Ziņas - Kivleniekam 18.vieta EČ vidējā distancē ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

5.jūlijs /
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Kivleniekam 18.vieta EČ vidējā distancē

  02.03.2016

  Jānis Tamužs | Nav komentāru

  Latvijas ziemas orientierists Raivo Kivlenieks šodien Austrijā notiekošajā Eiropas čempionāta vidējā distancē izcīnījis 18.vietu, no uzvarētāja Larsa Moholda (Norvēģija) 9,3km garajā distancē atpaliekot 3:14.

  Eiropas čempionāts Austrijas slēpošanas kūrortā Obertiliahā sākās jau 29.februārī ar sprinta sacensībām, kurās Raivo Kivleniekam 28.vieta. Taču šodien, 2.martā, vidējā distancē ar kopējo startu Latvijas labākajam ziemas orientieristam augstvērtīgs rezultāts – 18.vieta. Čempionāts turpināsies ar garo distanci 4.martā un stafeti 5.martā.

  R.Kivlenieka komentārs: "Kļūdījāmies ar slēpju izvēli un smērēšanu, domājām ka distance vedīs pa ēnu un būs piesalis, bet tomēr lielākā daļa bija pa sauli un bija siltāks nekā prognozēts, tapēc diezgan daudz zaudējām uz slīdamību, kā rezultātā nevarēju beigās pacelties vairākas vietas. Otrkārt pēc otrās zvaigznītes ne pārāk labi jutos un citu iespaidā noņēmu slēpes, lai kalnā uzskrietu, bet tā bija kļūda, jo man bija lielas problēmas pielikt slēpes atpakaļ, kur zaudēju aptuveni 30 līdz 40 sekundes un līderu grupu, turklāt pieļāvu nelielu kļūdu trešajā zvaigznītē un līdz ar to beidzot atrados aiz diezgan lielas grupas un tad pakāpties augstāk liedza tieši slēpju slīdamība. Tā ka varēja būt daudz augstāks rezultāts, bet ir, kā ir.

  Tagad galvenais pēc iespējas labāk atjaunoties līdz garajai distancei un jāpastrādā ar slēpēm vairāk, bet pats galvenais jākoncentrējas izvelēties labākos ceļu variantus un nepieļaut kļūdas distancē, tad atkarībā pēc sajūtām vajadzētu cīnīties pat par vietu labāko desmitniekā."

  Foto: Lietuvas Orientēšanās federācijas facebook lapa.

  Bez Raivo Kivlenieka EČ Latvijas izlasē startē arī Nauris Raize, kuram šobrīd labākais rezultāts ir 31.vieta sprintā un Jānis Baunis, kuram izdevās uzrādīt 32. labāko rezultātu vidējā distancē, kā arī Nauris Neimanis, kuram 46.vieta vidējā distancē. Sieviešu komandu pārstāv daugavpiliete Ļubova Pavļukova, kura ierindojās 36.vietā vidējā distancē.

  Paralēli pieaugušo čempionātam, norisinās arī jauniešu un junioru sacensības, kurās arī ir pārstāvēta Latvija. Labi startē jaunieši (līdz 18 gadu vecumam), kuriem izdodas ielauzties labāko divdesmitniekā. Nikam Pļaviņam 16. vieta sprintā un 12.vieta vidējā distancē, Andrim Sarksņam 19. un 14.pozīcija, Elizabetei Ločmelei 18.vieta un Vilmai Alberingai 20.vieta.

  Vairāk informācijas organizatoru mājaslapā: http://www.skio2016.at/

   

  Latvijas sportistu rezultāti:

  Sprints

  ESOC

  Raivo Kivlenieks 28.

  Nauris Raize 31.

  Jānis Baunis 35.

  Nauris Neimanis 49.

  Ļubova Pavļukova 39.

   

  EYSOC

  Niks Pļaviņš 16.

  Andris Sarksņa 19.

  Pauls Alberings 33.

  Elizabete Ločmele 18.

  Anna Emīlija Suta 24.

  Vilma Alberinga 33.

  Monika Baduna 34.

  Arta Renāte Rulle 39.

   

  JWSOC

  Jūlija Matvijenko 31.

  Konstantīns Bogdanovs 34.

   

  Vidējā distance

  ESOC

  Raivo Kivlenieks 18.

  Jānis Baunis 32.

  Nauris Raize 43.

  Nauris Neimanis 46.

  Ļubova Pavļukova 36.

   

  EYSOC

  Niks Pļaviņš 12.

  Andris Sarksņa 14.

  Pauls Alberings 22.

  Vilma Alberinga 20.

  Elizabete Ločmele 23.

  Arta Renāte Rulle 24.

  Anna Emīlija Suta 26.

   

  JWSOC

  Konstantīns Bogdanovs 42.

  Jūlija Matvijenko 31.

Atlikušo zīmju skaits:

0,18320608139038