Ziņas - Raivo Kivlenieks: "Treniņprocess ar biatlonistiem bija laba pieredze, kas varētu palīdzēt sasniegt augstus rezultātus nākotnē!" ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

5.jūlijs /
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Raivo Kivlenieks: "Treniņprocess ar biatlonistiem bija laba pieredze, kas varētu palīdzēt sasniegt augstus rezultātus nākotnē!"

  26.01.2016

  Sandra Grosberga | Nav komentāru

  Latvijas komandas starti ziemas orientēšanās Pasaules kausa 2. posmā un Pasaules Veterānu čempionātā Vācijā ir noslēgušies. Labākais rezultāts Pasaules kausā Raivo Kivleniekam (OK Ogre) – 21. vieta sprinta distancē, taču Veterānu čempionātā Latvijai piecas godalgotas vietas.

  Vācijas pilsētā Obervīsentālā notiekošais Pasaules kausa 2. posms noslēgsies rīt ar stafetes sacensībām, taču Latvijas komanda startēja tikai individuālajās distancēs un lielākā daļa jau ir devušies mājās.

  Sacensībām izvēlētais apvidus Rūdas kalnos netālu no Čehijas robežas, kur atrodas viens no lielākajiem Centrāleiropas slēpošanas kūrortiem, nodrošināja fiziski smagas un arī pietiekami sarežģītas distances vairāk kā kilometra augstumā v.j.l. R. Kivlenieks atzīst, ka, lai gan liela noguruma nav bijis, neveiksmīgā izloze tomēr ļoti ietekmējusi rezultātus – trūkst punktu, lai iekļūtu sarkanajā grupā (20 labākie pieteiktie dalībnieki pēc Pasaules ranga punktiem startē beigās), kā dēļ sanāca pārsvarā startēt sākumā. Protams, savu lomu spēlē arī inventārs un apkalpojošā komanda, bez kā labākus rezultātus ir grūti sasniegt.

   

  R. Kivleniekam bez 21. vietas sprintā arī 22. vieta vidējā un 23. vieta garajā distancē. Gatavojoties šai sezonai, R. Kivlenieks trenējās kopā ar Latvijas vīriešu biatlona izlasi. Par startiem un treniņiem sportists saka:

  „Sagatavošanās periodā ir gājis visādi. Treniņprocess kopā ar biatlonistiem krietni atšķīrās no iepriekš ierastā. Nevarētu teikt, ka tas mani pārsteidza, vienkārši tās bija lielas pārmaiņas pašam - aizvadīt visu gadu treniņnometnēs. Tā bija laba pieredze, kas varētu palīdzēt sasniegt augstus rezultātus nākotnē. Par gatavību šobrīd man pašam ir daudz jautājumu sev, grūti spriest. Skaidrs, ka esmu stiprāks un ir uzlabojumi slēpošanas tehnikā, bet tajā pašā laikā ir sakrājies gan fizisks, gan emocionāls nogurums un ir problēmas atrast formu šosezon. Protams, orientēšanos kopš iepriekšējās sezonas neesmu trenējis vispār. Tāpat fiziski trenējām vairāk kājas, ne tik daudz rokas. Šķiet, ka šosezon būs grūti uzrādīt kādu ļoti labu rezultātu, ko biatlona treneri lika noprast jau vasarā. Rezultāti varētu parādīties nākamgad. Tas nav ļoti iepriecinoši, taču biatlonā tiem, kas vairāk trenējas, rezultāti pat pasliktinās.

  Sprintā sajūtas bija labas, kļūdās varētu būt kopā pusminūte, taču slēpes diemžēl slīdēja ļoti slikti. Pārējās distancēs tika pieļautas daudz variantu kļūdas, kā arī garajā distancē salauzu planšeti, kas maksāja apmēram 3 minūtes. Inventārs - slēpes un smēres - mums ir pēc iespējām, un iespējas nav tās labākās.”

  Naurim Raizem (Madonas BJSS/OK Arona) labākais rezultāts garajā distancē – 26. vieta -, tikai 20 sekundes zaudējot R. Kivleniekam. Sprintā 34. un vidējā distancē 32. vieta. Jautāts par aizvadīto sagatavošanās periodu un rezultātiem Vācijā, sportists atbild:

  „Organizētības līmenis Pasaules kausam bija salīdzinoši zems, iespējams, dēļ tā, ka Vācijā tāda mēroga sacensības notiek pirmoreiz. Ņemot vērā aizliegumus, distances pārsvarā veda pa lielajām slēpošanas trasēm, kur špūres platākas par diviem metriem, līdz ar to svarīgāka šoreiz bija fiziskā sagatavotība, nevis orientēšanās prasmes. Sajūtas šobrīd nav tās labākās. Sprintā bija jūtams nogurums pēc 18 stundu ilgās braukšanas, kas kopā ar kļūdām neatnesa cerēto rezultātu. Vidējā distancē sajūtas bija labākas, taču distance bija fiziska ļoti smaga un koncentrēšanās trūkums beigās maksāja iespēju iekļūt labāko trīsdesmitniekā. Garajā distancē jutos vislabāk, taču jūtams, ka fiziskā sagatavotība acīmredzot šobrīd nav tik laba kā citiem sportistiem. Un arī ar garās distances rezultātu neesmu apmierināts, varēja būt labāk, taču... atstāsim to Eiropas čempionātam!”

   

  Pasaules kausā startēja arī Nauris Neimanis (OK Ogre), kuram 46. vieta sprintā un 44. vieta garajā distancē, un Konstantīns Bogdanovs (Ok Stiga), kuram 51. vieta sprintā un 46. vieta garajā distancē.

  Paralēli Pasaules kausam norisinājās arī Pasaules Veterānu čempionāts, kur dalībnieki sacentās divās vidējās un garajā distancē. Latvijas sportistiem kopā piecas godalgotas vietas izcīnīja Dmitrijs Andrejevs, Ļubova Pavļukova un Viktors Ļeščovs (visi no OK Stiga).

   

  Rezultāti un cita informācija meklējama sacensību oficiālājā mājaslapā

   

Atlikušo zīmju skaits:

0,12743902206421