā gan PČ, gan citās starptautiskā līmeņa O'slēpojuma sacensībās.
  Žēl gan, kad šajā nometnē piedalījās tikai viens Latvijas klubs. Diemžēl, šim visam labajam un liederīgajam šķērslis ir nauda, jo ne jau katrs to var atļauties :(((

  Iesaku apmeklēt:http://lof.lv/os-ar-slepem-zinas-arhivs?id=2693&t=Orientieristi-sak-gatavoties-ziemas-sezonai

Atlikušo zīmju skaits:

0,044568061828613