Ziņas - Kivlenieks iedzīšanā paceļas par trīs vietām, bet zaudē medaļu finišā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

25.janvāris /
Sigurds, Zigurds
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Kivlenieks iedzīšanā paceļas par trīs vietām, bet zaudē medaļu finišā

  12.02.2016

  Jānis Tamužs | Nav komentāru

  Raivo Kivlenieks šodien Krievijas pilsētā Tulā notiekošajā Pasaules studentu čempionātā orientēšanās ar slēpēm iedzīšanas sacensībās pacēlās no 7. uz 4.vietu, bet dueli par bronzas medaļu zaudēja distances pēdējos metros.

   

  Pasaules studentu čempionāts orientēšanās ar slēpēm šogad notiek pirmo reizi un tajā ar atzīstamām sekmēm startē Latvijas vadošais ziemas orientierists Raivo Kivlenieks, kurš vakar sprintā ierindojās 7.vietā, bet šodien iedzīšanas sacensībās pacēlās uz 4.vietu. Tiesa, līdz bronzas medaļai pietrūka vien sekunde.

  Par uzvarētāju un jau divkārtējo Pasaules studentu čempionu sešus kilometrus garajā iedzīšanas distancē kļuva bulgārs Staņislavs Belomaževs, kurš konkurentiem bija neaizsniedzams, bet cīņā par otro vietu iesaistījās daudzi, tostarp arī Raivo Kivlenieks. No cīņas finiša taisnē izvairījās soms Tero Linnainmā, no citiem sudraba medaļas tīkotājiem nedaudz atrāvās pēdējos distances etapos. Taču duelis par bronzas medaļu izvērtās dramatisks, jo tikai pēdējos distances metros somu sportists Jiri Ūsitalo apsteidza un mūsu sportistam atņēma medaļas pozīciju.

  R.Kivlenieks pats minēja, ka somiem bija ļoti labi sagatavotas slēpes un, kaut gan pašsajūta bijusi ļoti laba, distancē bija maz iespēju atrauties no citiem un iespēja aizbēgt no konkurentiem netika izmantota distances vidus daļā, kad tika pieļauta kļūda, izejot no pirmā taurenīša. “Taču vēl ir viena iespēja,” optimismu nezaudē Latvijas vienīgais pārstāvis šajās sacensībās.

  Sacensības turpināsies ar jaukto stafeti svētdien, kur Latvija nebūs pārstāvēta, bet pēdējā iespēja mājup aizvest godalgu no šī čempionāta R.Kivleniekam būs pirmdien, kad notiks sacensībās vidējā distancē ar kopējo startu.

  Pasaules studentu čempionāta mājaslapa: http://wusoc2016.ru/

Atlikušo zīmju skaits:

0,24283385276794