Ziņas - Eiropas čempionāts noslēdzas ar stafetes sacensībām ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

3.jūnijs /
Ineta, Inta, Intra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Eiropas čempionāts noslēdzas ar stafetes sacensībām

  06.03.2016

  Sandra Grosberga | Nav komentāru

  Ar stafetes sacensībām vakar Austrijā noslēdzās starptautiskā ziemas orientēšanās sezona. Eiropas Jauniešu čempionātā abas Latvijas komandas finišēja labāko sešiniekā – 5. vieta meitenēm un 6. vieta puišiem.

  Eiropas čempionāta stafetes sacensības Austrijas pilsētā Obertiliahā distanču un trases ziņā dalībniekus ar neko jaunu nepārsteidza, lai gan bija salīdzinoši daudz diskvalificētu komandu. Diemžēl tajā skaitā arī Latvijas vīriešu stafetes komanda, kuras sastāvā startēja Raivo Kivlenieks, Nauris Raize un Jānis Baunis. R. Kivlenieks pirmajā etapā finišēja 6. vietā (astotajā, ja ņem vērā valstu otrās komandas), taču N. Raizem otrajā etapā un arī J. Baunim pēdējā etapā neveiksmīgi starti, un komandai beigās diskvalifikācija.

  Nauris Raize par čempionātu un stafetes sacensībām komentē:

  "Stafeti Raivo sāka pietiekami labi, nu vismaz tik, lai nepazustu cerība par vietu sešiniekā. Galvenais uzdevums bija apdzīt igauņus. Raivo atnaca kopā ar viņiem, mans bija uzdevums aizbēgt, lai Jānis mierīgi varētu doties pēdējā etapā. Tas izdevās, no igauņiem aizbēgu, bet varianta kļūdas dēļ priekšā palaidu šveiciešus. Distances augstākājos punktos beidzot arī jutu augskalni, jo bija grūti elpot, lai gan pie vainas bija arī garā distance un nogurums. Viss gāja pēc plāna - karte lasījās, atnācu kopā ar zviedru 2. komandu stabilā 6. vietā ar 5 minūšu atrāvienu no čehiem. Un tad finišā izrādījās, ka ir diskvalifikācija. Izrādījās, ka uz vienas špūres 15-20m attālumā, kur tikai jānogriežas no lielās špūres, ir ielikti 2 punkti, no kuriem man vajadzēja atzīmēties vienā. Protams, ka līkumu paņēmu nepareizo, lai gan kustība tāpat bija pa to pašu špūri un izbraucu arī caur savu punktu! Es gan viņu nemaz nepamanīju, un arī Igauņi teica, ka tas punkts īsti nav bijis vietā, jo beigās arī viņiem DSQ, jo 48KP vietā paņemts 43. Uz to iekrita vēl kādas četras komandas. Par to, ka esmu tur bijis, pārliecinājos, apskatoties GPS. DSQ beigās bija arī Jānim, kurš finišēja sestais, taču, nolasot identu, arī viņam nebija punktu. Teica, ka visus numurus esot skatījies, jautājam splitus un cerējām, ka sajauktas kartes un tiksim reabilitēti. Kad splitus un kartes dabūjām, Jānis secināja, ka izlaidis vienu etapu... Ar to arī viss beidzās.

  Kopumā man personīgi čempionāts ar lielu mīnus zīmi. Varu diezgan droši teikt, ka sliktākais pēdējos 8 gados. Sprintā sākums bija ļoti labs, splitos var redzēt, ka pie 11KP vēl atrados 14. vietā, tačutad salauzu nūju. Vidējā distancē tas pats un bonusā paņēmu zvaigznīti/taurenīti pretējā virzienā. Garajā distancē gāja smagi, un tad vēl DSQ stafetē... Taču kopumā komandai ir labs potenciāls, kā arī beidzot ir parādijies arī konkurētspējiogs aizvietotājs stafetes komandā, ja man, Raivo vai Andrim, rodas kadas veselības problēmas."

   

  Eiropas Jauniešu čempionātā Latvijas sportisti visa čempionāta gaitā ir startējuši stabili un arī stafetē nepievīla. Puišu komandas sastāvā Andrim Sarksņam, Nikam Pļaviņam un Paulam Alberingam 6. vieta, taču meiteņu konkurencē Vilmai Alberingai, Elizabetei Ločmelei un Artai Renātei Rullei 5. vieta.

  Pasaules Junioru čempionātā Latviju pārstāvēja meiteņu komanda, kurā divas no sportistēm bija jaunieties un attiecīgi 7. vieta Monikai Badunai, Annai Emīlijai Sutai un Jūlijai Matvijenko.

  Līdz ar Eiropas čempionātu Austrijā noslēdzās arī 2015./2016. gada Pasaules kausa izcīņa, kur tituli gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē šoreiz Zviedrijas sportistiem – Tūvei Aleksandersonei un Ērikam Rostam. Arī nāciju kopvērtējumā, kas tiek skaitīts visas sezonas garumā, uzvara zviedriem.

  Sīkāka informācija un rezultāti sacensību mājaslapā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,03435492515564