Ziņas - Līga Valdmane un Andris Kivlenieks uzvar LČ sprintā ◪ Latvijas Orientēšanās federācija

3.jūnijs /
Ineta, Inta, Intra
IenāktIenāktIenākt

Orientēšanās ar slēpem ziņas

 • Līga Valdmane un Andris Kivlenieks uzvar LČ sprintā

  27.02.2015

  Jānis Tamužs | Nav komentāru

  Šodien ar sprinta distanci sākās 2015.gada Latvijas čempionāts orientēšanās ar slēpēm. Smeceres silā par pirmajiem šī gada čempioniem tika kronēti Andris Kivlenieks (Ogre OK/SC) un Līga Valdmane (ZVOC-VBSS).

  Smeceres silā OK "Arona" rīkotajās sacensībās, par spīti trūcīgajiem sniega apstākļiem, tika izveidotas interesantas un sarežģītas distances, kas ļāva noteikt ātrākos ziemas orientieristus Latvijā.

  Sieviešu elitē Līga Valdmane vēlreiz apliecināja, ka šobrīd Latvijā viņai līdzvērtīgu sāncenšu nav. L.Valdmane 2,8km garo distanci veica pa 16:28, kas bija teju par divām minūtēm ātrāk nekā Zanei Čamanei otrajā vietā. Sigita Lapsiņa bija pāris sekundes ātrāka par Baibu Smilu un stājās uz trešā goda pjedestāla pakāpiena. Jāpiebilst, ka sieviešu elitē ātrāka bija lietuviete Gabriele Kenaite, taču Latvijas čempionāta medaļas izcīna tikai Latvijas orientēšanās klubos reģistrēti sportisti.

  Vīriešu elitē sacensība par uzvaru izvērtās starp brāļiem Kivleniekiem. Andris Kivlenieks ar uzvaru turpināja savu 2011.gadā iesākto Latvijas čempionātu zelta medaļu sēriju - vienīgie ziemas orientēšanās Latvijas čempionāti, kuros A.Kivlenieks kopš 2011.gada nav uzvarējis, ir 2013.gada sacensības, kuru laikā sportists atradās Pasaules čempionātā.

  A.Kivlenieks 3km distanci noslēpoja pa 12:50, kas bija par 35 sekundēm ātrāk nekā distanču slēpošanas Pasaules čempionāta dalībnieks Raivo Kivlenieks. Uz trešo vietu pretendēja virkne spējīgu orientieristu, starp kuriem ātrākais izrādījās Edgars Bričonoks ar rezultātu 14:23. E.Bričonoks, gatavojoties šīm sacensībām, pagājušajā nedēļas nogalē startēja Zviedrijas čempionātā.

  Andris Kivlenieks uzslavēja organizatoru paveikto, parūpējoties par to, ka distance bija "interesanta un izplānota pa sniegainajam daļam tā kā netrūka sniega". Latvijas labākais ziemas orientierists atzina, ka ir patīkami turpināt uzvaru sēriju Latvijas čempionātos. Taujāts par sava brāļa Raivo sasniegto līmeni šogad, Andris komentēja, ka: "Bail nav, bet zinu ka viņš ir vienlīdz ātrs ar mani, tāpēc visu izšķir orientešanās, ceļu variantu izvēle. Kā nekā vakar startējam Ignalinā Baltijas militārajās ziemas sporta spēlēs slēpošanā un 5km distancē mūs šķīra tikai 3 sekundes (es biju nedaudz ātrāks)."

  Rītdienai A.Kivlenieks pronozēja: "Šonakt iespējams uzsnigs pāris centimetri svaiga slapjā sniega, tāpēc rīt ātrumi būs nedaudz mazāki un svarīga būs atbilstoša slēpju sagatavošana. Rīt arī kontrolpunktu biežums ir līdzvērtīgs šodien pieredzētajam un esmu priecīgs par distanci ar vairāk orientēšanos, ne tikai slēpošanu."

  Sacensības rīt turpināsies ar vidējo distanci. Rezultātiem iespējams sekot organizatoru mājaslapā.

Atlikušo zīmju skaits:

0,047967910766602