Ziņas - Andris Kivlenieks paliek nepārspēts Latvijas čempionātā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

3.jūnijs /
Ineta, Inta, Intra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Andris Kivlenieks paliek nepārspēts Latvijas čempionātā

  22.02.2016

  Jānis Tamužs | Nav komentāru

  Ziemas orientieristiem par lielu prieku, pagājušajā nedēļas nogalē tomēr norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās ar slēpēm sprinta un vidējā distancē. Andris Kivlenieks (Ogre OK/SC) kārtējo reizi apliecināja savu talantu, uzvarot abās distancēs, bet sieviešu konkurencē sprintā uzvarēja Dina Zobena (OK Purva bridējs), bet vidējā distancē – Ļubova Pavļukova (BJC Jaunība/OK Stiga).

  Veclaicenes pagasta Kornetu pļavās divās dienās tika izcīnītas pirmās 2016.gada Latvijas čempionātu medaļas orientēšanās sportā. Par spīti nepastāvīgajiem laika apstākļiem, organizatori, netaupot laiku un pūles, bija sagatavojuši trases atbilstoši sacensību statusam un Latvijas labākie ziemas orientieristi varēja godam sadalīt godalgas sprinta un vidējās distances sacensībās.

  Vīriešu elites sacensībās Andris Kivlenieks kārtējo reizi palika nepārspēts. 4,0km garo sprinta distanci Latvijas čempions pieveica pa 19:13, kas bija par 16 sekundēm ātrāk nekā Naura Raizes (Madona BJSS/OK Arona) uzrādītais rezultāts. Trešo vietu, atpaliekot jau 1:50, izcīnīja pieredzējušais Toms Veits (OK Purva bridējs). Vidējā distancē pirmās divas vietas bija nemainīgas, taču A.Kivlenieka pārsvars pār N.Raizi 9,6km garajā distancē sasniedza 3:57. Trešo vietu aiz kluba biedra N.Raizes ieguva Jānis Baunis. Abas dienas ceturtajā vietā palika Edgars Bričonoks (Kāpa OK/Carnikavas novads).

  A.Kivlenieks izteica apbrīnu un pateicību par kvalitatīvi sagatavotajām sacensībām un izteica pārsteigumu par to, ka izdevās uzvarēt: “Šogad veselības, darba un mācību dēļ treniņi ir cietuši, praktiski esmu trenējies tikai pa nedēļas nogalēm. Pirmajā dienā braucu bez domām par uzvaru, bet pēc pirmās dienas panākuma bija papildus motivācija un vidējā distancē cīnījos līdz galam”.

  Andris Kivlenieks kopš 2011.gada nav pārspēts Latvijas ziemas čempionātu individuālajās un stafetes sacensībās. Vienīgais ziemas orientēšanās Latvijas čempionāts, kurā viņš kopš 2011.gada nav uzvarējis, risinājās 2013.gadā, kad sportists sacensību laikā bija pasaules čempionātā.

  Jāpiebilst, ka dalībnieku skaitu krietni kuplināja Lietuvas orientieristi, kuriem šīs sacensības arī bija nacionālais čempionāts, un pāris igauņi. Sieviešu konkurencē kā reiz ātrākās bija kaimiņvalstu sportistes. Taču Latvijas čempiones titulu sprintā ieguva Dina Zobena, kura pārspēja madonietes Sigitu Lapsiņu un Zani Čamani. Vidējā distancē sudraba un bronzas medaļas ieguvējas palika nemainīgas, taču čempione bija cita – Ļubova Pavļukova no Daugavpils šoreiz bija ātrākā starp latvietēm.

  Kartes:

  M21 Sprints

  W21 Sprints

  M21 Vidējā

  W21 Vidējā

  Foto un rezultāti no Latvijas čempionāta.

  Raksta foto - Igaunijas Orientēšanās federācijas facebook lapa.

  Jauniešiem, junioriem un arī pieaugušajiem šī bija laba pārbaude pirms sezonas svarīgākajām sacensībām – Eiropas jauniešu, Pasaules junioru un Eiropas pieaugušo čempionāta, - kas jau pēc nedēļas sāksies Austrijā.

   

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,029276847839355