Ziņas - Madonā sadalītas Latvijas čempionātu medaļas ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

4.augusts /
Romāns, Romualds, Romualda
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Madonā sadalītas Latvijas čempionātu medaļas

  02.03.2015

  Jānis Tamužs | Nav komentāru

  Ar vidējās distances un stafešu sacensībām Smeceres silā sestdien un svētdien turpinājās Latvijas čempionāts orientēšanās ar slēpēm. Nepārspēts no Madonas aizbrauca Andris Kivlenieks, kurš uzvarai sprintā pievienoja arī zelta medaļu vidējā distancē un stafetē palīdzēja uzvarēt Ogre OK/SC komandai (R.Kivlenieks, N.Neimanis). Līga Valdmane izcīnīja abas individuālās zelta medaļas, taču stafetē ātrākas bija konkurentes no Madonas BJSS/OK Arona (S.Lapsiņa, U.Arama, Z.Čamane).

  Smeceres silā pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās Latvijas orientēšanās ziemas sezonas kulminācijas sacensības - Latvijas čempionāts sprintā, vidējā distancē un stafetē. Sacensību dalībnieku skaits pārsniedza 300. Fakts, ka sacensības vienlaikus bija Latvijas un Lietuvas čempionāti, nodrošināja gan lielu dalībnieku skaitu, gan pietiekmu sportisko konkurenci.

  Sprintā uzvaras elites grupās izcīnīja Andris Kivlenieks (Ogre OK/SC) un Līga Valdmane (ZVOC-VBSS), kuri favorītu statusam atbilstoši startēja arī nākamajā dienā notikušajās vidējās distances sacensībās, izcīnot zelta medaļas.

  Vīriešu elitē Andris Kivlenieks 6,6km garo distanci Madonai raksturīgajā kalnainajā apvidū veica pa 31:23, kas bija absolūti ātrākais rezultāts starp Latvijas un Lietuvas sportistiem. Spēcīgais Raivo Kivlenieks distanci veica tikai par pāris sekundēm lēnāk, taču neatzīmējās priekšpēdējā kontrolpunktā, kas bija "pa ceļam" uz pēdējo punktu un tādējādi nopelnīja diskvalifikāciju. Situāciju izmantoja vietējais Nauris Raize (Madonas BJSS/OK Arona), ierindojoties otrajā vietā, +2:27.

  Jau otro bronzas medaļu izcīnīja Edgars Bričonoks (Kāpa OK), kurš no A.Kivlenieka atpalika 4:42, bet bija par 11 sekundēm ātrāks nekā kluba biedrs Reinis Putniņš.

  Vīriešu elites karte:

   

  Sieviešu elitē pirmos divus labākos rezultātus uzrādīja Lietuvas orientieristes, taču labākā no Latvijas sportistēm atkal bija Līga Valdmane, kura 5,2km distancē pavadīja 35:02. Par 3:02 ilgāk distancē pavadīja Kristīne Veita (Ozons), kura ieguva sudraba medaļu, bet bronzas pozīcijā finišēja Zane Čamane (ZVOC-VBSS) ar laiku 38:30.

  Svētdien sacensības noslēdzās ar trīs etapu stafetes sacensībām. Kopējais starts daudzo komandu dēļ izskatījās iespaidīgs.

  Sieviešu elitē Lietuvas komandas izrādījās spēcīgākas par Latvijas klubu komandām, aizņemot pirmās trīs vietas. Par medaļām LČ ieskaitē sacentās Madonas BJSS/OK Arona, ZVOC-VBSS UN OK Stiga komandas. Kā to varēja prognozēt, jau pirmajā etapā vadībā vietējā kluba komandu izvirzīja Sigita Lapsiņa, kuras pārsvars pār ZVOC-VBSS Elizabeti Ločmeli sasniedza 2:36, bet pār OK Stiga orietieristi jau vairāk nekā 13 minūtes. Otrajā etapā Madonas komandas pārsvaru līdz 4:17 palielināja Una Arama, un, kaut gan trešajā etapā Līga Valdmane atguva vienu minūti par labu ZVOC-VBSS komandai, zelta medaļas pozīciju nosargāja Zane Čamane. Sudrabs ZVOC-VBSS orientieristēm (E.Ločmele, V.Alberinga, L.Valdmane), bet bronzas medaļu LČ konkurencē ieguva OK Stiga orientieristes (V.Šalkauskaite, O.Zile, O.Pavārniece).

  Vīriešu elitē spēcīgāki par dienvidu kaimiņiem izrādījās mūsu orientieristi no Ogres. Orge OK/SC orientieristi Raivo Kivlenieks, Andris Kivlenieks un Nauris Neimanis šoreiz bija konkurentiem neaizsniedzami, esot vadībā visu sacensību gaitu.

  Nauris Neimanis pēdējā etapā nosargāja OK Ogre līderpozīciju.

  Savukārt sacensība par otro un trešo vietu izvērtās spraiga divcīņa starp Madonas BJSS/OK Arona un OK Kāpa orientieristiem.
  Pirmajā etapā Jānis Baunis vadībā izvirzīja Madonas komandu, pārspējot OK Kāpa Reini Putniņu par 4:15. Otrajā etapā 2:51 atguva Kāpas Jānis Peilāns, pārspējot Madonas Dināru Gutānu un pēdējā etapā sūtīja Edgaru Bričonoku Naura Raizes "medībās" 1:24 viņam aiz muguras.

  Par notikumie pēdējā etapa beigās lakoniski, bet daiļrunīgi runā E.Bričonoka ieraksts endomondo.com profilā:

  "Ogre nenoķerama, bet Raize startēja pusotru minūti pirms manis. Atzīmējos 9.kp un skatos - Raize aiz manis. Uz 11.kp Nauri "aizvedu" uz savu farsta kontrolpunktu un līdz priekšpēdējam kontrolpunktam viņu neredzēju, līdz aiz skatītāju etapa nedaudz uzkļūdījos. Principā trīs dienu laikā izdarīts maksimums."

  Galu galā abus sportistus šķīra tikai 24 sekundes. E.Bričonoka ceļš stafetē:

  Bet par lielāko uzvarētu šajā čempionātā kļuva Andris Kivlenieks, kurš joprojām kopš 2011.gada nav ticis pārspēts Latvijas čempionātu individuālajās un stafetes sacensībās.

  Ar šīm sacensībām Latvijas ziemas orientēšanās sezona ir noslēgusies.

  Rezultāti.

  Rakstā izmantoti Daces Bužas foto.

Atlikušo zīmju skaits:

0,035337924957275